Ogólna klauzula informacyjna

Zgodnie z art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679  z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku  z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016) informujemy, że:

1. Szkoła Podstawowa im. 11 Listopada w Żółwinie, z siedzibą w Żółwinie przy ul. Szkolnej 39, gromadzi i przetwarza dane osobowe uczniów szkoły, nauczycieli i pracowników samorządowych zatrudnionych w szkole oraz innych osób związanych z działalnością szkoły na podstawie i w granicach przepisów prawa, w szczególności: ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe, ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty, ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o systemie informacji oświatowej, ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. Karta Nauczyciela, ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych, ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy oraz aktów wykonawczych do tych ustaw w celu realizacji obowiązków wynikających z tych aktów prawnych i realizacji celów statutowych.
  2. Administratorem Danych Osobowych jest Dyrektor Szkoły Podstawowej im. 11 Listopada w Żółwinie, z którym można się skontaktować pisząc na adres: zs.zolwin@brwinow.pl
  3. W szkole jest powołany Inspektor Danych Osobowych, z którym można się kontaktować drogą elektroniczną pod adresem: iod.oswiata@brwinow.pl
  4. Szkoła, co do zasady, nie udostępnia danych osobowych innym odbiorcom, poza ustawowo uprawnionym lub właściwym do rozpatrzenia wnoszonych spraw. Szkoła nie udostępnia danych osobowych do państw trzecich.
  5. Każdej osobie, w zakresie wynikającym z przepisów prawa, przysługuje prawo dostępu do swoich danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, a także prawo cofnięcia udzielonej zgody w dowolnym momencie.
  6. Dane osobowe będę przechowywane przez okres niezbędny dla realizacji spraw, a po tym okresie dla celów i przez czas oraz w zakresie wymaganym przez przepisy prawa.
  7. Szkoła nie gromadzi i nie przetwarza danych osobowych w celach marketingowych oraz zautomatyzowanego przetwarzania w celu profilowania osób.
  8. W przypadku wątpliwości związanych z przetwarzaniem danych osobowych, każda osoba może zwrócić się do Szkoły z prośbą o udzielenie informacji. Niezależnie, każdemu przysługuje prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego – Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
  9. Punkt informacyjny dotyczący danych osobowych znajduje się w siedzibie Szkoły w sekretariacie. Adres e-mail: zs.zolwin@brwinow.pl