Sukcesy naszych uczniów

Konkursy zewnętrzne

W czwartek 16 listopada w Szkole w Otrębusach odbył się III Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej.
Z naszej szkoły w kategorii klas 1-3 wystąpiły dwie dziewczynki z klasy 3a: Joanna Paciorkiewicz i Oliwia Janas.
Asia pięknie zaśpiewała utwór Ireny Santor „Powrócisz tu”, a Oliwia piosenkę „Dziewczyna z granatem w ręce”. Za wykonanie tej piosenki otrzymała 2 miejsce i srebrną statuetkę.
W kategorii klas 4-7 wystąpił duet Kamil Pietrzak i Jan Dybowski klasy 4a. Chłopcy z dużą odwagą i zapałem zaśpiewali piosenkę „O mój rozmarynie". Michał Policht z klasy 5 w sposób bardzo sugestywny zaprezentował piosenkę pt. „Miejcie nadzieję" do wiersza Adama Asnyka. Natomiast gimnazjum reprezentowała Weronika Sybińska, która śliczne zaśpiewała piosenkę z filmu „Miasto 44".
Wszystkie wykonania były piękne, a publiczność bardzo wsłuchana w wykonania naszych uczniów. Z pewnością nie jednemu ze słuchaczy przeszedł dreszczyk emocji, jednak to Michał Policht przywiózł złotą statuetkę i dyplom za zajęcie I miejsca w kategorii klas 4-7.

W październiku i listopadzie odbywały się konkursy przedmiotowe dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum "Mazowieckie Talenty" pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty (tzw. konkursy kuratoryjne).

Uczniowie naszej szkoły brali udział w następujących konkursach:

dla gimnazjum: WOS (18 uczniów), fizyka (1 uczeń), geografia (5 uczniów), historia (5 uczniów), chemia (9 uczniów), j. polski (2 uczniów), j. angielski (14 uczniów), matematyka (10 uczniów), biologia (6 uczniów);

dla szkoły podstawowej: język polski (9 uczniów), matematyka (20 uczniów).

Do etapu rejonowego, uzyksując (powyżej 80% punktów) zakwalifikowali się:

Jan Stankiewicz - geografia

Filip Biedrzycki (biologia)