Nawigacja

  • Wiosenny szkolny konkurs piosenki

    Wiosenny szkolny konkurs piosenki

    20 marca 2024, jak co roku odbył się w naszej szkole konkurs piosenki. Tego dnia królowały u nas tylko piosenki i muzyka!
    Do konkursu zgłosiło się najwięcej uczniów w historii konkursu- zgłoszeń było aż 34!
    Konkurs odbył się z podziałem na klasy 1-3, 4-6 i 7-8.
    Społeczność szkolna gorąco  i serdecznie reagowała na występy swoich kolegów i koleżanek.
    Czasami ich entuzjazm nie pozwalał na prezentację kolejnego występu :). Było to wszystko jednak tak miłe i wspierające, że tylko możemy się tym pochwalić!
    Dzieci z klas 1-3 uczęszczające na zajęcia kółka muzycznego zaśpiewały pozakonkursowo piosenkę zespołu Skaldowie pt. „Wiosna” do akompaniamentu Nikodema z kl. 3b  grającego na ukulele i  gitarzystów z klas 5-7.
    Dodatkowo dziewczęta z klas 4a i 4b zaśpiewały piosenkę z repertuary Alicji Majewskiej „Panom rozsądku nie przybywa”.
     

    W kategorii klas 1-3  jury przyznało solistom następujące nagrody:
    I miejsce - Adrianna Rupińska, klasa 1a z piosenką „Dzięki, że jesteś”,
    II miejsce - Kornelia Margas, klasa 3a  z piosenką „Miasto”
    III miejsce - Zofia Zdun, klasa 2b z piosenką „Dzięki, że jesteś”
    Wyróżnienie otrzymał Nikodem Rybak, klasa 3b, z piosenką „Supermoce”
    I miejsce dla zespołu wokalnego otrzymały Marcelina Łacińska, Milena Kościelecka, Agata Winiarska z klasy 2b za wykonanie piosenki „Pocałunki”.
    Wyróżnienie otrzymały  Dagmara Gozdek, Pola Piątek, Pola Rybak klasa 1b za wykonanie piosenki „Kawka na wynos”.

    Dla klas 4-6 Jury przyznało następujące nagrody:
    I miejsce Olivia Redlicka, klasa 4b za piosenkę „Dzięki, że jesteś”
    II miejsce Wiktor Skórka, Seweryn Maruszak, klasa 4b za piosenkę „Imagine”
    III miejsce  Małgorzata Posłuszna, Lena Zdun klasa 4a za „Dzięki, że jesteś”

    Dla klas 7-8 Jury przyznało następujące nagrody:
    I miejsce Krystian Rechciński, klasa 8a za „Shape of my heart”
    II miejsce Diana Michalak klasa 8a za „Fly me to the moon”
    III miejsce Julia Zwolińska klasa 7a za piosnkę  „I will always remember us this way”

    Olivia i Krystian jako zwycięzcy kategorii 4-6 i 7-8 pojadą w kwietniu na występy do Pruszkowa, gdzie będą brać udział w powiatowym konkursie „Śpiewaj, nie ziewaj”.

    Konkurs piosenki cieszy się dużą sympatią uczniów i już wiemy, że dzieci planują występy na kolejną jego edycję!
    Gratulujemy serdecznie wszystkim występującym i laureatom!

    Laureaci konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.Dodatkowo każdy uczestnik konkursu otrzymał słodką przekąskę.


    Marta Semkiw

  • Eko-powitanie wiosny przez kl. 1b

    Eko-powitanie wiosny przez kl. 1b

    21 marca 2024 klasa 1b uczciła Pierwszy Dzień Wiosny - oglądając spektakl ekologiczny - Frania Recykling, Cztery Żywioły i Ekodancing w Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim  
    Przesłanie spektaklu było następujące: ekologia to nie tylko segregacja śmieci, ale to bardzo rozległa dziedzina nauki.
    W fabułę wplecione zostały cztery lekcje związane z poszczególnymi żywiołami: ziemią, powietrzem, wodą i ogniem. W trakcie jednej z nich, dzieci  zostały naukowcami i przeprowadziły serię eksperymentów z wykorzystaniem wody.
    Śpiew, taniec i  przeboje muzyczne sprawiły, że dzieci z zainteresowaniem nauczyły się dbać o  środowisko,w którym żyją.
    Patrząc na uśmiechnięte twarze śmiało można stwierdzić,że była to niezapomniana  eko-lekcja zarówno dla młodych, jak i dorosłych widzów.

    Laura Rapkiewicz

  • Wiosenne warsztaty - Starsi dla młodszych

    Wiosenne warsztaty - Starsi dla młodszych

    21 marca uczniowie klasy 7 zaprosili swoich młodszych kolegów na warsztaty plastyczne. Zaproponowali im tworzenie filcowego zająca. I co się okazało? Jedni i drudzy byli rewelacyjni. Nasi goście z klasy II byli zaangażowani, chętnie korzystali z pomocy, wykazali się talentami plastycznymi. A starsi... stanęli na wysokości zadania i zasłużyli na pochwałę.  Słuchali młodszych i spełniali ich oczekiwania. Wykazali się profesjonalnym, pedagogicznym podejściem.

    Małgorzata Brzozowska

  • Pierwszy dzień wiosny w klasach 4-8

    Pierwszy dzień wiosny w klasach 4-8

    Pierwszy dzień wiosny hucznie świętowaliśmy w gronie klas 4-8. Podzieleni na międzyklasowe zespoły uczniowie przystąpili do wykonywania zadań. A tych było sporo. Trzeba było pokazać umiejętności pracy z robotami, odszyfrować wiadomości, zatańczyć, narysować, ułożyć wiersz, wykazać się spostrzegawczością, ustawić wieżę i domino. Emocji było sporo, a zabawa pochłonęła wszystkich. Na koniec zostały rozgrywki w ringo i tu okazało się, że najważniejszym punktem programu był mecz pomiędzy uczniami i nauczycielami. Takiego dopingu to ta sala dawno nie słyszała. Nie będziemy ujawniać, kto wygrał, ale zapowiadamy rewanż. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za wspólną zabawę!

    Małgorzata Brzozowska, Lidia Iwola

  • Pierwszy dzień wiosny w kl. 3a

    Pierwszy dzień wiosny w kl. 3a

    Pierwszy dzień wiosny w klasie 3a był bardzo aktywny.
    Najpierw gra szkolna "Witaj Wiosno". Uczniowie podzieleni na grupy szukali zadań do wykonania po całej szkole. Następnie podsumowanie zadań i słodka niespodzianka. A skoro Wiosna to uczniowie wykonali zielony ogród w pudełkach

    1 dzień wiosny to także Światowy Dzień Kolorowej Skarpetki- Dzień Zespołu Downa uczniowie założyli dwie kolorowe skarpetki nie do pary aby uczcić to święto.

    To był bardzo udany dzień.

    Katarzyna Jabłonowska

  • 2a wita Wiosnę

    2a wita Wiosnę

    Klasa 2a tradycyjnie już 21 III powitała wiosnę, spaleniem Marzanny. Z radosnymi okrzykami żegnaliśmy symbol zimy  i witaliśmy wiosnę. W klasie odbył się konkurs plastyczny,  na najpiękniejszą Panią Wiosnę. Następnie,  poszliśmy trochę onieśmieleni do klasy 7a, na warsztaty plastyczne. Starsi koledzy i koleżanki, wspaniale poprowadzili dla nas warsztaty.  Wyszliśmy z przepięknymi zajączkami,  które wykonaliśmy pod okiem  pomocnych siódmoklasistów. To był mile spędzony czas i  fantastyczny dzień!

    Beata Horabik-Pardela

  • Warsztaty fotograficzne w 2a

    Warsztaty fotograficzne w 2a

    We wtorek 19 marca 2024,  klasa 2a gościła pana Mietka Klajnowskiego, który przeprowadził warsztaty fotograficzne. Pan Mietek przyszedł do nas z masą rekwizytów oraz wspaniałym tłem.  Poznaliśmy najstarszy aparat,  oraz uczniowie zostali poinstruowani, jak robić dobre zdjęcia. Pan Mietek zwróci uwagę jak ważną rolę odgrywa odpowiednie ustawienie modelki lub modela z odpowiednim rekwizytem.  Wszyscy kolejno, wcielali  się w  fotografów oraz modeli. Robienie zdjęć sprawiło dzieciom wielką frajdę. To był wspaniale spędzony czas.

    Beata Horabik-Pardela

  • Spotkanie z Autorem

    Spotkanie z Autorem

    W poniedziałek 18 marca gościliśmy w naszej szkole Pana Waldemara Cichonia, autora uwielbianej przez dzieci serii książek o kocie Cukierku. Dzielący czas pomiędzy trzy aktywności – spanie, jedzenie i doprowadzanie do rozpaczy swoich właścicieli – Cukierek od 2007 roku jest członkiem rodziny państwa Cichoniów, nieustannie inspirującym literacko swego pana, a efekt owych wpływów stanowi jedenaście zbiorów opowiadań, tworzących niezwykły koci cykl wydawniczy. Należy nadmienić, że rozpoczynająca serię bestsellerowa książka Waldemara Cichonia „Cukierku, ty łobuzie!” została wpisana w 2017 roku na listę lektur szkolnych. Podczas spotkania Waldemar Cichoń opowiedział o pasjonującej pracy pisarza, a także o drodze książki od autora do czytelnika. Udzielił  mnóstwo odpowiedzi na niekiedy zaskakujące pytania dzieci. Chętni uczniowie otrzymali od autora wybraną przez siebie książkę wraz z autografem i imienną dedykacją.

    Prawie wszystkie książki Waldemara Cichonia są dostępne w szkolnej bibliotece.

    Ewa Koziarska

  • Pasje i kolekcje uczniów z klasy 2a

    Pasje i kolekcje uczniów z klasy 2a

    Podczas omawiania lektury Agnieszki Frączek „Rany Julek! O tym jak Julian Tuwim został poetą”, uczniowie klasy 2a poznali różne „bziki”, pasje i kolekcje małego Juliana Tuwima. Dzieci zainspirowane lekturą  przyniosły swoje kolekcje,  i chętnie dzieliły się informacjami na ich temat.

    Czego tam nie było?

    Zachwycaliśmy się pięknymi lalkami z różnych stron świata. Poznaliśmy kraje ich pochodzenia. Oglądaliśmy monety, ale oczywiście królowały karty pokemon. Podziwialiśmy różne  zwierzątka, kamienie szlachetne, rośliny, owady a nawet żywe karaczany, na temat których bardzo dużo się dowiedzieliśmy. Były też magnesy z różnych miast, medale z zawodów, malowane obrazy oraz bransoletki własnoręcznie zrobione. Dużą ciekawość wzbudziła też seria książek o Cwaniaczku. To była wspaniała lekcja dzielenia się swoimi  pasjami i  zainteresowaniami.

    Beata Horabik-Pardela

  • Sukces Julii Zwolińskiej

    Sukces Julii Zwolińskiej

    Julia Zwolińska, uczennica klasy 7, została laureatką II edycji Konkursu Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Złoty mikrofon Ochoty". Julia zaprezentowała piosenkę Adele "Rolling in the Deep".

    Gratulujemy złotego głosu!

  • Sukces Marty i Kacpra z 2a

    Sukces Marty i Kacpra z 2a

    Marta Huk i Kacper Bombik, uczniowie klasy 2a trenują taniec towarzyski pod okiem pana Jarka Koryckiego  ze szkoły Tańca Towarzyskiego Jaremi.
    W dniu 03 03 2024, Marta i Kacper wystąpili po raz  pierwszy w MAŁYM GRAND PRIX  w Łomiankach. Wspaniale zatańczyli i zdobyli 1 miejsce. Swój wyczyn powtórzyli 10 03 2024  na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego w Garwolinie, również zajmując 1 miejsce.
    Wielkie gratulacje dla Marty i Kacpra, i życzymy dalszych sukcesów!

    Beata Horabik-Pardela

  • Ratujmy słowa

    Ratujmy słowa

    Gratuluję zapału w przygotowaniu wspaniałych prac i  udział w akcji RATUJMY SŁOWA. Okazaliście się mistrzami w odkrywaniu piękna i różnorodności języka polskiego. Wasze prace są bardzo różnorodne, starannie przygotowane, wyróżniające się zarówno pod względem merytorycznym jak i estetycznym. Dzięki Wam powstał słownik wyrazów, które były używane dawniej, używane rzadko, a są warte poznania lub po prostu ciekawe. Wszystkim dziękuję za udział  i zaangażowanie.

    Ewa Koziarska

  • Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn w klasie 5b

    Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn w klasie 5b

    W ostatnim czasie w klasie 5b dużo się działo w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Kobiet oraz Dnia Mężczyzn. Nasi uczniowie postanowili wręczyć sobie wzajemnie drobne upominki: chłopcy podarowali koleżankom urocze bransoletki i bukiety kwiatów, a dziewczynki sprezentowały chłopcom drewnianą grę kółko i krzyżyk oraz coś słodkiego.  W klasie zorganizowany został także poczęstunek przyjaźni tj. chłopcy przygotowali przysmaki dla dziewczynek i odwrotnie. Było smakowicie 😊. Dodatkowym akcentem jest kolorowa gazetka wykonana przez uczniów klasy 5b pod czujnym okiem p. Magdy Radomińskiej.

    Katarzyna Pełka

  • Kreatywnie w 2a

    Kreatywnie w 2a

    Klasa 2a realizując podstawę programową o teatrze, poznała wiele słów dotyczących teatru, odwoływaliśmy się do obejrzanych spektakli w teatrze Baj w Warszawie. Uczniowie poznali też różne rodzaje lalek teatralnych, oraz przynieśli z domu swoje pacynki i je przedstawiali w klasie. Podsumowując tematykę o teatrze, dzieci wykonały kukiełki do Baśni o Kopciuszku, a chętni uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością, i wykonali swoje teatrzyki z pudełek,  z przepięknymi dekoracjami i napisanym przez siebie scenariuszem.  Mali aktorzy,  prezentowali swoje przedstawienia w klasie. Dzieci z ciekawością oglądały przygotowane spektakle i na koniec, nagrodziły je gromkimi brawami!

    To była wspaniała zabawa dla aktorów, jak i widzów.

    Beata Horabik-Pardela

  • Klasa 4a w grodziskim Planetarium

    Klasa 4a  w grodziskim Planetarium

    4 marca klasa 4a wybrała się do niedawno otwartego Planetarium w Grodzisku Mazowieckim. W kinie sferycznym obejrzeliśmy bardzo ciekawy film o tym jaki jest związek między porami roku a osią ziemi :) Potem w symulatorze misji kosmicznych uratowaliśmy ziemię :) I na koniec była wizyta w prawdziwym obserwatorium na szczycie budynku :) 

    Polecamy wszystkim!

    Katarzyna Bączyk

  • Klasa 3a na wielkanocnych warsztatach w Akademii Piekarza

    Klasa 3a na wielkanocnych warsztatach w Akademii Piekarza

    W Dzień Kobiet klasa 3a była na wyjątkowych Wielkanocnych warsztatach w Akademii Piekarza - Grzybki w Warszawie.

    Uczniowie dowiedzieli się jak zrobić  pyszne ciasto  świąteczne - mazurka. Następnie wszyscy podjęli wyzwanie. Mazurki wyszły wspaniale . Na koniec wszystkie słodkości zostały przepięknie udekorowane.

    Uczniowie zachwyceni. Mają nadzieję że jeszcze tam wrócą.

    Kasia Jabłonowska 

  • Uczniowskie domino

    Uczniowskie domino

    Samorząd Uczniowski zaproponował zabawę klockami domino. Zgłosiło się 14 trzyosobowych grup, które rywalizowaly między sobą. Zadaniem było jak najszybsze ustawienie 150 kostek w taki sposób, by przewróciły się od jednego uderzenia. Emocje były spore, gdyż domino rozsypywało się w sposób zupełnie niekontrolowany i wtedy, gdy nie powinno.

     Wyniki ogłosimy wkrótce!

    Małgorzata Brzozowska

  • Wyniki gminnych eliminacji konkursu Warszawska Syrenka

    Wyniki gminnych eliminacji konkursu Warszawska Syrenka

    28 lutego nasi uczniowie wzięli udział w gminnych eliminacjach konkursu recytatorskiego Warszawska Syrenka Dzieciaki zaprezentowały przygotowane wiersze i fragmenty prozy. Wszystkie pokonały tremę i pięknie interpretowały przygotowane utwory. Odzwierciedlają to wyniki, które otrzymaliśmy.
    Wśród najmłodszych uczniów wyróżnieni zostali: Basia Leszczyńska i Kacper Bombik
    W kategorii klas IV-VI -3 miejsce przypadło Justynce Izdebskiej, a wyróżnienie otrzymała Danusia Bombik
    W kategorii klas VII - VIII
    I miejsce zajęła Julia Zwolińska. Jula zakwalifikowała się do etapu powiatowego
    II miejsce przyznano Krystianowi Rechcińskiemu.

    Małgorzata Brzozowska

  • Finał WOŚP z wolontariuszami z Żółwina

    Finał WOŚP z wolontariuszami z Żółwina

    Jak co roku na finale WOŚP nie mogło zabraknąć wolontariuszy z Żółwina. Tym razem działaliśmy na wielu płaszczyznach: była nie tylko zbiórka uliczna, ale również niektórzy uczniowie uruchomili skarbonki internetowe. Ponadto, dary od naszej szkolnej społeczności takie, jak książki,gry czy rękodzieło trafiły na kiermasz towarzyszący Wielkiemu Finałowi WOŚP w Brwinowie. Dzięki tym wszystkim działaniom udało się nam zebrać ponad 20 tys zł. Fajnie, że udało się nam jak co roku połączyć siły i uczestniczyć w największej akcji charytatywnej w Polsce :) Do przyszłego roku i sie ma!

    Katarzyna Bączyk

  • Wyniki Alfika humanistycznego

    Wyniki Alfika humanistycznego

    Jak co roku grupa uczniów naszej szkoły wzięła udział w konkursie Alfik Humanistyczny. Sprawdza on umiejętność czytania ze zrozumieniem i wiedzę gramatyczną. W tym roku laureatką została Karolina Sacharczuk. Wynik bardzo dobry uzyskali: Alicja Strulak, Aleksandra Żebrowska, Natalia Gliwińska i Aleksander Sacharczuk.

    Małgorzata Brzozowska