Nawigacja

 • Mikołajkowe przebieranki

  6 grudnia w szkole zaroiło się od Mikołajów, Mikołajek, reniferów i prezentów. Po szkolnych korytarzach przemykały choinki, elfy i wszelkiego rodzaju świąteczne ozdoby. Pomysłowość uczniów przeszła granice wyobraźni dorosłych. Trudno będzie wyłonić najlepsze przebranie... Oj trudno...

  Małgorzarta Brzozowska

  link do galerii zdjęć: http://zs-zolwin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=895

 • Magia Świąt Bożego Narodzenia

  W środę 5 grudnia klasy: Ia, Ib i II odwiedziły Młyn Gąsiorowo koło Nasielska.

  Dzieci dowiedziały się, jak wyglądały dawniej przygotowania do świąt Bożego Narodzenia na mazowieckiej wsi. Wchodząc do pomieszczenia od razu dało się poczuć świąteczny nastrój. Kolorowe ozdoby i stroiki ozdabiały wnętrze, a w rogu izby migała światełkami choinka. Dzieci z uwagą słuchały opowieści o dawnych zwyczajach i tradycjach bożonarodzeniowych. Wykonały z kolorowego papieru ozdoby choinkowe: bombki, serduszka i pawie oka. Najwięcej emocji wzbudził konkurs na najdłuższy łańcuch. Dzieci pracowały w grupach. Następnym punktem programu były warsztaty kulinarne, gdzie pod fachowym okiem kucharek dzieci uczyły się wałkowania ciasta na pierogi. Nadziewały je kaszą gryczaną z serem i zawijały. Taka praca bardzo się dzieciakom  podobała. Po wykonaniu pierogów i ich ugotowaniu odbyła się degustacja, a do picia był pyszny, czerwony barszcz. Wszystkim bardzo smakowało, niektórzy prosili o dokładkę.

  Po zakupieniu świątecznych ozdób i pełni wrażeń wyruszyliśmy w drogę powrotną do szkoły.

  Dorota Deleżuch, Monika Brodzińska

  link do galeii zdjęć: http://zs-zolwin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=894

 • Warsztaty ekologiczne

  6 listopada w naszej szkole odbyły sie warsztaty ekologiczne "Czas na dobry klimat". Panie prowadzące zajęcia pracują w firmie L'Oreal Polaska, gościły u nas równiez rok temu. W interesujący sposób przedstawiły uczniom kwestie dotyczące zanieczyszczeń środowiska i naszej odpowiedzialności za ilość generowanych odpadów. W formie zabawy uczyły dzieci, jak moożemy ograniczyć emitowanie do środowiska szkodliwych substancji. Niewątpliwym hitem warsztatów była gra, która polegała na jak najszybszym i dokładnym opisaniu zjawisk bez używania oczywistycz wyrazów. Dzieci bardzo zaangażowały się w wykonanie zadania. Podsumowanie zajęć pokazało, że wszyscy uczestnicy wiedzą, jak należy dbać o powietrze, wody i glebę.

  Beata Dytkiewicz

  link do galerii zdjęć: http://zs-zolwin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=888

 • Jesień w wierszach

  Jesień w wierszach

  W klasie Ib odbył się konkurs recytatorski o Jesieni. Pierwszaki postanowiły ćwiczyć swoją pamięć i zaprezentowały najładniej jak potrafiły jesienne wiersze. Podczas recytacji zwracały uwagę na odpowiednią dykcję i intonację.

  Poziom był dość wysoki, a wybór najlepszych - trudny.

  Dzieci otrzymały dyplomy i nagrody.

  I miejsce - Nikodem Jakimiak, Helena Gutkowska, Natalia Fidler, Karolina Zalewska

  II miejsce – Hanna Klessa, Antek Robert, Weronika Kiełsa,

  III miejsce – Paweł Wąs, Adrian Wójcik, Antek Napłoszek

  Wyróżnionym gratulujemy i zachęcamy do udziału w innych konkursach recytatorskich.

  Dorota Deleżuch i Monika Brodzińska

  Jesień w wierszach - Obrazek 1  Jesień w wierszach - Obrazek 2

 • Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

  Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

  Drodzy Czytelnicy! Dzięki realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na początku października 2018 r. do naszej biblioteki szkolnej trafiły nowości wydawnicze, w większości wybrane przez Was podczas Szkolnych Wyborów Książek. Nasz księgozbiór został wzbogacony o 974 woluminy za kwotę 15 005,18 zł (12 000 zł pozyskano z dotacji celowej budżetu państwa, a 3000 zł to wkład własny organu prowadzącego szkołę). Pierwsze opracowane i obłożone książki trafiły do czytelników, po koniec października. Po kolejne tytuły zapraszam w  grudniu. Na pewno każdy z Was znajdzie coś dla siebie. Może j warto pomyśleć o ciekawej książce na okres świąteczny. Zapraszam!

  Ewa Koziarska

 • Klasa 8a w Hangarze 646

  26 listopada uczniowie klasy VIII a wybrali się na lekcję wychowania fizycznego do tajemniczego Hangaru 646 na Targówku. Celem lekcji było przygotowanie do aktywności fizycznej, ochrona i dbanie o zdrowie własne oraz innych, w szczególności: uświadomienie potrzeby całożyciowej aktywności fizycznej; stosowanie w życiu codziennym zasad prozdrowotnego stylu życia; kształtowanie umiejętności sprzyjających zapobieganiu chorobom i doskonaleniu zdrowia fizycznego, psychicznego i społecznego. Przed rozpoczęciem zajęć instruktor przeprowadził profesjonalną rozgrzewkę, po czym uczestnicy wycieczki korzystali z szeregu atrakcji, m.in. ścieżek akrobatycznych, trampolin sportowych oraz basenów wypełnionych gąbkami. Skokom, obrotom, przewrotom nie było końca. Pobyt uświadomił młodzieży, iż skoki na trampolinie to nie tylko wspaniała zabawa, ale również doskonałe ćwiczenie dla mięśni nóg.

  Emilia Gawin

  link do galerii zdjęć: http://zs-zolwin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=893

 • Jem zdrowo i kolorowo

  W ramach realizowanego projektu „Jem zdrowo i kolorowo” klasa 1b przygotowała zdrowe i pomysłowe kanapki na drugie śniadanie. Dzieci przyniosły do szkoły różnorodne produkty. Po starannym umyciu rąk i przygotowaniu stanowisk wszyscy razem zabrali się do pracy. Śmiało możemy powiedzieć, że pierwszaki zadanie wykonały doskonale. Kanapki nie tylko były smaczne, zdrowe, ale i pięknie wyglądały. Dzieci kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność i wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas przyrządzania posiłków. Kolejne zdrowe śniadanie za miesiąc.

  Monika Brodzińska, Dorota Deleżuch

  link do galerii zdjęć: http://zs-zolwin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=892

 • Wycieczka 4b do Centrum Nauki Kopernik

  Klasowy wyjazd do CN Kopernik okazał się świetnym pomysłem na spędzenie czasu w świecie nauki, niezwykłych doświadczeń, oraz ciekawych wystaw. Uczniowie zwiedzali wystawy tematyczne, brali czynny udział w doświadczeniach związanych miedzy innymi z prądem, falami, powietrzem, światłem i wodą. I każdy znalazł tu coś dla siebie. Wszyscy byli zachwyceni i wracali z Centrum Nauki Kopernik podekscytowani i z miłymi wspomnieniami.

  Marcin Oprządek, Elżbieta Maliszewska

  link do galerii zdjęć: http://zs-zolwin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=891

 • Wycieczka kl. VI-VII do Kielc

  21 listopada uczniowie klasy VI - VII wyruszyli na wyprawę do Kielc. Pierwszym punktem w programie było Muzeum Zabawek. Na wystawie prezentowane są najcenniejsze i najstarsze zabawki ze zbiorów muzeum. Woskowe i porcelanowe lalki, nie brakuje też drewnianych mebelków, miedzianych naczyń, kuchenek czy pokojów dla lalek. Chłopcy z większym zainteresowaniem oglądali ołowianą armię żołnierzyków, wóz strażacki, konia na biegunach czy też modele statków, samolotów. Najbardziej podobały się wszystkim ludowe, drewniane zabawki. Każdy chciał ich przynajmniej dotknąć. Później udaliśmy się do Fabryki Wyobraźni, w której uczestniczyliśmy w zajęciach "Zabawki w służbie Niepodległej". Teraz już wiemy, że dzięki lalkom sprzedawanym przez Ignacego Jana Paderewskiego, wielu Polaków otrzymało pomoc w trudnym, wojennym czasie. Po obiedzie dotarliśmy do Geoparku. Tam obejrzeliśmy wystawę, która jest opowieścią o dewonie oraz o tym, co działo się po tym okresie ze skałami dewońskimi. W pierwszej części wystawy zapoznaliśmy się z najważniejszymi środowiskami i organizmami, które zamieszkiwały w dewonie obszar odpowiadający dzisiejszym Górom Świętokrzyskim. Specjalnie przygotowane dioramy z modelami dawnych żyjących organizmów wprowadziły nas w świat płytkich lagun, raf i głębokich mórz, które przed 359 milionami lat pokrywały te tereny. Udaliśmy się też w głąb Ziemi, dzięki seansowi w kinie 5D. W części praktycznej zajęliśmy się obróbką wapieni. Szlifowaliśmy je i polerowaliśmy z wielkim zaangażowaniem.

  Do domu wróciliśmy trochę zmęczeni, ale zadowoleni.


  Małgorzata Brzozowska

  link do galerii zdjęć: http://zs-zolwin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=889

 • Warsztaty historyczne dla klas 4

  8 listopada w klasach czwartych odbyły się warsztaty historyczne pt. życie codzienne w Warszawie w dwudziestoleciu międzywojennym w oparciu o publikację dla dzieci „Historyjki o niepodległej Warszawie 1918-193” wydane przez Dom Spotkań z Historią. Wykorzystując zamieszczone w książce fragmenty wspomnień mieszkańców Warszawy, oraz bogatą ikonografię, uczniowie dowiedzieli się jak wyglądała sytuacja Polski po zakończeniu I wojny światowej? Co oznacza słowo niepodległość? Jak 100 lat temu ich rówieśnicy spędzali czas wolny? Jak wyglądały mieszkania, ulice i komunikacja w stolicy?
  Ponadto dla dwóch klas czwartych odbyły się rozgrywki na wielkoformatowej grze plenerowej „Wyścig o Niepodległą”. Zadaniem gry było zabrać dzieci w podróż w czasie, aby odkryły najciekawsze wydarzenia społeczne, polityczne i sportowe odradzającej się Polski. Klasy zostały podzielone na drużyny, których reprezentantem był oficer kawalerii Wojska Polskiego. Oficerowie musieli założyć się, kto z nich najszybciej objedzie Rzeczpospolitą w jej nowych granicach. Stawką był oficerski honor, sława i nagroda! Podczas gry uczniowie w aktywny sposób odpowiadali na pytania, rozwiązywali zadania a przy okazji poznali ciekawostki z okresu kształtowania się granic II Rzeczpospolitej i początków niepodległości.

  Anna Deuter

  link do galerii zdjęć: http://zs-zolwin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=890

 • Konkurs recytatorski poezji patriotycznej

  W szkolne obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości włączyli się także najmłodsi. Dzieci z klas 0 – III wzięły udział w konkursie recytatorskim pod hasłem – wiersze patriotyczne. Uczniowie z wielkim przejęciem i powagą recytowały przygotowane wcześniej utwory. „Mali patrioci” w ten sposób wyrazili miłość do Ojczyzny.

  A oto nasi laureaci:

  Klasa 0: I miejsce – Arkadiusz Gliwiński, II miejsce – Sabina Wall, Julia Gurbiel, III miejsce – Michał Ruszczyk

  Klasa I a: I miejsce – Matylda Kazała, II miejsce – Leon Ługowski

  Klasa I b: I miejsce – Natalia Fidler, II miejsce – Hanna Klessa, Barbara Wiśniewska, III miejsce – Antoni Robert, Nikodem Jakimiak

  Klasa II: I miejsce – Natalia Gliwińska, II miejsce – Julia Gil, III miejsce – Antonina Senkalska, Lena Sumera

  Klasa III: I miejsce – Krystian Rechciński, II miejsce – Gabriela Winniczuk, III miejsce – Michalina Senkalska

  Anna Normark, Hanna Łukasiewicz

  link do galerii zdjęć: http://zs-zolwin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=887

 • Powiatowy Konkurs Historyczny "Ojcowie Niepodległości"

  13 listopada w naszej szkole miała miejsce XVI edycja Powiatowego Konkursu Historycznego.

  W Roku Niepodległości nasza szkoła, nosząca imię 11 Listopada, podjęła się organizacji dwóch edycji tego konkursu. Edycja majowa odbywała się pod hasłem „Dogi do Niepodległości”; obecna – listopadowa: „Ojcowie Niepodległości”.

  Do konkursu zgłosiło się 7 szkół:  SP nr 5 w Piastowie, SP nr 1 w Milanówku, SP nr 3 w Milanówku, SP nr 1 w Brwinowie, SP w ZSO w Brwinowie, SP w Otrębusach i SP w Żółwinie, będącej gospodarzem konkursu.

  Szkoły były reprezentowane przez 4-osobowe drużyny uczniów klas 3 gimnazjum, siódmych i ósmych szkoły podstawowej. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 3 gimnazjum: Oliwia Sagan i Jakub Pietrzak oraz uczniowie klasy ósmej: Kinga Pietrzyk i Franciszek Zalewski.

  Nad konkursem objęli patronat: Starosta Pruszkowski Maksym Gołoś i Burmistrz Gminy Brwinów Arkadiusz Kosiński.

  Zmaganiom konkursowym przyglądał się p. Jerzy Wysocki - Zastępca Burmistrza Gminy Brwinów oraz dyrektorzy i nauczyciele historii ze szkół uczestniczących w konkursie.

  Konkurs prowadziły, tradycyjnie,  nauczycielki z naszej szkoły, p. Anna Deuter i p. Monika Pryba.

  W atmosferę konkursu wprowadził występ wokalny uczniów ze SP w Żółwinie i SP w Otrębusach. Uczniowie zaśpiewali żołnierskie piosenki patriotyczne. Występy wokalne towarzyszyły również później zmaganiom konkursowym: w czasie przerwy między 1 i 2 turą konkursu usłyszeć można było uczniów z SP nr 1 i SP nr 2 w Brwinowie, a na zakończenie konkursu piosenkę „Jest taki kraj” zaśpiewał Michał Policht, uczeń kl. 6 naszej szkoły, laureat 1 miejsca Gminnego Konkursu Piosenki Patriotycznej w Otrębusach.

  Konkurs rozpoczął się od losowania przez przedstawicieli drużyn wirtualną kostką kolejności odpowiedzi. Następnie nastąpiła pierwsza runda pytań. Polegała ona na udzieleniu odpowiedzi w sumie na 6 pytań zawartych w wybieranych kolejno przez drużyny trzech zestawach.

  Poprawność odpowiedzi weryfikowała komisja konkursowa, w której pracy uczestniczyli: przedstawiciel powiatu pruszkowskiego p. Dariusz Jańczy, nauczycielka historii w SP nr 2 w Podkowie Leśnej p. Kinga Gaworska oraz starszy kustosz Państwowego Archiwum w Warszawie p. Jan Członkowski.

  Uczniowie byli bardzo dobrze przygotowani, co pokazała punktacja po zakończeniu pierwszej rundy.

  O zwycięstwie jednak tradycyjnie zadecydowała druga runda, w której wszystkie drużyny otrzymały zestaw 3 pytań otwartych. Musiały się, przy ich rozwiązywaniu, wykazać wiedzą o życiorysach Ojców Niepodległości, znajomością autorów znanych cytatów oraz miejscami wykonania fotografii upamiętniających wydarzenia związane z życiem Ojców Niepodległości.

  Po zakończeniu 2 rundy uczestnicy konkursu mogli odpocząć po wysiłku zmagań konkursowych przy obficie zastawionych stołach, a jury konkursowe w tym czasie sprawdzało odpowiedzi drużyn i podliczało punktację.

  Po podsumowaniu punktacji z obu rund konkursu okazało się, że o kolejności zwycięzców zadecydowały odpowiedzi z drugiej rundy. I tak – I miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Otrębusach, II miejsce – drużyna z SP nr 3 w Milanówku, III miejsce drużyna ze ZSO w Brwinowie. Uczniowie naszej szkoły przegrali zaledwie o 0,5 punktu z ZSO zajmując miejsce IV.

  Laureaci otrzymali nagrody ufundowane przez Starostwo Pruszkowskie i Gminę Brwinów, a wszyscy uczestnicy - pamiątkowe dyplomy i emblematy.

  link do galerii zdjęć: http://zs-zolwin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=886

 • Klasa 5a na lekcji w Muzeum Narodowym

  13 listopada klasa 5a wzięła udział w lekcji muzealnej w Muzeum Narodowym w Warszawie. Tematem przewodnim zajęć pt. "Średniowieczny portal" była sztuka sakralna w okresie Średniowiecza. Uczniowie słuchali barwnych opowieści związanych ze stylem romańskim i gotyckim okraszonych licznymi ciekawostkami historycznymi. A przepiękne obrazy i rzeźby były dodatkową ucztą dla zmysłów.

  Była to naprawdę wyjątkowa lekcja:)

  Katarzyna Pełka

  link do galerii zdjęć: http://zs-zolwin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=885

 • Spektakl ekologiczny dla kl. 0-3

  13 listopada klasy 0-III wraz z Profesorem Wodorkiem wyruszyły w pełną niesamowitych przygód podróż po nieznanych zakątkach wszechświata. Uczniowie mogli zobaczyć, jak wygląda życie na planetach, w których nie przestrzega się istotnych reguł i zasad dotyczących dbania o środowisko, znajomości zasad zdrowego odżywiania oraz znajomości numerów alarmowych. Wędrując po planetach Śmieciuchów, Robotów i Kumku-rumku wraz z przezabawnymi bohaterami doświadczaliśmy braku podstawowych reguł i aktywnie biorąc udział w spektaklu zmienialiśmy ich los.
  Przedstawienie było wspaniałą formą nauki poprzez zabawę i humor o tematyce ekologii, utrzymywania porządku w swoim otoczeniu oraz używania numeru alarmowego 112 w sytuacjach kryzysowych. Profesorek Wodorek przypominał również o zasadach zdrowego odżywiania i zaznajomił uczniów z pojęciem recyklingu.

  Joanna Guzak

  link do galerii zdjęć: http://zs-zolwin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=884

 • Dyskoteka z okazji Święta Szkoły

  Po poważnej pierwszej części dnia, kiedy to świętowaliśmy 100-lecie Odzyskania Niepodległości, wieczorem spotkaliśmy się na dyskotece zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski. Od 17.30 bawiły się dzieciaki klas IV-V. Radości, piskom i tańcom i nie było końca. Kiedy wymęczeni młodsi zakończyli swoją część, pojawili się uczniowie klas VI-VIII i gimnazjum. Tu już zabawa przebiegała zdecydowanie spokojniej. Starsi postawili na wspólne tańce.
  Bardzo dziekujemy panu Przemysławowi Pokropkowi za obslugę techniczną dyskoteki, a Staśkowi za cierpliwe jej prowadzenie!

  Małgorzata Brzozowska

  link do galerii zdjęć: http://zs-zolwin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=883

 • Święto Szkoły
  Święto Szkoły rozpoczął w tym roku występ uczniów klasy VI należących do koła teatralnego. W krótkim programie przedstawili oni historię Polski od rozbiorów do czasów współczesnych. Zwrócili uwagę na to, że mieliśmy w naszych dziejach chwile ogromnej dumy i radości, ale także taki czas, gdy na mapach Europy nie było naszego kraju. Padły słowa o wolności, patriotyzmie i odpowiedzialności za siebie i to co robimy.
  W trakcie występu pięknie zabrzmiały pieśni: "Rota" i "Legiony", wyśpiewane przez grupę wokalną.
  Prezentację zakończył efektowny taniec, eksponujący nasze narodowe barwy. Nie tylko w takich chwilach warto pamiętać o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy w wolnej Polsce.
   
  "Gdyby nie oni, nie byłbyś tu,
  Nie znałbyś świata i ciebie świat.
  Nie przeżyłbyś stu kolorowych dni,
  Zwyczajnych dni, słonecznych dat.
  Nie wiedziałbyś, co znaczy żyć,
  Kochać, budować, marzyć, śnić..."
   
  Małgorzata Brzozowska
   

  Drugim ważnym punktem obchodów 100-lecia  Odzyskania Niepodległości było Ślubowanie i Pasowanie na Ucznia dzieci z  klas pierwszych. Pierwszaki dostojnym krokiem w rytmie  piosenki: ,,Jestem Polką i Polakiem” weszły na  salę, pozdrawiając  zebranych.

  Na wstępie  starsi uczniowie przypomnieli dzieciom, co to znaczy być prawdziwym Polakiem i Patriotą. Dzieci starały się udowodnić zebranym, że wiedzą już bardzo dużo o Polsce i jej najpiękniejszych miastach. Z przejęciem recytowały wiersze, zatańczyły śpiewając piosenkę o najdłuższej rzece Polski – Wiśle i ,,Piosenkę Młodego Patrioty”. Opowiedziały wszystkim, ile jest pięknych i ciekawych miejsc w naszej Ojczyźnie, z których możemy być dumni.

  Najważniejszym punktem tej uroczystości było wprowadzenie sztandaru szkoły i odśpiewanie czterech zwrotek hymnu ,,Mazurka Dąbrowskiego”. Uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie, a następnie ślubowanie złożyli ich Rodzice.

  Pani dyrektor Marta Szwemin pasowała każde dziecko na ucznia Szkoły Podstawowej im. 11 Listopada w Żółwinie. Wychowawcy klas p. Joanna Guzak i p. Dorota Deleżuch wręczyły dzieciom pamiątkowe dyplomy. Był to bardzo wzruszający moment, szczególnie  dla Rodziców pierwszaków przyjętych w poczet uczniów szkoły podstawowej.

  Samorząd Uczniowski złożył Uczniom gratulacje i życzenia oraz wręczył drobne upominki.

  Po uroczystości dzieci wraz z Rodzicami udali się  do swoich sal na słodki poczęstunek. Rodzice z tej okazji przygotowali dla  swoich pociech drobne  prezenty.

  Dorota Deleżuch, Joanna Guzak i Monika Brodzińska

   

  link do galerii zdjęć: http://zs-zolwin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=882

 • Dekoracja szkoły z okazji 100 lecia Niepodległości

  Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs dla klas związany z 100 rocznicą Odzyskania Niepodległości. Zadanie polegało na wykonaniu dekoracji sal lekcyjnych. Prace trwały prawie 2 tygodnie i z przyjemnością można było obserwować ich postępy. Efekt końcowy przerósł oczekiwania. Wszystkie sale i wiele gazetek na korytarzach przypomina nam o wyjątkowym Święcie Naszej Szkoły.

  Małgorzata Brzozowska

  link do galerii zdjęć: http://zs-zolwin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=881

 • Gminny konkurs piosenki patriotycznej

  Szkoła Podstawowa w Otrębusach, jak co roku zorganizowała Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej. Miłośnicy wokalistyki spotkali się 9 listopada, aby konkurować o najlepsze miejsca.
  Nasza szkoła była reprezentowana przez Joannę Paciorkiewicz, kl. 4a, Annę Nowakowską z kl. 5b, Michała Polichta z kl. 6 i duet Aleksandra Gomuła i Jagoda Olszewska z kl. 6.
  Ola i Jagoda żywiołowo śpiewały przy własnej grze na gitarze (jako jedyne wśród wszystkich uczestników same sobie akompaniowały!) piosenkę pt. "Dziewczyna z granatem w ręce".
  Asia, Ania i Michał przywieźli wszystkie możliwe statuetki w kategorii klas 4-6. II tak odpowiednio: Asia Paciorkiewicz z piosenką "Biały krzyż" zdobyła III miejsce, Ania Nowakowska z piosenką pt. "Flaga" zajęła II miejsce, a Michał Policht otrzymał I miejsce za ujmujące wykonanie piosenki autorstwa Jana Pietrzaka pt. "Taki kraj".
  Taki wielki sukces naszych uczniów włączamy do obchodów 100 lecia odzyskania niepodległości przez nasz kraj.

  Marta Semkiw

  odnośnik do galerii zdjęć: http://zs-zolwin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=880

 • Szkolny Festiwal Piosenki Patriotycznej

  8 listopada rozpoczęliśmy nasze Święto Szkoły od Festiwalu Piosenki Patriotycznej. Śpiewały wszystkie klasy od 2 do 3 gimnazjum. I ci najmłodsi, i ci najstarsi niecierpliwie oczekiwali na swoją prezentację. Zaangażowanie uczniów było widać na każdym kroku. Były przygotowane stroje, choreografia do występów, instrumenty. Wszystkie klasy zaprezentowały się najlepiej, jak potrafiły. Widownia usłyszała i piosenki związane bezpośrednio z wydarzeniami sprzed 100 lat i te współczesne, opowiadające o historii naszego kraju.

  Małgorzata Brzozowska

  link do galerii zdjęć: http://zs-zolwin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=879

 • Dzień Ziemniaka

  26 października późnym popołudniem szkoła w Żółwinie tętniła życiem. Był gwar, szum i wielkie zamieszanie, a to za sprawą Dnia Ziemniaka.

  W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się uczniowie wraz z rodzicami, dziadkami oraz nauczyciele. Bohaterami – aktorami imprezy były dzieci z klas 0-III. Uczniowie zaprezentowali w pięknej jesiennej scenerii piosenki przeplatane tańcami do łatwo wpadającej w ucho muzyki. „Popisy” dzieci wzbudzały zachwyt i radość widzów, dlatego co chwilę rozlegały się wielkie brawa. Po występach odbyła się degustacja potraw z ziemniaków przygotowanych przez rodziców.  Na eleganckich stołach królowały placki ziemniaczane, kopytka, pyzy, sałatki, zapiekanki, itp… . Palce lizać! W chwilach wolnych wszyscy chętni uczestniczyli w zabawach prowadzonych przez uczennice ze starszych klas.

  Dzień ziemniaka był wspaniała zabawą dzieci, rodziców, nauczycieli. To także piękny przykład integracji i współpracy społeczności szkolnej. Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy!

  Hanna Łukasiewicz, Anna Normark

  link do galerii zdjęć: http://zs-zolwin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=876