Sukcesy naszych uczniów

Konkursy zewnętrzne

20 lutego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie recytatorskim organizowanym w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie, którego temat brzmiał "Razem słuchajmy życia". Reprezentowali nas przedstawiciele klas od I SP do II gimnazjum: Tosia Senkalska, Krystian Rechciński, Asia Paciorkiewicz, Iga Charuba, Tosia Auguściuk, Zosia Hejno, Ania Nowakowska, Marysia Paciorkiewicz, Kuba Pietrzak, którzy pokazali się z jak najlepszej strony. Widownia z przyjemnością wysłuchała wszystkich recytacji.

W najmłodszej kategorii I miejsce zajęło dwoje naszych reprezentantów: Asia Paciorkiewicz i Krystian Rechciński, wyróżnione zostały zaś Iga Charuba i Tosia Senkalska.

Wśród uczniów klas IV-VI pierwsze miejsce "wyrecytowała" Zosia Hejno, zaś drugie - Ania Nowakowska.

Uczniowie klasy 3a wyśpiewali 3 miejsce w Powiatowym Konkursie Kolęd, kóry odbył się 9 stycznia w Milanówku. Zaprezentowali z niezwykłą ekspresją pastorałkę „Oto o północy” zespołu TGD i rozśpiewali całą publiczność. Jednak to nie koniec sukcesów. W kategorii solistów swoim występem wzruszyła Asia Paciorkiewicz. Pięknie zaprezentowała „Kolędę dla nieobecnych” i zdobyła pierwsze miejsce wśród klas 1-4.

13 grudnia 31 uczniów naszej szkoły wzięło udział w ogólnopolskim konkursie Alfik Humanistyczny. Od uczestników wymaga on umiejętności czytania ze zrozumieniem i interpretowania tekstów, a do tego świetnego opanowania gramatyki. Pytania są zróżnicowane pod względem trudności i można za nie otrzymać od 3 do 5 punktów. Wśród uczniów mamy prawdziwych znawców ojczystego języka.

Klasa III
Wynik bardzo dobry uzyskały:
Oliwia Janas - 89%
Joanna Paciorkiewicz - 88%
Lena Sagan - 86,6%
Alicja Skiba - 86,6%

Klasa V
Laureatem został Michał Sobczyński, który uzyskał 97,5%
Wynik bardzo dobry uzyskały:
Ola Gomuła - 95,5%
Kinga Gomółka - 93%
Jagoda Olszewska - 88%

Klasa VI
Wynik bardzo dobry osiągnęli:
Jan Wojtasik - 96,6%
Karolina Wojtasik - 94%
Ewa Złoch- 94%
Ola Zalewska -  92%
Wynik dobry uzyskała Oliwia Wiśniewska - 79,8%

22 listopada uczniowie z klas 2-3 wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie „Alfik Matematyczny”. Ich zadaniem było rozwiązanie trzydziestu zadań o różnym stopniu trudności, za które można było uzyskać 150 punktów.

Tuż przed feriami otrzymaliśmy wyniki, z których wynika, że nasi najmłodsi matematycy potrafią myśleć logicznie, nie boją się trudnych, nietypowych zadań i osiągają sukcesy.

Gratulujemy uzyskania bardzo dobrych miejsc i kibicujemy w kolejnych konkursach.

Oto nasi najlepsi:

1. Oliwia Janas klasa 3a- 139pkt. i uzyskanie bardzo dobrego wyniku
  2. Patrycja Bigos klasa 3a- 121,25pkt i uzyskanie bardzo dobrego wyniku
  3. Joanna Paciorkiewicz klasa 3a- 121,25pkt i uzyskanie bardzo dobrego wyniku
  4. Alicja Skiba klasa 3a- 121,25pkt i uzyskanie bardzo dobrego wyniku

Wśród uczniów z klasy drugiej na szczególne wyróżnienie zasługuje Jacek Skiba, który w swojej kategorii wiekowej uzyskał 105 punktów.

W czwartek 16 listopada w Szkole w Otrębusach odbył się III Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej.
Z naszej szkoły w kategorii klas 1-3 wystąpiły dwie dziewczynki z klasy 3a: Joanna Paciorkiewicz i Oliwia Janas.
Asia pięknie zaśpiewała utwór Ireny Santor „Powrócisz tu”, a Oliwia piosenkę „Dziewczyna z granatem w ręce”. Za wykonanie tej piosenki otrzymała 2 miejsce i srebrną statuetkę.
W kategorii klas 4-7 wystąpił duet Kamil Pietrzak i Jan Dybowski klasy 4a. Chłopcy z dużą odwagą i zapałem zaśpiewali piosenkę „O mój rozmarynie". Michał Policht z klasy 5 w sposób bardzo sugestywny zaprezentował piosenkę pt. „Miejcie nadzieję" do wiersza Adama Asnyka. Natomiast gimnazjum reprezentowała Weronika Sybińska, która śliczne zaśpiewała piosenkę z filmu „Miasto 44".
Wszystkie wykonania były piękne, a publiczność bardzo wsłuchana w wykonania naszych uczniów. Z pewnością nie jednemu ze słuchaczy przeszedł dreszczyk emocji, jednak to Michał Policht przywiózł złotą statuetkę i dyplom za zajęcie I miejsca w kategorii klas 4-7.

W październiku i listopadzie odbywały się konkursy przedmiotowe dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum "Mazowieckie Talenty" pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty (tzw. konkursy kuratoryjne).

Uczniowie naszej szkoły brali udział w następujących konkursach:

dla gimnazjum: WOS (18 uczniów), fizyka (1 uczeń), geografia (5 uczniów), historia (5 uczniów), chemia (9 uczniów), j. polski (2 uczniów), j. angielski (14 uczniów), matematyka (10 uczniów), biologia (6 uczniów);

dla szkoły podstawowej: język polski (9 uczniów), matematyka (20 uczniów).

Do etapu rejonowego, uzyskując (powyżej 80% punktów) zakwalifikowali się:

Jan Stankiewicz, kl. III gim - geografia (80% w etapie rejonowym)

Filip Biedrzycki, kl. III gim - biologia (64% w etapie rejonowym)

Jakub Gawlak, kl. III gim - biologia (56% w etapie rejonowym)

Ewa Złoch, kl. VI - j. polski (57,14% w etapie rejonowym)

Karolina Wojtasik, kl. VI - j. polski (61,43% w etapie rejonowym)