Nawigacja

 • Dzień Edukacji Narodowej

  W poniedziałek, 15 października, świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej.
  Rano Rada Rodziców przekazała nauczycielom wspaniały tort z życzeniami od uczniów i rodziców.
  Na czwartej lekcji, w czasie krótkiego spotkania na sali gimnastycznej, uczniowie klasy VI udzielili wszystkim zgromadzonym krótkiego instruktażu, jak odróżnić nauczyciela od ucznia. Bo to wcale nie takie łatwe Dzień Edukacji Narodowej - Obrazek 1
  Potem przyszła pora na życzenia, które w imieniu wszystkich uczniów złożyli szefowie Samorządu Uczniowskiego. Zawsze warto pamiętać, że "Dob­ry wycho­waw­ca, który nie wtłacza, a wyz­wa­la, nie ciągnie a wzno­si, nie ug­niata a kształtu­je, nie dyk­tu­je a uczy, nie żąda a za­pytu­je – przeżyje wraz z dziećmi wiele nat­chnionych chwil." (J. Korczak)

  Małgorzata Brzozowska

  link do galerii zdjęć: http://zs-zolwin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=870

 • Uczniowie klasy 4a przygotowują prezenty dla nauczycieli

  W środę przed lekcjami uczniowie klasy 4a spotkali się, by przygotowywać prezenty dla nauczycieli.

  Dzieci przyniosły kolorowe cekiny, wstążeczki, guziki, klej i bibułki. Pani Agata, mama Ali, pokazała uczniom, jak wyczarować z bibuły kolorowe kwiaty i jak wykorzystać kolorowe ozdoby do udekorowania drewnianych serduszek.

  Przez dwie godziny dzieci z zapałem pracowały przygotowując kolorowe upominiki.

  W poniedziałek, 15 października, w czasie obchodzonego w szkole Dnia Edukacji Narodowej, podarowali je swoim nauczycielom, dziękując za trud ich pracy.

  link do galerii zdjęć: http://zs-zolwin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=869

   

 • Wycieczka kl. 1b do lasu

  Wycieczka kl. 1b do lasu

  Uczniowie klasy 1b poznali znaczenie lasu, jego mieszkańców i właściwego zachowania człowieka w lesie. Rozpoznawali grzyby jadalne i trujące oraz wybrali się do lasu w celu obserwacji świata przyrody.

  Monika Młynarska

 • Za kulisami teatru

  Uczniowie klasy 5b pojechali 3 października br. do Warszawy, by wziąć udział w lekcji „Za kulisami teatru”. Atrakcją był nie tylko udział w zajęciach, ale także podróż, bo wybraliśmy Warszawską Kolej Dojazdową i metro, w którym  najbardziej podobała się nam szybkość przemieszczania.

  Podczas lekcji poznaliśmy historię Teatru Narodowego od momentu jego założenia w osiemnastym wieku po dzisiaj. Dowiedzieliśmy się o twórcach związanych z teatrem – zarówno tych dawnych, jak i współczesnych. Zobaczyliśmy jak działa teatr w ciągu dnia i na czym polega praca ludzi, którzy współtworzą spektakle – inspicjentów, scenografów, reżyserów światła, krojczych i szewca.

  Zobaczyliśmy, jak wygląda scena i widownia z perspektywy aktora. Zaglądaliśmy w zakamarki, do których widz na co dzień nie wchodzi. Spotkaliśmy aktorów na próbie i bardzo zazdrościmy dzieciom, które mogą w Teatrze Narodowym grać. Aby zobaczyć na scenie naszych rówieśników, musimy wybrać się do teatru, tym razem na spektakl.

  Lidia Iwoła

  link do galerii zdjęć: http://zs-zolwin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=868

 • Zajęcia kreatywne w kl. 5a

  Zajęcia kreatywne w kl. 5a

  Zajęcia kreatywne dla klasy 5a to recytacje, piosenki oraz krótkie przedstawienia w języku angielskim. W poniedziałek uczniowie zaprezentowali wiersz The Tree w pięknej jesiennej scenerii.

  Świetna zabawa i dużo radości, a to dopiero początek:)

  Katarzyna Pełka

 • Wybory do Samorządu Szkolnego

  1 października w naszej szkole odbyły się wybory do władz Samorządu Uczniowskiego. Kandydaci przedstawili wcześniej swoje pomysły działań, które chcieliby realizować w szkole w bieżącym roku. Pojawiły się wśród nich dni tematyczne, dyskoteki, zagospodarowanie fragmentu korytarza według uczniowskich pomysłów i potrzeb, rozgrywki sportowe. Wszystkie te propozycje będą poddane dyskusji i być może także zrealizowane. Przewodniczący samorządu już w piątek będzie uczestniczył w szkoleniu Demokratyczna Szkoła, które powinno zainspirować do twórczych działań.

  Wyniki wyborów do SU
  Przewodnicząca - Karolina Wojtasik - klasa VIIb
  Zastępcy - Aleksandra Gomuła - klasa VI
                    Jakub Pietrzak - klasa IIIg
  Zarząd - Natalia Sforza - klasa IIIg
                Wiktoria Gaweł - klasa VIIIb
                Kinga Pietrzyk - klasa VIIIa
   

  Małgorzata Brzozowska

  link do galerii zdjęć: http://zs-zolwin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=867

 • BohaterON – włącz historię!

  BohaterON – włącz historię!

  Chcesz uhonorować uczestników Powstania Warszawskiego? Wyślij im symboliczną kartkę BohaterON! Pokaż, że pamiętasz o ich poświęceniu!

  Na taki apel odpowiedziała liczna grupa uczniów naszej szkoły. Na lekcjach zapoznawali się oni z relacjami Powstańców, ich wspomnieniami, przeżyciami. Później przyszedł czas na napisanie kilku dobrych i ciepłych  słów do uczestników warszawskich walk. Czasem nie było to łatwe, bo trudno przekazać w paru zdaniach podziw i szacunek. Ważne jednak, że akcja przybliżyła wszystkim jedno z wydarzeń naszej narodowej historii.

  Małgorzata Brzozowska

  BohaterON – włącz historię! - Obrazek 1  BohaterON – włącz historię! - Obrazek 2  BohaterON – włącz historię! - Obrazek 3

 • Dzień Tabliczki Mnożenia
  W piątek, 28 września, uczestniczyliśmy w VIII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia pod hasłem "Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają". Uczniowie już wcześniej powtarzali tabliczkę mnożenia podczas lekcji matematyki i nie tylko. W utrwalaniu pomagały przykłady tabliczki mnożenia umieszczone na schodach i w różnych punktach na korytarzu szkolnym.
  Podczas obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia w szkole pracowały komisje egzaminacyjne składające się z uczniów klasy 4a i 4b. Dzieci wybrane do tej funkcji musiały zdać egzamin z biegłości mnożenia. Po otrzymaniu identyfikatorów z entuzjazmem ruszyli egzaminować swoich kolegów i nauczycieli. Egzamin polegał na udzieleniu prawidłowych odpowiedzi na pytania z wylosowanego zestawu składającego się z pięciu działań; nagrodą był certyfikat z tytułem „Eksperta Tabliczki Mnożenia”. Emocje wśród uczniów były ogromne, każdy chciał prawidłowo odczytać wylosowane przykłady. Egzaminatorzy odwiedzili uczniów klasy 3; którzy bez problemu zdali egzamin. Z satysfakcją egzaminowali Panią Dyrektor, nauczycieli i pracowników szkoły. Dorośli popisali się przed dziećmi doskonałą znajomością tabliczki mnożenia.
  Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji. Podczas trwania akcji czwartoklasistów wspierali uczniowie klas ósmych i nauczyciele matematyki.
  Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom za wspólna zabawę.

   

  Agnieszka Smętkowska

   

  link do galerii zdjęć: http://zs-zolwin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=866

 • Sprzątanie Świata
  Pomimo chłodu i wiatru, jak co roku, uczniowie naszej szkoły wyruszyli do lasu w ramach akcji Sprzątanie Świata. Zaopatrzeni w worki i rękawiczki dostarczone przez Referat Gospodarki Komunalnej przeczesywaliśmy okolicę i sprzątaliśmy zostawione wokół śmieci. Gospodarstwa domowe od lat są zobligowane do podpisania umów o wywóz nieczystości stałych, jednak pomimo tego wiele osób wyrzuca do lasu odpady. Uzbieraliśmy, niestety, sporo worków.
  Zarówno dzisiejsza akcja, jak i przeprowadzone lekcje uświadamiające konieczność segregacji odpadów, uczą dzieci i młodzież dbałości o najbliższe otoczenie. Uczniowie wiedzą czym jest recykling i rozumieją sens segregowania śmieci. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku okoliczne lasy będą pełne jedynie mchu, liści i ... grzybów.
  Dziękujemy klasom 4b, 5a i 5b, 6a, 7a oraz 8a i 8b za wytrwałość.
   
  Beata Dytkiewicz, Emilia Gawin, Marcin Oprządek
   
 • Klasa 4a z wizytą w Ogrodzie Rzeźb Juana Soriano w Owczarni

  W czwartek 20 września, korzystając z ostatnich dni letniej pogody, wybraliśmy się na wycieczkę do Ogrodu Rzeźb Juana Soriano w Owczarni. Okazuje się, że mimo, iż to piekne i ciekawe miejsce znajduje się tak niedaleko od naszej szkoły, wielu z nas miało okazję być tu po raz pierwszy.

  Po galerii i ogrodzie oprowadził nas Gospodarz tego miejsca, p. Marek Keller. Z zafascynowaniem patrzyliśmy na monumentalne rzeźby ptaków pięknie wkomponowane w przyrodę ogrodu. Nad stawem dotykaliśmy rzeźb żabiej rodziny, a na koniec zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie na tle rzeźby byka.

  Wyprawa do ogrodu była też świetną okazją do wielu zabaw, wspólnego posiłku oraz - po prostu - do pobycia razem i lepszego poznania się.

  W drodze powrotnej, mimo zmęczenia wyprawą, spędziliśmy jeszcze chwilę na placu zabaw przy ul. Małej. Chłopcom udało się rozegrać krótki mecz, a dziewczęta bawiły się na huśtawkach i wyciągu linowym.

   

   

  link do galerii zdjęć: http://zs-zolwin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=863

 • Relacja z Wielkiego

  19 września klasy 7 a i b oraz klasa 6 odwiedziły największą scenę operową w Polsce i jedną z największych w Europie, czyli Teatr Wielki w Warszawie. Tym razem tylko na chwilę byliśmy widzami, większość czasu spędziliśmy spacerując z przewodnikami po teatralnym zapleczu. Byliśmy na scenie i za kulisami. Obserwowaliśmy pracę twórców dekoracji, odwiedziliśmy teatralny tartak i pracownię malarską. Mieliśmy szansę odwiedzić pracownię krawiecką i wypożyczalnię kostiumów. Miejsce gdzie ćwiczą tancerze, widzieliśmy tylko z daleka, gdyż nie wolno wchodzić na specjalny dywan dedykowany ich stopom. Zwieńczeniem poznawania Opery było obejrzenie fragmentu próby do spektaklu Jezioro Łabędzie. Szkoda, że nie mogliśmy zostać dłużej...Warto było:)

  Katarzyna Bączyk

  link do galerii zdjęć: http://zs-zolwin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=862

   

 • Bo jesteście z nami od trzech lat...

  Kiedy organizujemy uczestnictwo  klasy 6 w Biegu Charytatywnym Stowarzyszenia Szlakiem Tęczy Biegiem po Sprawność nic nie stanowi problemu. Ani że nas dużo, ani że wcześniej się zgłaszamy... Zawsze wszystko załatwione jest z życzliwością. Na pytanie „dlaczego?”, odpowiedź w tym roku padła: Bo jesteście z nami od trzech lat:) I tak faktycznie jest. W tym roku było nas jeszcze więcej niż poprzednio. Znowu biegli wszyscy - uczniowie, rodzice, wychowawcy... Dwa okrążenia dla nikogo nie stanowiły problemu. Miło nam również donieść, że uczennica naszej szkoły Natalia Skorupa z klasy 7a zajęła 1 miejsce w biegu dziewcząt na 1000m. Franek Grabowski z klasy 6 był najmłodszym uczestnikiem biegu na 3000m, i zmieścił się w pierwszej dziesiątce biegaczy. Ale tak naprawdę zwycięzcami byli wszyscy, bo każdy z nas dobiegł do mety z napisem "Pomagam Innym", nawet jeśli ten napis był tylko w naszych głowach :) My ten Bieg po prostu uwielbiamy: jest wszystko co trzeba: sport, radość, pomoc i życzliwość. A no i jeszcze słodycze, Amerykańscy Marines, przejażdżki Scanią, Darek Malejonek i takie tam.

  Jesteśmy ze Stowarzyszenie Szlakiem Tęczy od 3 lat ...i będziemy nadal :)

  link do galerii zdjęć: http://zs-zolwin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=861

  Katarzyna Bączyk

 • Dzień kropki

  Dziś w klasach I-III obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Wszyscy przyszliśmy wystrojeni w kolorowe kropkowe ubrania. Było wspaniałe! Mogliśmy odkryć nasze talenty, mocne strony i je zaprezentować. Powstały kropkowe dzieła sztuki, rozwiązywaliśmy łamigłówki, kodowaliśmy, tańczyliśmy i śpiewaliśmy piosenki. Oto efekty naszej pracy.

  link do galerii zdjęć: http://zs-zolwin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=860

 • IV Podkowiański Festiwal Gier Historycznych

  14 września uczniowie klas siódmych uczestniczyli w Festiwalu Gier Historycznych. Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem "Nie było jej, a jest. Polska!" Każdy uczestnik otrzymał broszurę, pamiątkową przypinkę i kartkę uprawniającą do gry. Po krótkim wprowadzeniu siódmoklasiści ruszyli na przygotowane stanowiska. Instruktorami byli uczniowie liceum, którzy ze swoich zadań wywiązywali się znakomicie. W gry zaangażowali się wszyscy, a zwycięstwa dodatkowo dodawały motywacji do podejmowania kolejnych  rozgrywek. Szczęśliwcy wylosowali atrakcyjne nagrody. Dziękujemy Podkowiańskiemu Liceum za zaproszenie i obiecujemy obecność za rok.

  Małgorzata Brzozowska

  link do galerii zdjęć: http://zs-zolwin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=859

 • Witamy w nowym roku szkolnym 2018/2019

  Witamy w nowym roku szkolnym 2018/2019

  W rozpoczynającym się roku szkolnym naukę w naszej szkole podjęło 309 uczniów:

  oddział przedszkolny: 24 dzieci

  klasy I-III: 70 uczniów

  klasy IV-VIII: 188 uczniów

  gimnazjum: 27 uczniów

   

   

  Edukację naszych uczniów prowadzi się 47-osobowe grono pedagogiczne:

   

  Oddział przedszkolny

  Wychowawcy, w. przedszkolne –

  Grupa 0a - p. Beata Horabik-Pardela

  Rytmika – p. Ewa Wróbel

  nauczyciel wspomagający - p. Anna Nornark

  Religia – p. Izabela Markiewicz

  Język angielski – p. Magdalena Kowalczyk

  Zajęcia „świetlicowe” w ramach czasu powyżej 5 godzin – p. Beata Horabik-Pardela, p. Anna Normark, p. Ewa Wróbel, p. Iwona Borkowska,
  p. Monika Brodzińska, p. Iza Markiewicz,
  p. Magdalena Kowalczyk, p. Joanna Guzak

   

  Szkoła podstawowa – kl. I-III

  Wychowawcy:

  Kl. Ia – p. Joanna Guzak

  Kl. Ib – p. Dorota Deleżuch,
  n. wspomagający: p. Monika Brodzińska

  Kl. II – p. Katarzyna Kaźmierczak,
  n.wspomagający: p.Karolina Kosowska-Banasiak

  Kl. III – p. Hanna Łukasiewicz ,
  n. wspomagający: p. Magdalena Radomińska

  j. angielski - p. Magdalena Radomińska

  religia - p. Izabela Markiewicz

  Nauczyciele pracujący w świetlicy:

  p. Anna Pawlak, Ewa Olasek, p. Dorota Deleżuch,
  p. Marzena Magiera, p. Anna Kozak

   

  Szkoła podstawowa – kl. IV-VIII i gimnazjum

   

  Wychowawcy:

  Kl. IVa – p. Marta Szwemin,
  n. wspomagający: p. Justyna Szałajko,

  Kl. IVb – p. Marcin Oprządek,
  n. wspomagający: p. Elżbieta Maliszewska,

  Kl. Va – p. Katarzyna Pełka,
  n. wspomagający: p. Magdalena Czarnacka,
  Kl. Vb – p. Lidia Iwoła

  Kl. VI – p. Katarzyna Bączyk, n. wspomagający:
  p. Ewa Wróbel

  Kl. VIIa – p. Beata Dytkiewicz,
  n. wspomagający: p. Grzegorz Houwalt

  Kl. VIIb - p. Małgorzata Brzozowska

  Kl. VIIIa – p. Emilia Gawin

  Kl. VIIIb – p. Magdalena Gołębiowska

  Kl. III gim – p. Anna Deuter, n. wspomagający: p. Monika Pryba

   

  Nauczyciele:

  p. Lidia Iwoła – j. polski w kl. 5b i 8b, geografia w kl. 3 gimnazjum

  p. Małgorzata Brzozowska – język polski w kl. 4a, 5a, 6 i 7b

  p. Jolanta Mazowiecka – język polski w kl. 4b, 7a, 8a i 3 gimnazjum

  p. Katarzyna Bączyk – język angielski w kl. 4b, 5b, 6, 7b, 8a

  p. Katarzyna Pełka – język angielski w kl. 4a, 5a, 7a, 8b, 3 gim

  p. Izabela Królak – j. niemiecki w szkole podstawowej i gimnazjum

  p. Anna Deuter – historia i WOS w szkole podstawowej i gimnazjum

  p. Agnieszka Smętkowska – matematyka w kl. 4a i 5

  p. Krystyna Danecka – matematyka w kl. 7b, 8a i 3 gimnazjum

  p. Magdalena Gołębiowska – matematyka w kl. 4b, 5, 6, 7a, 8b

  p. Beata Dytkiewicz - przyroda w kl. 4 i 6,  biologia w kl. 7a i 8 i chemia w kl. 7 i 8

  p. Ilona Mazurkiewicz – biologia w kl. 5, 7b, gimnazjum oraz wdż w szkole podstawowej i gimnazjum

  p. Ewa Sztank – chemia w kl. 3 gim oraz geografia w kl. 5-8

  p. Bogumiła Niemirowska – plastyka i zajęcia techniczne w szkole podstawowej i gimnazjum

  p. Emilia Gawin i p. Marcin Oprządek – wf w szkole podstawowej i gimnazjum

  p. Sławomir Sowiński – edukacja do bezpieczeństwa

  ks. Krzysztof Adamski – religia w kl. 7-8 i gimnazjum

  p. Izabela Markiewicz – religia w kl. 1-6 szkoły podstawowej

  p. Magdalena Czarnacka – doradztwo zawodowe w kl. 7-8

  p. Hanna Łukasiewicz – informatyka w kl. 4b, 5 i zajęcia komputerowe w kl. 6

  p. Marta Szwemin – informatyka w kl. 4a, 7, 8 i gimnazjum

   

  Bibliotekarz – p. Ewa Koziarska

  Psycholog – p. Anna Kozak

  Pedagog – p. Marzena Magiera

  Logopeda - p. Iwona Trojanowska, p. Małgorzata Trębicka-Houwalt