Sukcesy naszych uczniów

Konkursy zewnętrzne

13 listopada uczniowie naszej szkoły: Oliwia Sagan, Jakub Pietrzak, Kinga Pietrzyk, Franciszek Zalewski, zajęli 4 miejsce w Powiatowym Konkursie Historycznym, organizowanym w naszej szkole pn. "Ojcowie Niepodległości".

Szkoła Podstawowa w Otrębusach, jak co roku zorganizowała Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej. Miłośnicy wokalistyki spotkali się 9 listopada, aby konkurować o najlepsze miejsca.
Nasza szkoła była reprezentowana przez Joannę Paciorkiewicz, kl. 4a, Annę Nowakowską z kl. 5b, Michała Polichta z kl. 6 i duet Aleksandra Gomuła i Jagoda Olszewska z kl. 6.
Ola i Jagoda żywiołowo śpiewały przy własnej grze na gitarze (jako jedyne wśród wszystkich uczestników same sobie akompaniowały!) piosenkę pt. "Dziewczyna z granatem w ręce".
Asia, Ania i Michał przywieźli wszystkie możliwe statuetki w kategorii klas 4-6. II tak odpowiednio: Asia Paciorkiewicz z piosenką "Biały krzyż" zdobyła III miejsce, Ania Nowakowska z piosenką pt. "Flaga" zajęła II miejsce, a Michał Policht otrzymał I miejsce za ujmujące wykonanie piosenki autorstwa Jana Pietrzaka pt. "Taki kraj".
Taki wielki sukces naszych uczniów włączamy do obchodów 100 lecia odzyskania niepodległości przez nasz kraj.

Zakończył się pierwszy etap (szkolny) przedmiotowych konkursów "kuratoryjnych" "Mazowieckie Talenty", które trwały od 18 października do 9 listopada.

W etapie szkolnym nasi uczniowie wzieli udział w 9 konkursach z następujących przedmiotów:

WOS (3 uczniów gimnazjum), chemia (2 uczniów gimnazjum, 1 uczeń szkoły podstawowej), j. niemiecki (1 uczeń szkoły podstawowej), historia (8 uczniów szkoły podstawowej), matematyka (13 uczniów szkoły podstawowej, 5 uczniów gimnazjum), geografia (12 uczniów szkoły podstawowej, 4 uczniów gimnazjum), biologia (4 uczniów szkoły podstawowej, 1 uczeń gimnazjum), j. angielski (3 uczniów szkoły podstawowej, 7 uczniów gimnazjum), j. polski (3 uczniów szkoły podstawowej).

Do etapu rejonowego zakwalifikowało się 3 uczniów w 5 konkursach:

Ksawery Stankiewicz, uczeń klasy 8:

konkurs chemiczny - 92,5%

konkurs matematyczny - 90%