Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Nasza szkola otrzymała wsparcie finansowe w ramach programu wieloletniego - „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”Priorytet 3 Kierunek interwencji 3.2.

Kwota dofinansowania wynosi 12000 zł. 3000 zł stanowi wkład własny. Razem jest to 15 tys. zł. z przeznaczeniem na zakup nowych pozycji książkowych do biblioteki szkolnej.

Do biblioteki szkolnej dotarły już pierwsze książki. Wśród nich zarówno klasyki jak i nowe pozycje ksiązkowe, które nauczyciele i uczniowie chcieli mieć w księgozbiorze szkolnym

Są to głównie książki skierowane do młodszych uczniów z lubianych serii: Zaopiekuj się mną Czytam sobie, Czytamy sylabami. Dokupiono  brakujące  tytuły lektur  np. Mania, dziewczynka inna niż wszystkie,  Piaskowy wilk,  O Kamilu, który patrzy rękami, Dziadek i niedźwiadek.

Dla tych trochę starszych serię  Rodzina Monet.

Serdecznie zapraszamy do biblioteki. Już wkrótce kolejna porcja nowości.

.