Misja szkoły Historia Dyżur dyrekcji Dzwonki

Historia

3 września 1990 r. o godz. 9.00 ponownie po 15 latach w murach naszej szkoły zabrzmiał pierwszy dzwonek...

Uroczystego otwarcia szkoły, w obecnosci Rady Pedagogicznej, rodziców i uczniów, dokonali: ówczesny Burmistrz Gminy Brwinów Jan Witkowski i Przewodniczący Miejsko-Gminnej Rady w Brwinowie Stanisław Wincenciak.

Do reaktywowania szkoły w dużym stopniu przyczynili się rodzice.

Naukę rozpoczęło 177 uczniów w klasach I-VII i oddziale przedszkolnym. Radę Pedagogiczną tworzyło 12 nauczycieli. Dyrektorem szkoły został p. Krzysztof Łukasiewicz.

10 listopada odbyła się uroczystość nadania imienia szkole i poświecenia budynku szkolnego. Po polowej Mszy świętej, którą odprawił proboszcz parafii w Podkowie Leśnej ks. Leon Kantorski, pani wizytator z Kuratorium Oświaty i Wychowania odczytała Akt Nadania Szkole Podstawowej w Żółwinie imię 11 Listopada. Odsłonięcia tablicy pamiątkowej dokonał p. Chwojnowski, uczestnik walk o niepodległość. W uroczystości wzięły udział poczty sztandarowe z sąsiednich szkół i Ochotnicza Straż Pożarna z Żółwina oraz orkiestra wojskowa z Ciechanowa i żołnierze Wojska Polskiego z Książenic.

Rok później, 11 listopada 1991 r. - w dniu Święta Szkoły został przekazany szkole i poświęcony sztandar ufundowany przez rodziców.

1 września 1994 r., zgodznie z decyzją Zarządu Miasta i Gminy Brwinów, szkoła stała się Samorządową Szkołą Podstawową im. 11 Listopada w Żółwinie. Dyrektorem szkoły została p. Zofia Łuczaj. W kl. I-VIII w tym roku szkolnym rozpoczęło naukę 150 uczniów oraz 16 dzieci w oddziale przedszkolnym. Rada pedagogiczna liczyła 20 nauczycieli.

5 września 1998 r. przekazany został plac przed szkołą pod budowę sali gimnastycznej i nowej części dydaktycznej. Prace budowlane trwały cały rok.

Gdy nie było w naszej szkole sali gimnastycznej na apele szkole, imprezy, uroczystości gromadziliśmy się w klasie przeznaczonej na "salę gimnastyczną". Było tłoczno, siedzieliśmy na materacach.

W międzyczasie weszła w życie reforma systemu edukacji a wraz z nią - gimnazja.

Niestety w nasza szkoła pozostała szkołą podstawową. W czerwcu 1999 roku poza klasą VIII pożegnaliśmy również absolwentów nowej szkoły podstawowej - uczniów kl. VI, którzy po wakacjach rozpoczeli naukę w gimnazjum w Otrębusach.

Rok szkolny 1999/2000 rozpoczęliśmy w rozbudowanym budynku szkoły w nowej sali gimnastycznej. 11 listopada odbyły się uroczystości Święta Szkoły: Msza święta na sali gimnastycznej we wspaniałej oprawie, poświęcenie krzyży do nowych sal lekcyjnych, część artystyczna z inscenizacją "Małego Księcia", aukcja prac uczniowskich oraz poczęstunek przygotowany przez rodziców, a na koniec - ognisko z pieczeniem kiełbasek i wspólna zabawa.

11 listopada 2000 r uroczyście obchodziliśmy 10-lecie szkoły. Główną część dekoracji stanowił... tort urodzinowy.

Rok szkolny 2003/2004 rozpoczęliśmy jako Zespół Szkół - szkoła podstawowa i gimnazjum. Marzenia uczniów i rodziców zostały spełnione. Uczniowie gimnazjum nie muszą już dojeżdżać do siąsiedniej miejscowości.

Ten rok rozpoczeliśmy na razie z pierwszą klasą gimnazjalną, w kolejnych latach przybędą następne. Dyrektorem Zespołu Szkół została p. Zofia Łuczaj, która dotychczas pełniła funkcję dyrektora szkoły podstawowej. W związku z powołaniem gimnazjum - przybyło również nauczycieli w naszej Radzie Pedagogicznej.

11 listopada w uroczystość Święta Szkoły odbyły się dwa ślubowania - uczniów klasy pierwszej szkoły podstawowej i uczniów klasy I gimnazjum.

3 lata mineły bardzo szybko. Rok szkolny 2005/2006 rozpoczeliśmy z pełnym gimnazjum - wszystkimi klasami gimnazjalnymi, a po 10 miesiącach - 23 czerwca 2006 pożegnaliśmy pierwszych absolwentów gimnazjum.

16 maja 2008 - po 18 latach od powstania szkoły (a więc po osiagnieciu pełnoletności...),  3 lata od powstania gimnazjum - nadaliśmy naszemu gimnazjum imię Jana Pawła II.

Zakończenie roku szkolnego 2007/2008. Po 14 latach bycia dyrektorem szkoły podstawowej, a potem zespołu szkół, kończy pracę na tym stanowisku pani dyrektor Zofia Łuczaj.  Ale pozostaje z nami jako niezastąpiony nauczyciel matematyki.

Od 1 września 2008 dyrektorem szkoły jest p. Marta Szwemin.