Nawigacja

 • Rodzinny piknik w klasie 1

  We wtorek 18 czerwca uczniowie klasy 1 udali się autobusem szkolnym na plac zabaw w Owczarni. Spotkali się tam z rodzicami i innymi członkami rodzin, aby wspólnie ze wszystkimi świętować Dzień Rodziny i zbliżający się koniec roku szkolnego. Na początku wszyscy uczniowie zaśpiewali piosenkę  „Moja wesoła rodzinka”, a dziewczynki z kółka artystycznego zatańczyły taniec do piosenki  „Pszczółka Maja”. Potem były wspólne zabawy i pieczenie kiełbasek przy ognisku. Wszyscy uczniowie bawili się bardzo dobrze a na drugi dzień w szkole powiedzieli, że chcieliby taką wspólną imprezę powtórzyć za rok.

  Katarzyna Kaźmierczak

  link do galerii zdjęć: http://zs-zolwin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=849

 • Święto Mamy i Taty w oddziałach przedszkolnych

  Uroczystość Dnia Mamy i Taty to szczególna okazja, której towarzyszą niesamowite emocje, uśmiech, wzruszenie i duma z pociech.

  14 czerwca sześciolatki zaprezentowały swoje umiejętności przed najbliższymi. Na tą okoliczność przygotowały dla rodziców przedstawienie, w którym recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i tańczyły. Za swoje popisy dzieci  zostały nagrodzone gromkimi brawami. Po obejrzeniu przedstawienia każda z grup rozeszła się do klas, gdzie na Rodziców czekały własnoręcznie zrobione prezenty. Takie uroczystości w gronie rodzinnym pozwalają umocnić rodzinne więzi, uczą miłości, szacunku, przywiązania a dzieciom pozwalają zaprezentować wcześniej zdobyte umiejętności.

  Rodzicom życzymy wszystkiego najlepszego z okazji Ich święta.

  Dorota Deleżuch, Monika Zarychta,  Beata Horabik-Pardela

  link do galerii zdjęć: http://zs-zolwin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=851

 • Lekcje otwarte "Przyroda z komputerem"

  Po raz ostatni uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w lekcjach otwartych przeprowadzonych przez Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie w ramach projektu Wiedza Moją Potrzebą. 11 czerwca klasa V i VIIA brały udział zajęciach "Przyroda z komputerem". Emocje uczniów wzbudzało wykonywanie pomiarów temperatury, wilgotności, toru ruchu poruszających sie przedmiotów. Każdy chciał brać udział w eksperymentach. Najwięcej dopingu i braw uzyskiwali chłopcy, którzy rywalizowali w kategorii – kto metodą tarcia uzyska najwyższą temetraturę czujnika. Rekord to 88,8 st. C.. Aktywnie odpowiadano na pytania podsumowujące i interpretowano wyniki pomiarów.

  Dzięki lekcjom w OEIZK wszyscy uczestnicy i uczestniczki projektu "Wiedza Moją Potrzebą" mieli możliwość zapoznania się z technologiami komputerowymi, umiejętnościami pomiaru wskaźników oraz interpretacji wyników w formie wykresów. Na pewno lekcje te zaprocentują w trakcie nauki przedmiotów przyrodniczych.

  Beata Dytkiewicz

  link do galerii zdjęć: http://zs-zolwin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=850

 • Sztafeta Wolności

  8 czerwca na stadionie ZSO w Brwinowie przy ul. Żwirowej odbyły się zawody uczniów ze szkół podstawowych oraz klas VII i gimnazjum w sztafecie „Wolności”. Reprezentacje szkół składały się z 6 zawodników. Naszą szkołę reprezentowali: Natalia Gliwińska, Szymon Żołek, Zofia Gładka, Natan Zabrzygraj, Natasza Komosa, Michał Danecki, Gabriela Klaus, Patryk Makowski, Eryk Kapela,Oliwia Sagan, Agata Przygoda, Filip Biedrzycki.

  Zadaniem drużyny był bieg na symbolicznym dystansie 1918m nawiązując, w ten sposób do roku odzyskania przez Polskę niepodległości. Każdy z zawodników miał do pokonania jedno okrążenie na stadionie tj. 318 m. Nasi uczniowie wykazali się wysoką sprawnością fizyczną oraz sportową rywalizacją plasując się na II i IV miejscu.

  Emilia Gawin

  link do galerii zdjęć: http://zs-zolwin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=853

 • Wycieczka klas 4 do Tokarni – Wieliczki – Krakowa – Chęcin

  W podróży spędziliśmy dwa dni. Pierwszego zatrzymaliśmy się w Tokarni , gdzie zwiedzaliśmy Muzeum Wsi Kieleckiej. Pan przewodnik oprowadził nas po 4 sektorach: Małomiasteczkowym, Wyżynnym, Świętokrzyskim, Lessowym, Dworsko – Folwarcznym i Nadwiślańskim. Domy zadziwiały nie tylko wyglądem, ale także wyposażeniem. Najbardziej przypadł nam do gustu dwór szlachecki. A na pewno nie chcielibyśmy uczęszczać do szkoły, która gościła nas przez parę minut w swoich ścianach.

  Miejscem docelowym była Wieliczka. Tam zwiedzaliśmy Kopalnię Soli, wędrując chodnikami w poszukiwaniu śladów legend. Poznaliśmy historię królowej Kingi i historię zakochanej Bieliczki oraz ducha kopalni, który kazał się słuchać, ciężko pracować przy przeładunku bałwanów i noszeniu podpór oraz przesypywaniu soli. Mimo groźnego wyglądu okazał się łaskawym mieszkańcem podziemnych korytarzy. A ponieważ nie znaleźliśmy królowej Kingi, wybrał jedną z dziewczyn na władczynię podziemia. Została nią Antonina Auguściuk. A żeby tradycji stało się zadość, pierścionek, który podczas przesypywania soli znaleźli młodzi górnicy: Mateusz i Kacper, jeden z nich podarował pięknej królewnie.

  Noc spędzoną w Komorze Słowackiego wszyscy będą wspominać mile, chociaż niektórym spanie na solnych materacach dało się im w kość. Ale czego nie robi się dla zdrowia?

  Dzień drugi to przejazd do byłej stolicy naszego kraju – Krakowa. Najpierw spotkanie ze smokiem, następnie wspinaczka na wzgórze Wawel, katedra i Groby Królewskie,. Następnie spacer Traktem Królewskim do kościoła Mariackiego. A na koniec zakupy w starodawnym „ domu handlowym” – Sukiennicach. Zmęczeni i głodni chętnie „wpałaszowaliśmy” obiad. W drodze powrotnej czekały na nas dwie atrakcje: rajska Jaskinia Raj, Centrum Neandertalczyka i bardziej wpółczesny Mc Donald s.

  Wycieczkę uznajemy za udaną. Sporo się dowiedzieliśmy i miło spędziliśmy ze sobą czas.

  Lidia Iwoła

  link do galerii zdjęć: http://zs-zolwin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=854

   

   

 • Plener malarski

  Mamy już za sobą plener 2018 r , który odbył się w pięknej, malowniczej okolicy pod Krakowem. W plenerze brały udział uczennice naszej szkoły  oraz ze szkoły podstawowej nr 1 w Brwinowie pod opieką nauczyciela plastyki. Inspiracją  do malowania i rysowania było miejsce, które nas otaczało, a mianowicie architektura z przyrodą, średniowieczne budowle itp. Każda uczennica wykonała kilka prac w różnych technikach. W ramach konkursu najlepszej pracy pleneru "Na Grodzisku" wyłoniono prace: Karoliny Wojtasik, Zuzanny Klaus, Aleksandry Gomuły i Kingi Pietrzak. Brano pod uwagę umiejętności, a także zaangażowanie, zdyscyplinowanie, wrażliwość artystyczną. Wszystkie  prace zasługiwały na podziw i uznanie.

  Bogumiła Niemirowska

  link do galerii zdjęć: http://zs-zolwin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=852

 • Konkurs maryjny

  Konkurs maryjny

  Miesiąc maj to miesiąc Maryjny, dlatego dzieci  klas 1-5 wykonały prace konkursowe pt.:"Najciekawszy wizerunek Maryi".  Wizerunek Maryi musiał być wykonany własnoręcznie, techniką dowolną; należało podpisać skąd wizerunek Maryi pochodzi oraz uwzględnić Jej atrybuty. W konkursie brało udział  14 osób. Prace były bardzo piękne i pomysłowe.

  Oto laureaci: I miejsce Maja Borkowska kl. 4a, II miejsce  Ania Nowakowska kl. 4b, III miejsce Ola Gomuła kl.5. Wyróżnienia: nagroda  publiczności Milena Czarnecka kl. kl. 4a, nagroda za pomysłowość Ania Rykiel kl.5

  Każda praca została nagrodzona. Bardzo gratuluję laureatom i dziękuję za udział!!!

  Iza Markiewicz

 • Klasowy konkurs- „Mistrz pisania z pamięci”

  Klasowy konkurs- „Mistrz pisania z pamięci”

  Uczniowie klasy pierwszej od kilku miesięcy brali udział  w klasowym  konkursie „ Mistrz pisania z pamięci”.  Aby zostać zwycięzcą trzeba było zdobyć 10 punktów. Udało się to ósemce uczniów: Julii Gil, Natalii Gliwińskiej, Michałowi Górce, Szymonowi Karolakowi, Aleksandrowi Sacharczukowi, Patrycji Sierpińskiej, Lenie Sumerze, Aleksandrze Żebrowskiej.

  Zwycięzcom gratulujemy!

  Katarzyna Kaźmierczak

 • Projekt „ Bezpieczniki Taurona” – Dlaczego żarówka świeci?

  Uczniowie klasy 1 wzięli udział w projekcie„ Bezpieczniki Taurona”, dotyczącym prądu elektrycznego. Podczas lekcji  poznali odpowiedź na pytania: Jak to się dzieje, że żarówka świeci? Jak wygląda latarka w środku? Co to jest prąd? Obejrzeli film edukacyjny, uczestniczyli w zabawie ruchowej iskierka i współpracowali w grupie. Dowiedzieli się co to są ładunki elektryczne i sami zbudowali obwód elektryczny, dzięki któremu żarówka od latarki się zaświeciła. Uczniowie byli bardzo zainteresowani i zaangażowani w czasie zajęć.  W przyszłym roku szkolnym będą kontynuowali ten projekt.

  Katarzyna Kaźmierczak

  link do galerii zdjęć: http://zs-zolwin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=848

 • Kompetencje na szóstkę

  W tym roku szkolnym klasa I  uczestniczyła w programie Uniwersytetu Dzieci „Kompetencje na szóstkę”. Zajęcia prowadzone według specjalnie dobranych scenariuszy pozwoliły rozbudzać i zaspokajać naturalną ciekawość poznawczą uczniów. Podczas zajęć uczniowie odkrywali jak ważna jest współpraca i porozumienie w pracy zespołowej. Sprawdzali dlaczego statek pływa, poznali najważniejsze zasady obowiązujące przy konstruowaniu statków i budowali własne jednostki pływające, korzystając z instrukcji. Wykonali doświadczenia, dzięki którym sprawdzali, dlaczego jedne przedmioty toną, a inne utrzymują się na wodzie.  Na kolejnych zajęciach  sala lekcyjna zamieniła się w studio projektowe. Głównym zadaniem uczniów było zbudowanie prototypów abażurów do lamp wiszących, przy wykorzystaniu prostych i ogólnodostępnych materiałów. Dzieci poznały proces tworzenia projektu - od pomysłu do realizacji. Przeprowadzili także badania mające na celu m.in. zbadanie potrzeb użytkownika. Zajęcia dały dzieciom dużo okazji do współdziałania, angażowały ich umysł i emocje. Łączyły zabawę ze zdobywaniem wiedzy. Za udział w projekcie otrzymaliśmy specjalny dyplom. Tegoroczny projekt zakończył się, ale nie nasza współpraca ze Scenariuszami Lekcji nie.

  Katarzyna Kaźmierczak

  link do galerii zdjęć: http://zs-zolwin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=847

 • Wizyta pilota

  Wizyta pilota

  W klasie pierwszej mieliśmy zaszczyt gościć pilota linii lotniczych LOT p. Marcina Sumerę,  który jest tatą Leny. Opowiedział nam on o  swojej pracy. Dowiedzieliśmy z jakich części zbudowany jest samolot,  jak unosi się w powietrzu szybowiec oraz w jakim języku porozumiewają się piloci samolotu oraz wielu innych ciekawych  i  cennych informacji. Poznaliśmy nowe słownictwo związane z samolotami. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały pilota oraz zadawały mnóstwo pytań, na które nasz gość cierpliwie odpowiadał. Bardzo dziękujemy za podzielenie się swoim  doświadczeniem i pasją.

  Katarzyna Kaźmierczak

 • Uzbieraliśmy ponad 1%!

  Ale po kolei. W poniedziałek 4 czerwca gościliśmy w naszej szkole podróżującą rodzinę: Polę i Michała oraz ich rodziców Pawła i Joannę (jeśli chcecie się dowiedzieć o nich  więcej zajrzyjcie na stronę http://polaimichalwpodrozy.pl/). Opowiadali o swoich afrykańskich podróżach - o krajobrazach, egzotycznych zwierzętach i  niesamowitych przygodach. Jednak nie tylko. Opowiadali również o dzieciach z afrykańskich wiosek, które niestety cierpią z braku właściwie wszystkiego - jedzenia, ubrań, własnego pokoju, zabawek oraz... - co może niektórych uczniów zaskoczyć - szkoły! Koszt posłania dziecka do szkoły w Zambii to ok. 20 zł za trzy miesiące, koszt tygodniowego codziennego "dopłynięcia" łodzią do szkoły to zaledwie 80 gr; mało, prawda? Dla tamtejszych dzieciaków i ich rodziców koszt nie do przeskoczenia. Dlatego też Pola i Michał wraz z rodzicami postanowili pomóc. Aktywnie biorą udział, promują i koordynują kampanię Grodzisk Mazowiecki Pomaga Afryce, która wystartowała na początku czerwca https://grodzisk.pl/2018/06/grodzisk-mazowiecki-pomaga-afryce/. Jest prowadzona pod patronatem burmistrza Grodziska Mazowieckiego oraz przy współpracy z Salezjanami. Uczniowie klasy 5 napisali maila do Poli i Michała z pytaniem czy też mogą włączyć się w tę akcję. Pola i Michał i ich rodzice przyjęli propozycję entuzjastycznie i odwiedzili nas w poniedziałek w szkole. A we wtorek zaczął się kiermasz - Kawiarenka Dobrego Serca. Tym razem w przygotowanie kiermaszu zaangażowała się także bardzo mocno klasa 6b, która w poniedziałek zarządzała sprzedażą i dostarczyła przepyszne lody. Wiadomo - w grupie siła :). Dzięki takiej międzyklasowej współpracy piątaków i szóstaków i hojności kupujących udało się uzbierać 1072 zł. A to jest właśnie ten 1% ze stu tysięcy, które kampania ma na celu zgromadzić w pierwszym roku.  Docelowo ma powstać szkoła i ośrodek dla młodzieży. Kampania jest wieloetapowa i mamy nadzieję, że uda nam się jeszcze do  niej przyłączyć, a Pola i Michał wraz z rodzicami zawitają znów do naszej szkoły.

  Katarzyna Bączyk

  link do galerii zdjęć: http://zs-zolwin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=845

 • Prezent od Rodziców

  We wtorek 5 czerwca klasy 0b i I z okazji Dnia Dziecka były w Parku Rozrywki w Julinku.

  Dzieci zostały powitane przez animatora, który prezentował  poszczególne atrakcje.

  Na początku zostaliśmy zaproszeni do krainy dmuchańców. Kolorystyka i różne kształty wyzwalały radość, śmiech i chęć zabawy. Po zabawie pełnej wrażeń poszliśmy na mini  golfa.

  Atrakcja ta wymagała pewnego skupienia i celności. Następnie każdy uczestnik mógł wziąć udział w animacjach muzyczno-ruchowych. Świetnie poruszaliśmy się tańcząc  zumbę. Kolejnym etapem pobytu był park linowy. Zabezpieczeni pasami i kaskiem na głowie dzielnie pokonywaliśmy różne przeszkody na dwóch trasach.. Zmęczeni i głodni udaliśmy się na ciepły posiłek.

  Ostatnim punktem  naszego pobytu było poznanie historii sztuki cyrkowej i oglądanie  różnych strojów i rekwizytów używanych na arenie. Bardzo ciekawe okazały się sztuczki magiczne zaprezentowane przez prowadzącego.

  Wróciliśmy pełni wrażeń, zmęczeni, ale bardzo szczęśliwi.

  Dorota Deleżuch, Monika Zarychta, Katarzyna Każmierczak, Karolina Kosowska - Banasiak  

  link do galerii zdjęć: http://zs-zolwin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=841

 • Lekcje otwarte "Przyroda z komputerem"

  Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w lekcjach otwartych przeprowadzonych przez Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów w Warszawie w ramach projektu "Wiedza Moją Potrzebą". 17 kwietnia na zajęcia "Przyroda z komputerem" pojechali uczniowie klas czwartych, natomiast 4 czerwca do Warszawy wybrały się klasy VII B i II gimnazjum. Młodsi uczniowie brali udział w zajęciach "Przyroda z komputerem", starsi natomiast zaproszeni byli na zajęcia "Chemia i biologia z komputerem". Zarówno uczniowie szkoły podstawowej jak i gimnazjum mieli okazję poznać sposoby pomiaru różnych wskaźników oraz przedstawiania ich w postaci wykresów oraz odpowiedniego interpretowania.

  Prawie każdy uczestnik mógł dokonywać pomiaru, zapisywać wyniki lub je odczytywać. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że lekcje otwarte były bardzo ciekawe i inspirujące.

  Beata Dytkiewicz

  link do galerii zdjęć: http://zs-zolwin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=842

   

 • Wycieczka gimnazjalistów 28 -30 maja 2018

  Bardzo wcześnie rano w poniedziałek 28 maja wyruszyliśmy na trzydniową wycieczkę. Rozpoczęliśmy od  Energylandii, gdzie spędziliśmy 6 godzin. Korzystaliśmy z wielu atrakcji które podwyższyły nam poziom adrenaliny i endorfin.  

  Kolejnego dnia  zaplanowana była wizyta w Wadowicach gdzie  odwiedziliśmy miejsca związane z Janem Pawłem II i skosztowaliśmy wadowickie kremówki.  Następnym punktem wycieczki była  Kopalnia Soli w Wieliczce, która  przyniosła nam ulgę od upału.  Dzień zakończyliśmy dyskoteką w hotelu.

  Trzeci dzień poświęciliśmy na zwiedzanie Krakowa, gdzie pani przewodnik pokazała nam najważniejsze zabytki tego miasta:  Wawel,  Collegium Maius , kościół św. Franciszka, Rynek, Sukiennice i wiele innych.

  Wróciliśmy zmęczeni ale bardzo zadowoleni . Wycieczka była bardzo udana. Spośród wielu atrakcji każdy znalazł coś dla siebie. 

  Anna Deuter

  link do galerii zdjęć: http://zs-zolwin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=844

 • Powiatowy Konkurs Historyczny „Drogi do Niepodległości”

  Powiatowy Konkurs Historyczny „Drogi do Niepodległości”

  24 maja w naszej szkole miała miejsce XV. Edycja Powiatowego Konkursu Historycznego. W roku 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, tematyka konkursu nawiązywała oczywiście do tego okresu historii Polski. Hasło konkursu brzmiało: „Drogi do Niepodległości”.

  Konkurs był adresowany do uczniów klas gimnazjalnych i uczniów klas siódmych szkoły podstawowej. W konkursie uczestniczyły drużyny z 6 szkół: SP nr 4 w Pruszkowie, SP nr 3 w Milanówku, SP nr 1 w Brwinowie, SP w ZSO w Brwinowie, SP w Otrębusach i SP w Żółwinie, będącej gospodarzem konkursu.

  Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas 3 gimnazjum: Martyna Struś, Jakub Gawlak i Patryk Żukowski oraz Filip Biedrzycki.

  Nad konkursem objęli patronat: Starosta Pruszkowski Maksym Gołoś i Burmistrz Gminy Brwinów Arkadiusz Kosiński.

  Zmaganiom konkursowym przyglądał się p. Jerzy Wysocki - Zastępca Burmistrza Gminy Brwinów oraz dyrektorzy i nauczyciele historii ze szkół uczestniczących w konkursie.

  Konkurs prowadziły nauczycielki z naszej szkoły, p. Anna Deuter i p. Monika Pryba, przebrane w stroje z okresu 20-lecia międzywojennego.

  W tematykę konkursu wprowadził uczniów p. Tomasz Żurawski z grupy Żywa historia - Edukacja Historyczna. Uczniowie mieli okazję posłuchać o wydarzeniach, które doprowadziły do odzyskania niepodległości oraz przymierzyć mundury żołnierzy różnych stron walczących w Wielkiej Wojnie.

  Następnie rozpoczęły się zmagania konkursowe. Przedstawiciele drużyn wylosowali wirtualną kostką kolejność odpowiedzi i rozpoczęli pierwszą rundę pytań. Polegała ona na udzieleniu odpowiedzi w sumie na 6 pytań zawartych w wybieranych kolejno przez drużyny trzech zestawach.

  Poprawność odpowiedzi weryfikowała komisja konkursowa, w której pracy uczestniczyli: przedstawiciel powiatu pruszkowskiego p. Dariusz Jańczy, nauczycielka historii LO im. T. Kościuszki w Pruszkowie p. Małgorzata Rzewnicka oraz starszy kustosz Państwowego Archiwum w Warszawie p. Jan Członkowski.

  Uczniowie byli rewelacyjnie przygotowani, co pokazała punktacja po zakończeniu pierwszej rundy. Dwie drużyny (z Otrębus i z Żółwina) ukończyły ją z maksymalnym wynikiem 6 pkt i dwie kolejne (z SP nr 1 i ZSO w Brwinowie) - z wynikiem 5 pkt.

  O zwycięstwie musiała więc zadecydować (i zadecydowała) druga runda, w której wszystkie drużyny otrzymały zestaw 3 pytań otwartych. Musiały się, przy ich rozwiązywaniu, wykazać znajomością nazwisk postaci historycznych, autorów znanych cytatów oraz miejscami wykonania fotografii upamiętniających ważne wydarzenia z 1918 roku.

  Po zakończeniu 2 rundy uczestnicy konkursu mogli odpocząć po wysiłku zmagań konkursowych przy obficie zastawionych stołach, a jury konkursowe poszło w tym czasie sprawdzać odpowiedzi drużyn i podliczać punktację.

  Okazało się, że o kolejności zwycięzców zadecydowały odpowiedzi z drugiej rundy. Faworyci po pierwszej rundzie musieli ustąpić pierwszeństwa innym drużynom.

  I tak – I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w ZSO w Brwinowie, II miejsce – drużyna z nasze szkoły, III miejsce drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Brwinowie.

  Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Pruszkowskie i Gminę Brwinów, a wszyscy uczestnicy - pamiątkowe dyplomy i emblematy.

  Kolejna edycja konkursu odbędzie się 12. listopada 2018 roku również w naszej szkole. Tematyka tej edycji będzie poświęcona „Ojcom Niepodległości”. Zapraszamy do udziału!

  link do galerii zdjęć: http://zs-zolwin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=840

 • Gminna Sesja Ekologiczna
  18 maja, uczniowie naszego gimnazjum (kl. III B i kl. II) wzięli udział w Międzyszkolnej Sesji Ekologicznej organizowanej przez Szkołę Podstawową nr 1 w Brwinowie.
  Celem tegorocznej sesji, było uświadomienie uczniom możliwości wykorzystywania odnawialnych źródeł energii.
  Sesja rozpoczęła się od pokazu prezentacji multimedialnych przygotowanych przez reprezentacje czterech gminnych szkół, których tematem przewodnim była energia przyszłości. Reprezentantkami w tej dziedzinie z naszej szkoły była Oliwia Sagan i Natalia Sforza – uczennice klasy II gimnazjum.
  Kolejnym punktem programu były zmagania w konkursie wiedzy, w którym to pytania zawierały treści oparte o wcześniej przedstawione prezentacje multimedialne. Choć nie było łatwo, ale I miejsce wywalczone zostało przez Martynę Struś, Filipa Biedrzyckiego i Jakuba Gawlaka.
  Następnie mogliśmy podziwiać występy kabaretowe w wykonaniu uczniów z poszczególnych szkół. W tej konkurencji nasze gimnazjum dumnie reprezentowała klasa II w składzie 23 osób. Wywalczyli oni III miejsce.
  Młodzież gimnazjalna uczestniczyła również w zmaganiach sportowych.
  Największą radość uczestnikom sesji sprawiła degustacja tortu z okazji XV Sesji Ekologicznej w Gminie Brwinów.
  Dumni i zadowoleni wróciliśmy do szkoły, by móc pochwalić się zdobytymi nagrodami.
   
  Anna Deuter, Monika Pryba
   
 • 0b w Bibliotece Publicznej im. Wacława Wernera w Brwinowie

  0b w Bibliotece Publicznej im. Wacława Wernera w Brwinowie

  15 maja dzieci z oddziału przedszkolnego 0b odwiedziły po raz pierwszy Bibliotekę Publiczną dla Dzieci  i Młodzieży w Brwinowie.

  Dzieci uczestniczyły w zajęciach przygotowanych przez Panią bibliotekarkę, które poświęcone były rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. Przedszkolaki dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy. Poznały budowę  książki oraz różne gatunki literatury dziecięcej. Bibliotekarka w rozmowie z dziećmi nawiązywała do poszanowania książek.

  Sześciolatki zadawały wiele pytań, na które z dużą cierpliwością odpowiadała prowadząca. Niektórzy wykazali się dużą wiedzą na temat literatury dla dzieci. Najbardziej aktywni otrzymali odznaki ,,Przyjaciela Biblioteki”.

  Kolejna wizyta już w czerwcu.

   Dorota Deleżuch, Monika Zarychta

  0b w Bibliotece Publicznej im. Wacława Wernera w Brwinowie - Obrazek 1 0b w Bibliotece Publicznej im. Wacława Wernera w Brwinowie - Obrazek 2 0b w Bibliotece Publicznej im. Wacława Wernera w Brwinowie - Obrazek 3

 • I miejsce dzieci z zerówki w gminnym konkursie o baśniach braci Grimm

  Dnia 22  maja dzieci z oddziału przedszkolnego po raz pierwszy reprezentowały naszą szkołę w Gminnym Konkursie pt. ,,W świecie baśni braci Grimm”. Konkurs odbywał się w Szkole Podstawowej nr 1 w Brwinowie.

  Sześciolatki miały trudny orzech do zgryzienia, ponieważ musiały zapoznać się szczegółowo aż z 10 baśniami. Wybór reprezentantów był bardzo trudny. Każde z dzieci zdobyło dużą ilość punktów w przeprowadzonych wcześniej klasowych eliminacjach. Dzieciaki stanęły na wysokości zadania. Bardzo szybko i pewnie odpowiadały na pytania.

  Z radością informujemy, że zajęliśmy I miejsce spośród sześciu grup z oddziałów przedszkolnych. Reprezentanci 0b to: Natalka Fidler, Karolina Zalewska i Julka Karnawalska.

  Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  Dorota Deleżuch, Monika Zarychta

  link do galerii zdjęć: http://zs-zolwin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=839

 • Wycieczka kl. 5-6 do Kotliny Kłodzkiej

  8 maja o 6.00 rano uczniowie stawili się przed szkołą gotowi do wyjazdu. Podróż była dość długa, ale szczęśliwie dotarliśmy do Kłodzka, gdzie najpierw był czas na coś słodkiego, a potem podziwialiśmy twierdzę. To największa budowla obronna w tej części Europy. Chodziliśmy podziemnymi korytarzami, przeciskaliśmy się nawet tymi najwęższymi. Potem z góry obejrzeliśmy miasto. Dalsza droga prowadziła do Wambierzyc, tam zaplanowany był nocleg.  Po zakwaterowaniu i posiłku poszliśmy na najbliższe boisko, by jeszcze trochę poszaleć. Drugi dzień przywitał nas chmurami, mimo to humory dopisywały. Wyruszyliśmy do Dolni Moravy, by wdrapać się na Ścieżkę w chmurach. To budowla, która znajduje się na zboczu góry Slamnik. Wieża ma 55 metrów wysokości i roztacza się z niej piękny widok. Po tych przeżyciach czekała na nas jeszcze Jaskinia Niedźwiedzia. Podziwialiśmy przepiękne komory, znaleźliśmy też kilka nietoperzy. Wieczorem był seans filmowy i zasłużony odpoczynek. W czwartek rano wyruszyliśmy do Skalnego Miasta - Adrspach. Jest to Narodowy Rezerwat Przyrody w Czechach. Wytyczonymi ścieżkami wędrowaliśmy wśród majestatycznych skał, wznoszących się ponad nami. Pływając łódkami, podziwialiśmy mieszkające tam krasnale, krokodyle, pingwiny :) Pogoda nam dopisywała. Po zakupach pożegnaliśmy się z Czechami i pojechaliśmy do Polanicy, gdzie czekała na nas zjeżdżalnia. To nie był jednak koniec atrakcji na ten dzień. Po powrocie do Wambierzyc i posiłku poszliśmy obejrzeć Bazylikę. Wszyscy czekali też na obiecaną niespodziankę. Okazało się, że jest nią zabawa kolorowymi proszkami Holi. Ten ostatni punkt programu sprawił, że uśmiechy na twarzach gościły bardzo długo. Ostatni dzień to odwiedziny w Złotym Stoku w kopalni złota. Wysłuchaliśmy historii tego miejsca, dowiedzieliśmy się, jak pracowali górnicy, a na powierzchnię wyjechaliśmy kolejką.

  Podsumowaniem wycieczki mogą być słowa piosenki, które rozbrzmiewały w autobusie: "Takie chwile jak ten nie zdarzają się zbyt często. Takie chwile jak te to nasze zwycięstwo".

  Małgorzata Brzozowska

  link do galerii zdjęć: http://zs-zolwin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=838

   

strona: