Procedura korzystania przez uczniów z telefonów komórkowych

PROCEDURA KORZYSTANIA PRZEZ UCZNIÓW Z TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH

1. Uczniowie przynoszą do szkoły telefony komórkowe i inny sprzęt elektroniczny na własną odpowiedzialność i za zgodą rodziców.
  2. Szkoła nie ponosi odpowiedzialności za zniszczenie, zgubienie lub kradzież sprzętu.
  3. W czasie pobytu w szkole obowiązuje zakaz korzystania z telefonów komórkowych przez uczniów.
  4. Uczeń po wejściu do szkoły jest zobowiązany do wyłączenia lub wyciszenia telefonu (bez wibracji).
  5. W czasie dnia szkolnego uczeń trzyma wyłączony/wyciszony telefon schowany w plecaku lub przed rozpoczęciem zajęć edukacyjnych odkłada go w miejsce ustalone z wychowawcą klasy. O sposobie przechowywania telefonów przez uczniów decydują wychowawcy klas.
  6. Uczeń może ponownie włączyć telefon komórkowy, kiedy zakończył zajęcia i zamierza opuścić teren szkoły.
  7. Dopuszcza się możliwość korzystania z telefonu komórkowego podczas zajęć lekcyjnych, za zgodą lub na polecenie nauczyciela, gdy wykorzystywany jest on jako pomoc dydaktyczna.
  8. Uczeń może skorzystać z telefonu komórkowego w czasie przerwy tylko za zgodą nauczyciela dyżurującego lub wychowawcy wyłącznie w przypadku pilnej potrzeby kontaktu z rodzicem.
  9. Podczas zajęć pozalekcyjnych (np. wycieczka) uczniowie mogą korzystać z telefonu komórkowego tylko za zgodą nauczyciela.
  10. W przypadku naruszenia powyższych ustaleń nauczyciel nakazuje uczniowi zdeponowanie telefonu w sekretariacie oraz wyciąga konsekwencje zgodne z regulaminem oceny zachowania. Nauczyciel może towarzyszyć uczniowi do sekretariatu, by dopilnować, czy uczeń wykona polecenie.  O zdarzeniu nauczyciel powiadamia wychowawcę klasy.
  11. Uczeń ma prawo odebrać telefon po zakończeniu zajęć edukacyjnych w danym dniu.
  12. W przypadku powtórzenia się sytuacji opisanej w pkt. 10 – nauczyciel postępuje w sposób opisany w pkt. 10. Wychowawca kontaktuje się z rodzicami ucznia i zobowiązuje ich do osobistego odebrania telefonu dziecka.
  13. W przypadku kiedy uczeń odmawia zdeponowania telefonu, nauczyciel informuje o tym fakcie wychowawcę i wyciąga konsekwencje zgodne z regulaminem oceny zachowania. Wychowawca zawiadamia rodziców i ustala z nimi zasady przynoszenia przez ucznia telefonu do szkoły.