Szanowni Rodzice,

informujemy, że zarówno rekrutację do przedszkola (oddziału przedszkolnego) jak i do klas pierwszych szkoły podstawowej regulują przepisy zawarte w Ustawie Prawo Oświatowe.

Na ich podstawie, co roku, pod koniec lutego, są przygotowywane i publikowane na stronie Gminy i stronach szkół, zasady rekrutacji obowiązujące w danym roku szkolnym.

Rekrutacja do przedszkoli przeprowadzana jest w marcu, rekrutacja do klas pierwszych - w maju.

Rekrutacja do przedszkoli dotyczy dzieci zamieszkałych na terenie Gminy Brwinów i jest prowadzona równocześnie we wszystkich przedszkolach na terenie Gminy. W rekrutacji do przedszkoli nie obowiązuje rejonizacja.

Rekrutacja do klas pierwszych dotyczy dzieci zamieszkałych poza rejonem szkoły.

Rejonem szkoły podstawowej w Żółwinie są wsie: Żółwin, Owczarnia, Terenia.

Szczegółowe informacje na temat rekrutacji i jej harmonogramu zawarte są w zakładkach:

- rekrutacja do przedszkola i oddziału przedszkolnego

- rekrutacja do klasy 1 szkoły podstawowej.

Do klasy pierwszej i do pozostałych klas szkoły podstawowej z urzędu przyjmowane są dzieci zamieszkałe w rejonie szkoły.

Uwaga!

W związku z koniecznością organizacji klas pierwszych oraz zakupu podręczników dla uczniów serdecznie prosimy Rodziców planujących zapisanie dzieci do naszej szkoły o uczynienie tego w maju, wtedy, gdy trwa rekrutacja do szkoły.

Zebrania organizacyjne dla rodziców klas pierwszych, z przedstawianym poddziałem na klasy, są organizowane w pierwszym tygodniu czerwca. Podręczniki zamawiane są pod koniec czerwca. Każde późniejsze zgłoszenie, zwłaszcza uczynione już po zakończeniu roku szkolnego, powoduje konieczność zmian w utworzonych już klasach pierwszych oraz konieczność dokupywania podręczników.

Rodziców dzieci, które posiadają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego lub są w trakcie badań w kierunku jego wydania (lub takie badanie jest planowane w najbliższym czasie) serdecznie prosimy o poinformowanie o tym fakcie przy zapisie dziecka do szkoły. Pomoże to we właściwym przydzieleniu dziecka do klasy, tak, by miało zapewnione właściwe warunki rozwoju i odpowiednie wsparcie kadry pedagogicznej.

Będziemy wdzięczni o zastosowanie się do naszych próśb.