Nawigacja

Sukcesy naszych uczniów

Konkursy zewnętrzne

Otrzymaliśmy wyniki XI edycji Konkursu Nauk Przyrodniczych Świetlik. W konkursie z naszej szkoły brało udział 50 uczniów z klas 1-3. Wielu z nich znalazło się w gronie laureatów. Oto oni:

 • Sebastian Szepietowski kl. 3a - nagroda główna (100%)
 • Aleksander Sacharczuk kl. 1 - nagroda (90,28%)
 • Oliwia Janas kl. 3a  - nagroda (88,54%)
 • Ernest Brysiak kl. 1 - wyróżnienie
 • Szymon Rupiński kl. 1 - wyróżnienie
 • Aleksandra Żebrowska kl. 1 - wyróżnienie
 • Jacek Skiba kl. 2 - wyróżnienie
 • Jakub Bazga kl. 3a - wyróżnienie
 • Bartłomiej Chęć kl. 3a - wyróżnienie
 • Lena Sagan kl. 3a - wyróżnienie
 • Alicja Skiba kl. 3a - wyróżnienie
 • Natalia Wojtanowicz kl. 3a - wyróżnienie
 • Ignacy Urban kl. 3b - wyróżnienie
 • Konrad Wojdan kl. 3b - wyróżnienie

 

Gratulujemy!!!

 

 

Sześcioro uczniów naszej szkoły 16 maja br. zmagało się z niuansami polskiej ortografii podczas pisania II Gminnego dyktanda o tytuł Mistrza Ortografii organizowanego przez Szkołę Podstawową w Otrębusach. W tym roku jego hasło brzmiało: Wiwat Niepodległa!

 I mimo że „język polski uchodzi za jeden z najtrudniejszych na świecie”, to niektórzy uczniowie udowodnili, że można go kochać. Do tego grona z całą pewnością należy Martyna Struś, uczennica gimnazjum, która zajęła 2 miejsce w Gminie. Brawo!

Ale gratulujemy również tym, którzy wzięli udział w konkursie i reprezentowali nas w Otrębusach: Jakubowi Nycowi –uczniowi klasy 4b, Mai Auguściuk z kl. 5, Karolinie Wojtasik z kl. 6b,Paulinie Dąbrowskiej z kl. 7a i Filipowi Kubiszynowi z klasy 7b.

 

Konkursy Olimpus

Znamy wyniki ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych Olimpus sesji wiosennej, do których nasi uczniowie przystępowali najchętniej, mimo iż nie należą do łatwych.

Do konkurs wiedzy o Janie Pawle II przystąpiło 10 uczniów szkoły podstawowej, a troje z nich zostało laureatami: Kamil Dobrosz, Ewa Złoch i Karolina Wojtasik.  Wśród gimnazjalistów najlepszy wynik w szkole zdobyła Martyna Struś.

Sukcesem okazała się także przyroda – testy wielokrotnej odpowiedzi pisało 12 osób, a 6 z nich zostało laureatami. Są to: Karolina Wojtasik, Jan Wojtasik, Ewa Złoch, Aleksandra Zalewska, Janina Haman i Maria Paciorkiewicz.

Geografię pisało 5 osób i cztery z nich to laureaci: Agata Przygoda, Jakub Gawlak oraz Dawid Lewandowski i Staś Pokropek, którzy uplasowali się 1 miejscu w kraju.

Do konkursu z historii przystąpiło trzech uczniów, a dwóch z nich to laureaci: Daniel Kołomański i Filip Biedrzycki.

Z biologii i chemii najwyższy wynik w szkole osiągnął Filip Biedrzycki, z języka angielskiego Ania Policht, z języka polskiego - Martyna Struś, a matematyki Staś Pokropek i Dawid Lewandowski.

Wszystkim gratulujemy wyników!

 
 
Wyniki konkursu Omnibus
 
Znamy wyniki XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Humanistycznego Omnibus.
W konkursie uczestniczyli uczniowie z całej Polski (z klas IV - 1457 uczniów, z klas VI - 1026 uczniów). Z naszej szkoły w konkursie uczestniczyło 9 uczniów. Oto wyniki najlepszych:
Łukasz Fidler - laureat - 95,11% - 1 miejsce w województwie i 5 miejsce w kraju
Ewa Złoch - laureat -96% - 4 miejsce w województwie i 4 miejsce w kraju
Oliwia Wiśniewska - laureat -  96% - 4 miejsce w województwie i 4 miejsce w kraju
Karolina Wojtasik - 94,5% - 6 miejsce w województwie i 7 miejsce w kraju
Aleksandra Zalewska - 94,5% - 6 miejsce w województwie i 7 miejsce w kraju
Jan Wojtasik - 94% - 7 miejsce w województwie i 9 miejsce w kraju
Oliwia Osińska - 92,5% - 10 miejsce w województwie i 16 miejsce w kraju
Weronika Rupińska - 92% - 12 miejsce w województwie i 20 miejsce w kraju
 
GRATULACJE!

 

 

Wyniki Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny

W kategorii Maluch (kl. III)

Alicja Skiba - wynik bardzo dobry

Oliwia Janas - wyróżnienie

Natalia Wojtanowicz - wyróżnienie

Joanna Paciorkiewicz - wyróżnienie

W kategorii Maluch (kl. IV)

Dominika Stankiewicz - wyróżnienie

Jakub Nyc - wyróżnienie

W kategorii Beniamin (kl. V)

Kazimierz Stankiewicz - laureat

W kategorii Beniamin (kl. VI)

Łukasz Gajewski - wyróżnienie

W kategorii Kadet (kl. VII)

Ksawery Stankiewicz - wyróżnienie

 

 

 

 

 

Uczeń naszej szkoły, Michał Policht, dostał wyróżnienie w konkursie plastycznym odbywającym się w ramach XIX edycji ogólnopolskiego konkursu geologiczno-środowiskowego "Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj dziś i jutro". Hasło tegorocznego konkursu brzmiało: "Tajemnice lasów karbońskich".

Michał zakwalifikował się również do udziału w Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej Gdynia Open 2018 w kategorii wiekowej 11-13 lat. Festiwal odbywać się będzie w dniach od 31.05 do 3.06.2018. Trzymamy kciuki za Michała!!!

 

11 kwietnia 2018 głosy uczniów naszej szkoły rozbrzmiały w Pruszkowie podczas konkursu wokalnego „Śpiewaj nie ziewaj”. Konkurs został zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury „Pałacyk” w Pruszkowie. Nasi reprezentanci to: Joanna Paciorkiewicz z piosenką “Nie bój się chcieć”, Michał Policht  w piosence “Pięknie żyć” i zespół wokalny w składzie:Julia Górecka, Zuzanna Kowalska, Julia Kosińska, Oliwia Sagan, Natalia Sforza, Angelika Pora z piosenką pt. “Nie ma jak u mamy”. Poziom konkursu był wysoki, wokaliści prezentowali się na prawdziwej scenie z dobrym nagłośnieniem.
Wyniki konkursu zostały ogłoszone w sobotę, 14 kwietnia. Wszyscy wykonawcy otrzymali pamiątkowy gliniany medal w kształcie śpiewającego ptaszka, a dziewczęta z zespołu wokalnego przywiozły z konkursu dyplom i wyróżnienie, a także plecaki w nagrodę! Oby więcej takich imprez, aby rozśpiewać nas wszystkich!

 

 

 

24 marca miała miejsce uroczysta gala podsumowująca etap okręgowy konkursu plastycznego "Orzeł Biały - nasza duma" zorganizowanego przez Kancelarię Senatu RP.  Z naszej szkoły w konkursie wyróżnienia otrzymały: Karolina Wojtasik kl 6, Anna Rykiel kl 5, Aleksandra Gomuła ki 5.

 

 

Za nami czas wysiłku i przygotowań do konkursów zewnętrznych. W marcu i kwietniu braliśmy udział w konkursach Olimpus i EDI.

W tym roku chętniej  przystępowaliśmy do konkursów Olimpus.

Dużym powodzeniem cieszył się konkurs wiedzy o Janie Pawle II.  Ze szkoły podstawowej wzięło udział 10 uczniów: Zuzanna Chełkowska, Jagoda Olszewska, Ania Rykiel, Jan Wojtasik, Karolina Wojtasik, Aleksandra Zalewska, Ewa Złoch, Antek Kiliszek, Franek Pokropek, Kamil Dobrosz i Kamil Żebrowski. Do tego grona dołączyli gimnazjaliści: Martyna Struś, Ania Policht, Marysia Czerniak, Weronika Sybińska, Paulina Bień, Staś Pokropek i Marcel Markiewicz.

Prym wiodła także przyroda – testy wielokrotnej odpowiedzi pisało 12 osób z klas 5 i 6b. Byli to: Oliwia Osińska, Oliwia Wiśniewska, Jan Wojtasik, Karolina Wojtasik, Aleksandra Zalewska, Ewa Złoch, Wiktoria Bigos, Aleksandra Gomuła, Janina Haman, Jagoda Olszewska, Maria Paciorkiewicz, Michał Policht.

W szkole mamy też lingwistów. Należą do nich: Dawid Lewandowski, Remek Bartonowicz, Daniel Rykiel, Jakub Gawlak i Ania Policht.

Nie brakło chętnych na zmagania z matematyką: Martyna Struś, Ania Policht, Piotr Bojanowski, Dawid Lewandowski, Staś Pokropek.

Uczniowie wolą przedmioty ścisłe. Geografię pisało 5 osób: Agata Przygoda, Daniel Kołomański, Jakub Gawlak, Dawid Lewandowski, Staś Pokropek. Biologię 5 osób: Patryk Żukowski, Adam Smagur, Filip Biedrzycki, Piotr Bojanowski i Weronika Sybińska. Chemię dwie osoby: Ania Polichn i Filip Biedrzycki.

Do historii przystąpili: Patryk Żukowski, Filip Biedrzycki i Daniel Rykiel, a do języka polskiego Martyna Struś, Franek Liczbański i Ania Policht.

Mniej osób wzięło udział w konkursach Pandy, ale mamy nadzieję, że osiągnięcia nie będą mniejsze. Historię pisało dwie osoby: Filip Biedrzycki i najmłodszy uczestnik Jakub Gil z klasy 4b.

Chemię też dwie osoby: filip Biedrzycki i Patryk Żukowski.

Biologię: Filip Biedrzycki. Fizykę: Staś Pokropek i Jaś Stankiewicz.

Do geografii przystąpiło trzech chłopaków: Jaś Stankiewicz, Daniel Pływaczewski i Patryk Poradzki. Testy z matematyki rozwiązywali: Jaś Stankiewicz, Jakub Gawlak, Staś Pokropek, Dawid Lewandowski, Partyk Żukowski i uczeń klasy 4b Jakub Gil.

Konkurs języka angielskiego pisali: Patryk Żukowski, Janek Stankiewicz i uczennice z klasy II gimnazjum: Natalia Hejnowska i Julia Kawczyńska.

Teraz czekamy na wyniki! Mamy nadzieję, że czas poświęcony na lekcjach zaowocuje sukcesami, czego gorąco życzymy wszystkim uczestnikom konkursów.

 

Uczniowie klas 6 wzieli udział w konkursie języka polskiego "Rozumiem". Sprawdza on umiejętność czytania ze zrozumieniem i ogólną wiedzę o języku. Czworo szóstoklasistów zostało wyróżnionych:
Karolina Wojtasik - 4 miejsce w kraju i 1 w województwie
Dominik Sęczkowski - 16 miejsce w kraju i 4 w województwie
Jan Wojtasik - 19 miejsce w kraju i 4 w województwie
Ewa Złoch - 23 miejsce w kraju i 5 w województwie

 

 

5 kwietnia zostały głoszone wyniki XVII edycji powiatowego konkursu plastyczno-literacko-multimedialnego „Ocalić od zapomnienia” organizowanego przez Milanowską Prywatną Szkołę Podstawową. Celem konkursu jest utrwalenie (namalowanie, opisanie) obiektów architektury z terenu mazowieckich gmin, często zaniedbanych, zrujnowanych, opuszczonych przez użytkowników.

Uczniowie naszej szkoły startowali w tym roku w konkursie w kategorii plastycznej. Wszyscy zajęli wysokie miejsca!

W kategorii malarstwo (szkoły podstawowe) 1 miejsce zajął Michał Policht (kl. 5) a 3 miejsce - Karolina Wojtasik (kl. 6).

W kategorii rysnek (klasy gimnazjalne) 2 miejsce zajęła Anna Policht (kl. 3 gim).

Gratulujemy sukcesów!!!

 

 

 

8 marca w Szkole Podstawowej w Otrębusach odbyła się X edycja gminnego konkursu recytatorskiego pt. „Wiersze ptasim piórkiem pisane”. W tym roku temat konkursu brzmiał: „Wiosna – wiosną przyroda budzi się do życia, wiosną wiersze są najświeższe…” Naszą szkołę reprezentowały: Julia Gil z klasy I, Michalina Senkalska i Lilianna Gładka z klasy II oraz Joanna Paciorkiewicz z klasy  IIIa.

Wyniki przedstawiają się następująco: I miejsce zajęła Joanna Paciorkiewicz, III miejsce Lilianna Gładka, a Julia Gil i Michalina Senkalska uzyskały wyróżnienie.

 

 

Informujemy, że Michał Policht, uczeń kl. V, reprezentujący naszą szkołą w XVI edycji konkursu piosenki TULIPANADA w Warszawie został zakwalifikowany do II etapu konkursu.

W pierwszym etapie Michał zaśpiewał piosenkę Anny Bernat pt. ,,Pięknie żyć''. II etap konkursu odbędzie się 23 kwietnia. Michał zaśpiewa tym razem piosenkę "Kochaj tę ziemię, Panie" (muzyka: Barbara Kolago, tekst: Anna Bernat).

Trzymamy kciuki!!!

 

 

14 marca, w MOK w Pruszkowie, odbyły się eliminacje powiatowe 41. Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka.

Naszą szkołę reprezentowali laureaci eliminacji gminnych:

Olek Rusak i Ola Żebrowska - kl. 1

Krystian Rechciński - kl. 2

Jakub Bazga, Franek Cichecki, Charlotte Messy, Asia Paciorkiewicz - kl. 3a i Iga Charuba - kl. 3b

Tosia Auguściuk - kl. 4a

Jagoda Olszewska, Marysia Paciorkiewicz - kl. 5

Jan Wojtasik - kl. 6b.

Decyzją jury nagrodzeni i wyróżnieni zostali, a tym samym w koncercie laureatów eliminacji powiatowych (21 marca) wystąpią:

Franciszek Cichecki - kl. 3a (wiersz Joanny Papuzińskiej ,,Czarna jama”)

Joanna Paciorkiewicz  - kl. 3a (wiersz Wandy Chotomskiej ,,Po co krowie rogi na głowie”)

Antonina Auguściuk - kl. 4a (wiersz Doroty Gellner ,, Brat”)

Gratulujemy!!!

 

 

27 lutego odbyły się gminne eliminacje Konkursu Recytatorskiego Warszawska Syrenka. Reprezentowała nas liczna grupa młodych recytatorów:
klasa I - Olek Rusak, Julka Gil i Ola Żebrowska
klasa II - Michalina Senkalska i Krystian Rechciński
klasa IIIa - Kuba Bazga, Franek Cichecki, Oliwia Janas, Charlotte Messy, Asia Paciorkiewicz, Lena Sagan
klasa IIIb - Ania Grabowska, Iga Charuba, Ola Szwonder i Ola Winniczuk
klasa IVa - Tosia Auguściuk, Zosia Hejno
klasa IVb - Ania Nowakowska
klasa V - Ola Gomuła, Jagoda Olszewska, Marysia Paciorkiewicz
klasa VIb - Jan Wojtasik
klasa II gimnazjum - Jakub Pietrzak
Wyniki, które otrzymaliśmy, świadczą o tym, że recytacja jest naszą mocną stroną. Do eliminacji powiatowych zakwalifikowali się:
KLASY I-III
Jakub Bazga, Franek Cichecki, Olek Rusak, Iga Charuba, Charlotte Messy, Asia Paciorkiewicz, Ola Żebrowska, Krystian Rechciński
Klasy IV-VI
Jan Wojtasik, Jagoda Olszewska, Marysia Paciorkiewicz, Tosia Auguściuk
Życzymy powodzenia w kolejnym etapie!
 

 

 

20 lutego uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie recytatorskim organizowanym w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Brwinowie, którego temat brzmiał "Razem słuchajmy życia". Reprezentowali nas przedstawiciele klas od I SP do II gimnazjum: Tosia Senkalska, Krystian Rechciński, Asia Paciorkiewicz, Iga Charuba, Tosia Auguściuk, Zosia Hejno, Ania Nowakowska, Marysia Paciorkiewicz, Kuba Pietrzak, którzy pokazali się z jak najlepszej strony. Widownia z przyjemnością wysłuchała wszystkich recytacji.

W najmłodszej kategorii I miejsce zajęło dwoje naszych reprezentantów: Asia Paciorkiewicz i Krystian Rechciński, wyróżnione zostały zaś Iga Charuba i Tosia Senkalska.

Wśród uczniów klas IV-VI pierwsze miejsce "wyrecytowała" Zosia Hejno, zaś drugie - Ania Nowakowska.

 

 

Uczniowie klasy 3a wyśpiewali 3 miejsce w Powiatowym Konkursie Kolęd, kóry odbył się 9 stycznia w Milanówku. Zaprezentowali z niezwykłą ekspresją pastorałkę „Oto o północy” zespołu TGD i rozśpiewali całą publiczność. Jednak to nie koniec sukcesów. W kategorii solistów swoim występem wzruszyła Asia Paciorkiewicz. Pięknie zaprezentowała „Kolędę dla nieobecnych” i zdobyła pierwsze miejsce wśród klas 1-4.

 

 
13 grudnia 31 uczniów naszej szkoły wzięło udział w ogólnopolskim konkursie Alfik Humanistyczny. Od uczestników wymaga on umiejętności czytania ze zrozumieniem i interpretowania tekstów, a do tego świetnego opanowania gramatyki. Pytania są zróżnicowane pod względem trudności i można za nie otrzymać od 3 do 5 punktów. Wśród uczniów mamy prawdziwych znawców ojczystego języka.
 
Klasa III
Wynik bardzo dobry uzyskały:
Oliwia Janas - 89%
Joanna Paciorkiewicz - 88%
Lena Sagan - 86,6%
Alicja Skiba - 86,6%
 
Klasa V
Laureatem został Michał Sobczyński, który uzyskał 97,5%
Wynik bardzo dobry uzyskały:
Ola Gomuła - 95,5%
Kinga Gomółka - 93%
Jagoda Olszewska - 88%
 
Klasa VI
Wynik bardzo dobry osiągnęli:
Jan Wojtasik - 96,6%
Karolina Wojtasik - 94%
Ewa Złoch- 94%
Ola Zalewska -  92%
Wynik dobry uzyskała Oliwia Wiśniewska - 79,8%
 
 

22 listopada uczniowie z klas 2-3 wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie „Alfik Matematyczny”. Ich zadaniem było rozwiązanie trzydziestu zadań o różnym stopniu trudności, za które można było uzyskać 150 punktów.

Tuż przed feriami otrzymaliśmy wyniki, z których wynika, że nasi najmłodsi matematycy potrafią myśleć logicznie, nie boją się trudnych, nietypowych zadań i osiągają sukcesy.

Gratulujemy uzyskania bardzo dobrych miejsc i kibicujemy w kolejnych konkursach.

Oto nasi najlepsi:

 1. Oliwia Janas klasa 3a- 139pkt. i uzyskanie bardzo dobrego wyniku
 2. Patrycja Bigos klasa 3a- 121,25pkt i uzyskanie bardzo dobrego wyniku
 3. Joanna Paciorkiewicz klasa 3a- 121,25pkt i uzyskanie bardzo dobrego wyniku
 4. Alicja Skiba klasa 3a- 121,25pkt i uzyskanie bardzo dobrego wyniku

 

Wśród uczniów z klasy drugiej na szczególne wyróżnienie zasługuje Jacek Skiba, który w swojej kategorii wiekowej uzyskał 105 punktów.

 

 

W czwartek 16 listopada w Szkole w Otrębusach odbył się III Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej.
Z naszej szkoły w kategorii klas 1-3 wystąpiły dwie dziewczynki z klasy 3a: Joanna Paciorkiewicz i Oliwia Janas.
Asia pięknie zaśpiewała utwór Ireny Santor „Powrócisz tu”, a Oliwia piosenkę „Dziewczyna z granatem w ręce”. Za wykonanie tej piosenki otrzymała 2 miejsce i srebrną statuetkę.
W kategorii klas 4-7 wystąpił duet Kamil Pietrzak i Jan Dybowski klasy 4a. Chłopcy z dużą odwagą i zapałem zaśpiewali piosenkę „O mój rozmarynie". Michał Policht z klasy 5 w sposób bardzo sugestywny zaprezentował piosenkę pt. „Miejcie nadzieję" do wiersza Adama Asnyka. Natomiast gimnazjum reprezentowała Weronika Sybińska, która śliczne zaśpiewała piosenkę z filmu „Miasto 44".
Wszystkie wykonania były piękne, a publiczność bardzo wsłuchana w wykonania naszych uczniów. Z pewnością nie jednemu ze słuchaczy przeszedł dreszczyk emocji, jednak to Michał Policht przywiózł złotą statuetkę i dyplom za zajęcie I miejsca w kategorii klas 4-7.

 

 

W październiku i listopadzie odbywały się konkursy przedmiotowe dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum "Mazowieckie Talenty" pod patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty (tzw. konkursy kuratoryjne).

Uczniowie naszej szkoły brali udział w następujących konkursach:

dla gimnazjum: WOS (18 uczniów), fizyka (1 uczeń), geografia (5 uczniów), historia (5 uczniów), chemia (9 uczniów), j. polski (2 uczniów), j. angielski (14 uczniów), matematyka (10 uczniów), biologia (6 uczniów);

dla szkoły podstawowej: język polski (9 uczniów), matematyka (20 uczniów).

Do etapu rejonowego, uzyskując (powyżej 80% punktów) zakwalifikowali się:

Jan Stankiewicz, kl. III gim - geografia (80% w etapie rejonowym)

Filip Biedrzycki, kl. III gim - biologia (64% w etapie rejonowym)

Jakub Gawlak, kl. III gim - biologia (56% w etapie rejonowym)

Ewa Złoch, kl. VI - j. polski (57,14% w etapie rejonowym)

Karolina Wojtasik, kl. VI - j. polski (61,43% w etapie rejonowym)