Nawigacja

 • Wigilia szkolna

  W piątek, w ostatnim dniu przed Świętami Bożego Narodzenia, świętowaliśmy tradycyjnie wigilię szkolną. W atmosferę świąt wprowadziły nas jasełka w wykonaniu koła teatralnego uczniów klasy 4a oraz kolędy śpiewane przez dzieci z oddziału przedszkolnego i szkolny chór. W imieniu Burmistrza Arkadiusza Kosińskiego życzenia złożył nam Zastępca Burmistrza p. Jerzy Wysocki. Po łamaniu się opłatkiem i życzeniach - jeszcze chwila przy suto zastawionych stołach przygotowanych przez rodziców. A wszystko w pięknej świątecznej scenerii.

  link do galerii zdjęć: http://zs-zolwin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=905

 • Jasełka w Domu Opieki

  19 grudnia uczniowie klasy trzeciej  i klasy I b wybrali się do Domu opieki dla osób starszych w Owczarni. Trzecioklasiści z wielkim przejęciem zaprezentowali przedstawienie pt. „Bajkowe Jasełka”. Tradycyjnie była Maryja z Jezusem i Józefem, Herod, ale także postacie z bajek, które składały w darze Małemu Dzieciątku dary. Były zapałki od Dziewczynki z zapałkami, długi nos i ośle uszy od Pinokia, sok jagodowy od Smerfetki, miód od pszczółki Mai, kwiaty od Calineczki. Dzieci wykonały też piękne pastorałki i kolędy, do śpiewania których spontanicznie włączyli się wszyscy zgromadzeni.

  Na zakończenie złożono świąteczne życzenia, a pierwszoklasiści obdarowali podopiecznych pierniczkami upieczonymi wspólnie z rodzicami. Spotkanie przebiegało w miłej, świątecznej i bardzo wzruszającej atmosferze.

  Hanna Łukasiewicz

  link do galerii zdjęć: http://zs-zolwin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=906

 • Warsztaty fotograficzne w 1a

  19 grudnia w klasie Ia odbyły się warsztaty fotograficzne. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z zawodem fotografa, wyglądem i charakterystyką współczesnego sprzętu fotograficznego. Na podsumowanie zajęć każdy mógł wcielić się w rolę  profesjonalnego fotografa lub modela pozującego na tle. 

  Joanna Guzak

  link do galerii zdjęć: http://zs-zolwin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=903

 • Królowa Śniegu – z wizytą w teatrze

  Królowa Śniegu – z wizytą w teatrze

  8.12.2018 r., my, uczniowie 5b, pojechaliśmy na wycieczkę do Teatru Narodowego na sztukę pt. „Królowa Śniegu”.

  Punktualnie o godzinie 13:45 ruszyliśmy kolejką WKD do Warszawy. Oczywiście podróż pociągiem to także atrakcja, bo mogliśmy podziwiać widoki za oknami wagonów i prowadzić konwersację w mniejszych grupach. To także nauka kulturalnego zachowania się w środkach lokomocji publicznej.

  Wycieczkę rozpoczęliśmy od zakupów w sklepie Flying Tiger. A następnie udaliśmy się metrem w dalszą drogę.  Wysiedliśmy na stacji Ratusz Arsenał i po krótkim spacerku znaleźliśmy się w budynku teatru.

  Tu poczuliśmy wyjątkowość miejsca. W drzwiach wejściowych powitali nas bardzo elegancko ubrani bileterzy, a szatnię obsługiwały niezwykle miłe panie. Po usłyszeniu obowiązkowych trzech dzwonków, weszliśmy na salę i wkrótce zaczęła się sztuka.

  Przedstawienie pt  „Królowa Śniegu” widziałam kilka razy, ale każda z nich została inaczej przedstawiona. Ta odsłona zrobiła na mnie wrażenie. Przed naszymi oczami nie tylko  odsłoniły się baśniowe krainy, ale poznaliśmy wzruszającą opowieść o dziewczynce, która przemierza cały świat dla ocalenia kochanego towarzysza dziecięcych zabaw. Wędrówka przez różne poziomy i odcienie baśniowej rzeczywistości jest przejmującym doświadczeniem, miłością w działaniu, drogą z utraconego dzieciństwa w dorosłość. Do tego interesujące rozwiązania inscenizacyjne, częste zmiany scenografii i kostiumów sprawiły, że spektakl był bardzo ciekawy. Mnie najbardziej zainteresował powóz królowej i te elementy, które się ruszały. Wśród artystów muszę wspomnieć panią Dominikę Kluźniak, która grała Gerdę, a ja bardzo lubię jej grę aktorską.

  Po przedstawieniu udaliśmy się do Złotych Tarasów na kolację. W Podkowie Leśnej Głównej byliśmy o 20:20.

  Wycieczka była dla mnie bardzo przyjemna i interesująca. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś pojedziemy do teatru.

  Ola Szostak kl. 5b

  Królowa Śniegu – z wizytą w teatrze - Obrazek 1 Królowa Śniegu – z wizytą w teatrze - Obrazek 2

 • Kiermasz świąteczny

  13 i 14 grudnia w naszej szkole odbył się kiermasz świąteczny. Dzięki zaangażowaniu rodziców w czwartek mogliśmy się delektować pysznymi ciastami. Potem w czasie dnia otwartego na kiermaszowych stołach pojawiły się stroiki, anioły, bombki, choinki i inne ozdoby, które wcześniej wykonywali uczniowie. Kiermasz to już nasza tradycja, przypomina nam, że już niedługo święta.

  Małgorzata Brzozowska

  http://zs-zolwin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=900
   

 • Klasy 7 w hangarze 646

  Klasy VII robiąc sobie mikołajkowy prezent udały się 14 grudnia do Hangaru. Od kilku lat to ulubione miejsce na grudniowy odpoczynek. Zabawa na trampolinach zaczęła się od rozgrzewki pod okiem instruktorów, a ci byli wymagający. Prowadzili jednak zajęcia z dużą dawką humoru, przez co czas mijał wszystkim błyskawicznie. Były skoki, salta, walka w gąbkach, wyścigi. Wszyscy wykazali się ogromną sprawnością i dużą dozą odwagi. Zajęcia zakończyły się czasem wolnym, każdy miał szansę spróbować zrealizować własne pomysły - oczywiście w granicach bezpieczeństwa.

  Małgotrzata Brzozowska

  link do galerii zdjęć: http://zs-zolwin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=898

 • 5a w Hangarze 646

  W ramach prezentu mikołajkowego 14 grudnia klasa Va wybrała się na wycieczkę do Hangar 646. Szaleństwom nie było końca - uczniowie dali popis salt, akrobacji oraz zaprezentowali świetną formę fizyczną, a wszystko okraszone duchem współzawodnictwa. Tę wycieczkę chłopcy i dziewczyny z Va będą długo wspominać:)

  Katarzyna Pełka

  link do galerii zdjęć: http://zs-zolwin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=897

 • Warsztaty filozoficzne w 5a

  Warsztaty filozoficzne w 5a

  W czwartek, 13 grudnia, klasa Va miała ogromną przyjemność gościć P. Joannę Imienowską z pracowni filozoficznej EUREKA, która poprowadziła warsztaty filozoficzne pt. "Prawa człowieka. Prawa mniejszości". Temat zajęć bardzo zainteresował uczniów, którzy wykazali się dużym zaangażowaniem zadając pytania, podejmując dyskusję oraz dzieląc się swoimi opiniami i zaskakująco dojrzałymi przemyśleniami. 

  Katarzyna Pełka

 • Wspólne pieczenie pierników

  W środę 12 grudnia, późnym  popołudniem w sali kl. Ib rozchodził się korzenny zapach pieczonych pierników.

  Rodzice wraz ze swoimi pociechami ochoczo zabrali się do wyrabiania ciasta. Dzieci w białych, kucharskich czapkach i fartuchach pracowicie wyciskały w cieście różne kształty.

  Były aniołki, gwiazdki, renifery, serduszka i choinki. Po upieczeniu pierników przyszedł czas na lukrowanie i ozdabianie. Wszyscy starali się je ozdabiać najładniej jak potrafili.

  Ozdobione pierniki zostały pięknie zapakowane. Część z nich będzie sprzedana na szkolnym kiermaszu bożonarodzeniowym. Pozostałe zostaną zawiezione przez dzieci do Domu Opieki dla Starszych Ludzi w Owczarni.

  Wspólnie spędzony czas z Rodzicami był szczególnie dla dzieci ważny. Spotkanie to pozwoliło poczuć atmosferę nadchodzących Świąt Bożego  Narodzenia.

   

  Dorota Deleżuch i Monika Brodzińska

  link do galerii zdjęć: http://zs-zolwin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=901

 • Halloween Haters

  Halloween Haters

  10 grudnia, podczas zajęć kreatywnych klasa Va przygotowała przedstawienie teatralne w języku angielskim pt. "Halloween Haters". Sztuka została przedstawiona klasie 0, której uczniowie, pomimo bariery językowej, z ogromną przyjemnością śledzili perypetie bohaterów.

  Katarzyna Pełka

 • klasa 4a na musicalu "Mały Książę"

  klasa 4a na musicalu "Mały Książę"

  7 grudnia, w ramach prezentu mikołajkowego od rodziców uczniowie klasy 4a wybrali się do warszawskiego Och Teatru na musicalowy spektakl "Mały Książę".

  Już sama podróż do teatru: kolejką WKD i tramwajem, dostarczyła wrażeń. Okazuję się, że nieczęsto w ten sposób w dzisiejszych czasach podróżujemy.

  W teatrze było dużo dzieci i młodzieży: od zerówki po klasy gimnazjalne. Widać, że "Mały Książę", to lektura uniwersalna, bez względu na wiek. Poza treściami, do których będziemy nieraz wracać na lekcjach, fascynował rozmach przedstawienia: oprawa muzyczna, scenografia i multimedia sprawiające, że spektakl miał wymiar bardzo nowoczesny. Dodatkową atrakcją były elementy cyrkowe wplecione w treść sztuki i dopełniające obraz całości.

  Przedstawienie na pewno na długo pozostanie w naszej w pamięci.

  klasa 4a na musicalu "Mały Książę" - Obrazek 1 klasa 4a na musicalu "Mały Książę" - Obrazek 2

   

 • Ozdoby na kiermasz w klasie 3

  7 grudnia klasa trzecia przygotowywała ozdoby na kiermasz bożonarodzeniowy. Dzieci malowały świerkowe i sosnowe szyszki, przyklejały koraliki, cekiny, kolorowe papierki. W ten sposób powstały piękne aniołki i ozdobne choinki. W pracy pomagała pani Agata - mama Jacka, która zadbała też o potrzebne materiały i przybory. Za pomoc i poświęcony czas bardzo dziękujemy.

  Hanna Łukasiewicz

  link do galerii zdjęć: http://zs-zolwin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=902

 • Spotkanie z górnikiem

  W piątek 7 grudnia kl. Ib gościła Panią z Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa w Warszawie.

  Dzieci przez cały tydzień starannie przygotowywały się do tego spotkania realizując cykl tematów związanych ze świętem górników – Barbórką. Dzieci poznawały zwyczaje, tradycje i symbole górnicze. Malowały postać górnika w stroju galowym i wykonały czapkę górniczą ,,czako”.

  Nasz gość przybył do nas w stroju galowym górnika. Dzieci mogły zobaczyć z bliska elementy stroju, a w tym ,,czako’’ z białym pióropuszem. Kolor pióropusza ma dla górników znaczenie i mówi o funkcji jaką pełni górnik. Pani reprezentowała inżynierów górnictwa.

  Na początku spotkania odbyła się pogadanka na temat trudnej i niebezpiecznej pracy górnika dawniej i dziś, o maszynach które pracują pod ziemią w kopalni. Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób wydobywa się ropę naftową i jakie produkty można z niej wytworzyć. Była też wzmianka  o twórcy pierwszej lampy naftowej Ignacym Łukasiewiczu.

  Dzieci z dużym zaciekawieniem słuchały opowieści, zadawały pytania i oglądały rekwizyty przywiezione takie jak: lampa naftowa, buteleczka ropy naftowej, odciski roślin, muszli i inne wydobyte skamieniałości, nawet ząb dinozaura.

  Na pamiątkę spotkania każde dziecko otrzymało górnicze czako do składania a w środku krzyżówki i łamigłówki do rozwiązywania.

  Dzieci wręczyły gościowi wcześniej przygotowaną laurkę z okazji barbórkowego święta dziękując za spotkanie. Na koniec były zdjęcia, a dzieci zaśpiewały piosenkę o górniku.

  Serdecznie dziękujemy mamie Hani za możliwość zorganizowania nam takiego spotkania.

  Dorota Deleżuch i Monika Brodzińska

  link do galerii zdjęć: http://zs-zolwin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=896

 • Ozdoby na kiermasz w 4a

  6 grudnia uczniowie klasy 4a i ich rodzice spotkali się wieczorem w szkole, by przygotowywować ozdoby na kiermasz świateczny. Każde dziecko z rodzicem miało do przygotowania aniołka i lampion świąteczny. Ozdoby wykonywaliśmy pod kierunkiem pani Agaty - Mamy Ali. Okazało się, że bez jej cierpliwie udzialanych instrukcji, wykonanie ozdób nie było takie łatwe.

  Przy żartach i rozmowach oraz słodkim poczęstunku przygotowanym przez Rodziców, dwie godziny minęły błyskawicznie. Efektem wspólnej pracy był zastęp aniołów i rząd kolorowych świątecznych lampionów. No i oczywiście nowe umiejętności, które wszyscy zdobyli oraz mile wspólnie spędzony czas.

  link do galerii zdjęć: http://zs-zolwin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=899

   

   

 • Mikołajkowe przebieranki

  6 grudnia w szkole zaroiło się od Mikołajów, Mikołajek, reniferów i prezentów. Po szkolnych korytarzach przemykały choinki, elfy i wszelkiego rodzaju świąteczne ozdoby. Pomysłowość uczniów przeszła granice wyobraźni dorosłych. Trudno będzie wyłonić najlepsze przebranie... Oj trudno...

  Małgorzata Brzozowska

  link do galerii zdjęć: http://zs-zolwin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=895

 • Magia Świąt Bożego Narodzenia

  W środę 5 grudnia klasy: Ia, Ib i II odwiedziły Młyn Gąsiorowo koło Nasielska.

  Dzieci dowiedziały się, jak wyglądały dawniej przygotowania do świąt Bożego Narodzenia na mazowieckiej wsi. Wchodząc do pomieszczenia od razu dało się poczuć świąteczny nastrój. Kolorowe ozdoby i stroiki ozdabiały wnętrze, a w rogu izby migała światełkami choinka. Dzieci z uwagą słuchały opowieści o dawnych zwyczajach i tradycjach bożonarodzeniowych. Wykonały z kolorowego papieru ozdoby choinkowe: bombki, serduszka i pawie oka. Najwięcej emocji wzbudził konkurs na najdłuższy łańcuch. Dzieci pracowały w grupach. Następnym punktem programu były warsztaty kulinarne, gdzie pod fachowym okiem kucharek dzieci uczyły się wałkowania ciasta na pierogi. Nadziewały je kaszą gryczaną z serem i zawijały. Taka praca bardzo się dzieciakom  podobała. Po wykonaniu pierogów i ich ugotowaniu odbyła się degustacja, a do picia był pyszny, czerwony barszcz. Wszystkim bardzo smakowało, niektórzy prosili o dokładkę.

  Po zakupieniu świątecznych ozdób i pełni wrażeń wyruszyliśmy w drogę powrotną do szkoły.

  Dorota Deleżuch, Monika Brodzińska

  link do galeii zdjęć: http://zs-zolwin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=894

 • kl. 2 i 3 w teatrze Syrena

  kl. 2 i 3 w teatrze Syrena

  30 listopada klasy 2 i 3 były w Teatrze Syrena na przedstawieniu pt.„ Dzieci z Bullerbyn”. Opowieść o mieszkańcach maleńkiej osady Bullerbyn zna niemal każdy, bo powieść Astrid Lindgren to szkolna lektura a zarazem jedna z ulubionych książek dzieciństwa wielu pokoleń. Spektakl teatru Syrena wybiera kilka spośród opowieści zawartych w książce i w sposób barwny oraz bardzo żywy,  przygotowany specjalnie dla dzieci przedstawia je na scenie. Spektakl pełen jest melodyjnych piosenek i tańca. Aktorzy na koniec przedstawienia zachęcają do przeczytania lektury i poznania wszystkich przygód dzieci z Bullerbyn.

  Katarzyna Kaźmierczak

 • warsztaty na temat zdrowego żywienia w 5a

  warsztaty na temat zdrowego żywienia w 5a

  W zdrowym ciele zdrowy duch. To motto przyświeca uczniom klasy Va, którzy 26 listopada uczestniczyli w warsztatach nt. zdrowego żywienia. Dzięki zajęciom dowiedzieli się o zasadach zdrowego odżywiania oraz poznali ukryte ilości cukru w różnych produktach spożywczych. Zajęcia zakończyliśmy degustacją pysznych i zdrowych słodyczy:)

  Katarzyna Pełka

  warsztaty na temat zdrowego żywienia w 5a - Obrazek 1  warsztaty na temat zdrowego żywienia w 5a - Obrazek 2

 • Klasa 8a w Hangarze 646

  26 listopada uczniowie klasy VIII a wybrali się na lekcję wychowania fizycznego do tajemniczego Hangaru 646 na Targówku. Celem lekcji było przygotowanie do aktywności fizycznej, ochrona i dbanie o zdrowie własne oraz innych, w szczególności: uświadomienie potrzeby całożyciowej aktywności fizycznej; stosowanie w życiu codziennym zasad prozdrowotnego stylu życia; kształtowanie umiejętności sprzyjających zapobieganiu chorobom i doskonaleniu zdrowia fizycznego, psychicznego i społecznego. Przed rozpoczęciem zajęć instruktor przeprowadził profesjonalną rozgrzewkę, po czym uczestnicy wycieczki korzystali z szeregu atrakcji, m.in. ścieżek akrobatycznych, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami. Skokom, obrotom, przewrotom nie było końca. Pobyt uświadomił młodzieży, iż skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie dla mięśni nóg.

  Emilia Gawin

  link do galerii zdjęć: http://zs-zolwin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=893

 • Warsztaty ekologiczne

  6 listopada w naszej szkole odbyły sie warsztaty ekologiczne "Czas na dobry klimat". Panie prowadzące zajęcia pracują w firmie L'Oreal Polaska, gościły u nas równiez rok temu. W interesujący sposób przedstawiły uczniom kwestie dotyczące zanieczyszczeń środowiska i naszej odpowiedzialności za ilość generowanych odpadów. W formie zabawy uczyły dzieci, jak moożemy ograniczyć emitowanie do środowiska szkodliwych substancji. Niewątpliwym hitem warsztatów była gra, która polegała na jak najszybszym i dokładnym opisaniu zjawisk bez używania oczywistycz wyrazów. Dzieci bardzo zaangażowały się w wykonanie zadania. Podsumowanie zajęć pokazało, że wszyscy uczestnicy wiedzą, jak należy dbać o powietrze, wody i glebę.

  Beata Dytkiewicz

  link do galerii zdjęć: http://zs-zolwin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=888