Nawigacja

  • Tydzień Życzliwości i Lunch Życzliwości w klasie 5b

    Tydzień Życzliwości i Lunch Życzliwości w klasie 5b

    W dniach 21-28.11.2023 r. w naszej szkole obchodziliśmy "Tydzień Życzliwości". Uczniowie kl. 5b jak zwykle ochoczo włączyli się do tej akcji.

    Dzieci przypomniały sobie, że 21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji, a także obejrzały krótkie prezentacje powiązane z tym świętem. Na tablicy pod naszą salą powstała dekoracja z informacją o "Dniu Życzliwości" oraz cytatami o życzliwości. Część dzieci ubrała się na kolor żółty.

    W tym roku w ramach "Tygodnia Życzliwości" zorganizowaliśmy w klasie "Lunch Życzliwości" – dzieci przyniosły lunch przygotowany dla wylosowanej wcześniej osoby. Podczas posiłku odbywały się radosne rozmowy, a później dzieci robiły sobie zdjęcia w fotoramce "życzliwy – szczęśliwy". Uczniowie wykonali też mnóstwo kartek do "Skrzynki Życzliwości". Pamiętali zarówno o koleżankach, kolegach, nauczycielach, jak i pracownikach szkoły.

    Magdalena Radomińska,Katarzyna Pełka

  • Tydzień Życzliwości

    Tydzień Życzliwości

    "Każda życzliwie wyciągnięta ręka, uśmiech na twarzy, drobny gest wdzięczności, to tak mało, a tak wiele znaczy w szarej codzienności"

    W związku z przypadającym na 21 listopada "Światowym Dniem Życzliwości i Pozdrowień", w dniach 21-28.11.2023 roku w naszej szkole został zorganizowany "Tydzień Życzliwości". Nasi uczniowie już kolejny raz wzięli udział w tej akcji.

    Dzieci przypomniały sobie, że 21 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Święto to wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Przesłanie akcji jest proste - bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką. Warto więc uwierzyć, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra i możemy okazać komuś bezinteresowną życzliwość. Tym bardziej, że bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje.

    Na korytarzu w holu głównym powstała dekoracja związana z Tygodniem Życzliwości. Znalazły się tam: historia tego święta, kartka zrywka z zadaniem "Weź ze sobą miłe słowo i podaj dalej!" oraz cytaty dotyczące życzliwości. Wśród dzieci krążyła fotoramka "życzliwy – szczęśliwy". Została także postawiona "Skrzynka Życzliwości", do której dzieci mogły wrzucać kartki / laurki przygotowane dla wybranych osób, którym chciały sprawić radość. Kartki te były później wyjmowane i doręczone do adresatów. Niespodzianki trafiły do uczniów, nauczycieli, a także pań sprzątających. Okazało się, że było ich całkiem sporo. Świadczy to o tym, że w dzieciach są ogromne pokłady dobroci i życzliwości. Kartki sprawiły, iż wiele osób poczuło się wyjątkowo i na wielu twarzach zagościł uśmiech. :) :)

    Koordynator akcji: Magdalena Radomińska

     

  • Dzień Życzliwości

    Dzień Życzliwości

    Samorząd Uczniowski postanowił w tym roku umilić swoim koleżankom i kolegom Dzień Życzliwości. Już od samego rana widzieliśmy dzieciaki biegające po szkole w poszukiwaniu Życzliwków (Szczerze mówiąc nie spodziewaliśmy się, że będą cieszyły się aż taką popularnością.) A potem było i słodko, i miło, i życzliwie. Na szkolnych korytarzach pojawili się przedstawiciele samorządu, którzy prosili o napisanie czegoś miłego, budującego, motywującego na piórkach. Za wykonanie zadania można było zabrać coś słodkiego. A piórka... One posłużą nam do naszego kolejnego działania.Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i już teraz zapraszamy na kolejne wydarzenie - MIKOŁAJKI

    Małgorzata Brzozowska

     

  • 2A na wystawie „Kamienie zdradzają sekrety Ziemi, motyle są jej żywiołem”

    2A na wystawie „Kamienie zdradzają sekrety Ziemi, motyle są  jej żywiołem”

    17 listopada 2023, klasa  2A odwiedziła Zagrodę w  Brwinowie.  Było to nasze pierwsze spotkanie z obiektem muzealnym jakim jest dworek Zagroda.  Dzieci z ciekawością wchodziły do budynku, a chwilę póżniej, pochłonięci byli  podziwianiem wspaniałych eksponatów znajdujących się w gablotach. Uczniowie z zachwytem patrzyli na kamienie i odczytywali ich nazwy. Podziwiali przepiękne kolory, niektórzy nawet odszukali  miejsca z których pochodzą kamienie na globusie i mapie. Gdy już nacieszyliśmy oczy meteorytami, agatami, kwarcami, bursztynami,  skamieniałościami i wieloma innymi kamieniam, przeszliśmy do kolejnej sali aby podziwiać motyle. Tu też nie obyło się bez zachwytów. Ilość motyli  jest bardzo imponująca. Są motyle rodzime i tropikalne. Na koniec wpisaliśmy się do pamiątkowej księgi. To była bardzo ciekawa wycieczka.

    Beata Horabik-Pardela

  • Zajęcia profilaktyczne w klasie 2a

    Zajęcia profilaktyczne w klasie 2a

    16 listopada w klasie 2a odbyły się zajęcia profilaktyczne prowadzone przez panią Alicję Berską ze Straży Miejskiej w Brwinowie na temat: Znajomy czy Nieznajomy. Uczniowie obejrzeli film edukacyjny oraz omawiali zaistniałą sytuację dotyczącą bezpiecznego zachowania się wobec osób obcych, nieznanych.

    Beata Horabik-Pardela

  • 4a na Grze Miejskiej Wielcy Polacy

    4a na Grze Miejskiej Wielcy Polacy

    11 listopada klasa 4a wraz z przyjaciółmi uczestniczyła w grze miejskiej Wielcy Polacy w Brwinowie organizowanej przez Fundację Sofijka. Była to okazja do wspólnego spędzenia czasu w święto niepodległości, ale także do poznania wybitnych postaci historycznych i ich niezwykłych życiorysów. A to wszystko na terenie pięknego brwinowskiego parku, na świeżym powietrzu. Były zagadki i zadania :) Był ruch i współpraca :) Na koniec wybraliśmy się na ciepłą i pyszną pizzę do jednej z brwinowskich pizzeri. Na pewno warto tak świętować Dzień NIepodległości.

      Katarzyna Bączyk

  • Delegacja szkoły w czasie Święta Niepodległości

    Delegacja szkoły w czasie Święta Niepodległości

    11 Listopada, w dzień Święta Niepodległości, naszą szkołę w uroczystościach na brwinowskim Rynku reprezentowali uczniowie klasy ósmej: poczet sztandarowy i delegacja składająca kwiaty przed pomnikiem niepodległości.

  • Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów

    Pasowanie pierwszoklasistów na uczniów

    W tym roku Święto Szkoły celebrowaliśmy przez dwa dni. W drugim dniu - 10 listopada, w przededniu Święta Niepodległości, odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania pierwszoklasistów na uczniów szkoły podstawowej.

    Na początku pierwszaki w rytm poloneza wmaszerowały do sali gimnastycznej wypełnionej rodzicami i uczniami z klas 2-3 oraz dziećmi z oddziału przedszkolnego.

    Po krótkim przywitaniu przez panią Dyrektor oraz Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego piosenkę dla pierwszaków zaśpiewali uczniowie klas trzecich. A potem rozpoczęła się część artystyczna w wykonaniu pierwszoklasistów . Było dużo śpiewu i tańca.

    Po przedstawieniu odbyło się ślubowanie na sztandar Szkoły Podstawowej a następnie pasowanie każdego z pierwszoklasistów na ucznia. Było to z pewnością duże przeżycie.

  • Święto Szkoły

    Święto Szkoły

    8 listopada obchodziliśmy Święto naszej Szkoły. Już od progów budynku można było poczuć się uroczyście, bo w głównym holu witała wchodzących biało-czerwona dekoracja. Gazetki na tablicach koło sal lekcyjnych również przypominały o nadchodzącej rocznicy Odzyskania Niepodległości.

    W klasach 2-8 odbyły się godziny wychowawcze o tematyce patriotycznej.

    Na 5 lekcji spotkaliśmy się wszyscy w sali gimnastycznej, gdzie zgodnie z wieloletnią tradycją rozpoczął się Szkolny Festiwal Piosenki Patriotycznej. Uczniowie wszystkich klas, a w tym roku również oddziału przedszkolnego, zaprezentowali przygotowane przez siebie wykonania piosenek patriotycznych z różnych czasów. Od pieśni legionów, przez piosenki z II wojny światowej po współczesne piosenki mówiące o niepodległości.

    Na koniec wszyscy uczniowie i nauczyciele zaśpiewali hymn państwowy.

    Było bardzo uroczyście.

  • wystawa jesiennego rękodzieła "Jesienne cudaki"

    wystawa jesiennego rękodzieła "Jesienne cudaki"

    W wystawie jesiennego rękodzieła w dniach 24-31 października wzięło udział ok 40 uczniów klas 0-3. Wszyscy zaangażowani zostali nagrodzeni dyplomem i gratulacjami. Zważając że motywacja to jedna z składowych sukcesu cieszymy się, że tylu uczniów zechciało przystąpić do akcji i przygotować swojego cudaka. Dzięki ich pomysłom wszyscy zostaliśmy ubogaceni i zainspirowani do dalszej aktywności twórczej. 

    Katarzyna Jabłonowska

  • Rowerem do szkoły

    Rowerem do szkoły

    W tym roku szkolnym nasza szkoła w ramach projektu „Działaj dla klimatu” włączyła się w akcję edukacyjną „Rowerem do szkoły”. Od 25 września przez 4 tygodnie zgłoszeni do konkursu uczniowie mieli za zadanie przyjeżdżać do szkoły rowerem i dokumentować każdy przyjazd pieczątką na edukacyjnych kartach konkursowych.

    Z uwagi na lokalizację szkoły oraz pobliską nową ścieżkę rowerową okazało się to dla wielu uczniów niezłą zabawą oraz rywalizacją o super nagrody, które przyznane zostały w dwóch kategoriach wiekowych: dla uczniów klas I – III oraz uczniów IV- VIII.

    Podczas apelu, który odbył się 30.10.2023r. uczennice działające w Samorządzie Uczniowskim pod okiem komisji wylosowały nazwiska uczniów.

    W kategorii klas I - III:

    I miejsce (rower): Mirko Fernandez - Kowalczyk  kl. III b

    II miejsce (smartwatch): Marzena Skowron  kl. II b

    III miejsce (oświetlenie rowerowe na USB): Szymon Gozdek  kl. III b

    W kategorii  klas IV-VIII:

    I miejsce (rower): Natan Chuprun  kl. VI a

    II miejsce (smartwatch): Aleksander Rusak kl. VII

    III miejsce (oświetlenie rowerowe na USB): Arkadiusz Gliwiński  kl. V b

    Gratulujemy zwycięzcom wygranej, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w akcji.

     

    Emilia Gawin

    Marcin Oprządek

  • 5b z wizytą w Muzeum Azji i Pacyfiku

    5b z wizytą w Muzeum Azji i Pacyfiku

    W ostatni piątek października klasa 5b miała przyjemność odwiedzić wystawę w Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie. Wizyta za symboliczną złotówkę została zrealizowana w ramach programu Kulturalna Szkoła na Mazowszu. Uczniowie i uczennice wysłuchali ciekawych opowieści o tradycjach, obyczajach i obrzędach ludów zamieszkujących tereny Bliskiego i Dalekiego Wschodu aż po egzotyczną wyspę Bali. Była to cudowna i fascynująca podróż poprzez pustynie, stepy i wody oceanów.

    Katarzyna Pełka

  • Sesja ekologiczna "Działaj dla klimatu"

    Sesja ekologiczna "Działaj dla klimatu"

    Projekt „Działaj dla klimatu. Inicjatywy podnoszące świadomość ekologiczną w szkołach w gminach Brwinów i Michałowice w partnerstwie z Sandgerdi Elementary School z Islandii” zmierza powoli ku końcowi.

    W piątek 20 października 2023 r.  zakończyła się ostatnia z akcji edukacyjnych realizowanych przez szkoły w ramach projektu - Sesja ekologiczna.

    Uczestnikami wydarzenia byli uczniowie z 7 szkół biorących udział w projekcie – szkół z Gminy Michałowice: SP w Michałowicach, ZSO w Komorowie, ZSP w Nowej Wsi oraz szkół z terenu naszej Gminy: SP nr 1 w Brwinowie, ZSO w Brwinowie, ZSP w Otrębusach i ZSP w Żółwinie.

    Gospodarzem sesji była Szkoła Podstawowa w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żółwinie.

    Już po wejściu do szkoły można było wczuć się w klimat wydarzenia – gości wchodzących do budynku, zachwycała leśno-jesienna sceneria zachęcająca do odpoczynku na łonie przyrody.

    Dekoracja w sali gimnastycznej, gdzie odbywała się impreza, nawiązywała do tematyki zakończonych już akcji edukacyjnych realizowanych w szkołach: Mój ślad węglowy, Wiem jak segregować, Woda to życie, Rowerem do szkoły.

    Sesja ekologiczna, jako ostatnia z akcji edukacyjnych, poprzez tematy poruszane w konkursach zbierała w całość zagadnienia poruszane w czasie dotychczasowych akcji.

    W ramach sesji zorganizowane były cztery konkursy: konkurs na prezentację multimedialną, konkurs wiedzy, konkurs plastyczny i konkurs piosenki oraz pokaz mody ekologicznej.

    W każdym z konkursów nagradzana były pierwsze trzy miejsca. Nad wyłonieniem zwycięzców pracowało jury złożone z nauczycieli z każdej ze szkół biorących udział w projekcie.

    Konkurs na prezentację multimedialną polegał na przygotowaniu prezentacji dotyczącej wybranego tematu z zakresu ochrony klimatu. Jury oceniało m.in. poprawność merytoryczną i estetykę prezentacji oraz sposób jej zaprezentowania przez autora.

    W czasie wyświetlania prezentacji drużyny z poszczególnych szkół przygotowywały się do konkursu wiedzy. Pytania w quizie, który miał się zaraz potem rozpocząć, dotyczyły wiadomości zawartych w prezentacjach. Trzyosobowe drużyny z poszczególnych szkół miały za zadanie odpowiedzieć na 8 pytań. Nie było to łatwe zadanie, ale wiedza uczniów i koncentracja w czasie pokazu slajdów była wysoka. Okazało się bowiem po zakończeniu 8 rundy, że trzy szkoły otrzymały taką samą liczbę punktów i musiały zawalczyć między sobą o drugie i trzecie miejsce.

    W przerwie wydarzenia jury oceniło prace przygotowane na konkurs plastyczny.

    Konkurs składał się z 2 części: uczniowie klas 4-6 zmierzyli się tematem „Mój ekologiczny dom”, który mieli przedstawić w postaci kolażu, uczniowie klas 7-8 mieli natomiast przygotować makietę „Eko-miasto”. Prace przygotowane na konkurs były wspaniałe. Widać w nich było ogromne zaangażowanie autorów, kreatywność i precyzję wykonania.

    Po przerwie odbył się konkurs piosenki o tematyce proklimatycznej. Tu też jury nie miało łatwego zadania. Piosenki przygotowane na konkurs miały zarówno ciekawe teksty mówiące o ochronie przyrody jak i ich wykonanie  przez młodych wokalistów było imponujące.

    Na koniec sesji przedstawiciele szkół zaprezentowali pokaz mody ekologicznej. W tej konkurencji również pomysłowość uczniów była niezrównana. Mogliśmy obejrzeć  zarówno kreacje z surowców wtórnych jak i odzież, której inwencja młodych projektantów mody dała drugie życie. Całość pokazu okraszona była pełnym humoru komentarzem prowadzących.

    Sesja ekologiczna pokazała, że mamy bardzo zdolną młodzież – z bogatą wiedzą ekologiczną, zdolną plastycznie i wokalnie oraz pełną pomysłów.

     

    Oto lista laureatów:

    Konkurs na prezentację multimedialną

    I miejsce - Tomasz Szczygielski (ZSO Brwinów)

    II miejsce  - Jagoda Buczak (SP 1 Brwinów)                         -

    III miejsce - Oleksandra Kolomyi (ZSP Otrębusy)

     

    Konkurs wiedzy

    I miejsce  - Aleksandra Kozłowska, Patryk Waliś, Antoni Wolski  (SP 1 Brwinów)

    II miejsce - Maria Dzieciuch,  Lena Krenz, Szymon Samaruk  (ZSP Nowa Wieś)  

    III miejsce - Alicja Jabłońska, Aleksandra Kasprzyk, Antoni Skorupski (ZSO Komorów)

     

    Konkurs plastyczny

    Kolaż „Mój ekologiczny dom”

    I miejsce - Sebastian Mańkowski (ZSP Nowa Wieś)       

    II miejsce - Zofia Staniszkis (ZSO Komorów)                                      

    III miejsce - Alicja Brzozowska (SP 1 Brwinów)

     

    Makieta „Eko miasto”

    I miejsce - Jagoda Buczak (SP 1 Brwinów)           

    II miejsce - Patryk Czarny (ZSP Nowa Wieś)                      

    III miejsce - Tomasz Szczygielski  (ZSO Brwinów)

     

    Konkurs piosenki

    I miejsce  - Julia Zwolińska, Gabriela Witwicka, Michalina Senkalska (ZSP Żółwin)

    II miejsce  - Ignacy Pawiński, Michał Kujawa, Krzysztof Majewski (ZSO Brwinów)           

    III miejsce - Zuzanna Orzeł (SP Michałowice)    

  • Fascynujący świat mrówek w klasach 1-3

    Fascynujący świat mrówek w klasach 1-3

    12 października klasy 1-3 miały okazję wziąć udział w warsztatach  "Fascynujący świat mrówek – i innych egzotycznych owadów”

    Podczas tego spotkania dzieci miały okazję obejrzeć żywe mrówki w formikarium oraz inne eksponaty jak duże maskotki uszyte na wzór prawdziwych mrówek, schemat cyklu rozwoju mrówek, gniazdo wykonanie przez mrówki z liści i papieru.

    Warsztaty były wciągającą opowieścią o życiu, zwyczajach i budowie mrówek przeplataną pokazem slajdów i ciekawą piosenką o ochronie mrówek.

    Podczas warsztatów dzieci odnalazły odpowiedzi na wiele pytań, m.in.: od kiedy mrówki żyją na Ziemi, czy mrówki są owadami i czy są pożyteczne, co łączy mrówkę i osę, z jakiego powodu możemy za nimi nie przepadać i czy mogą być dla człowieka niebezpieczne, w jaki sposób atakuje mrówka, z czego i jak zbudowany jest mrówczy dom i czy mrówki są pod ochroną, co hodują mrówki.

    Na zakończenie dla utrwalenia wiadomości każdy z uczestników otrzymał kolorowankę adekwatną do tematem i magnes na lodówkę z wizerunkiem mrówki.

    Mamy nadziej że były to bardzo ciekawe doznania.

  • Klasa 6a w Centrum Nauki Kopernik

    Klasa 6a w Centrum Nauki Kopernik

    Wycieczkę  rozpoczęliśmy od wizyty w Planetarium, gdzie obejrzeliśmy pokaz na żywo pt.  „Rejs  po niebie”  oraz  film pt. „Voyager: Niekończąca się podróż” - o bliźniaczych sondach kosmicznych Voyager 1 i Voyager 2, badających do dziś  sekrety planet w naszym Układzie Słonecznym. Następnie kilka godzin spędziliśmy, oglądając i przeprowadzają  doświadczenia w Strefie Eksperymentowania, poświęconej  przyrodzie i zachodzącym w niej zjawiskom oraz człowiekowi i ludzkiej percepcji świata fizycznego. Rozmawialiśmy z  robotem  humanoidalnym  o twarzy  Mikołaja Kopernika, który dzięki sztucznej  inteligencji  odpowiadał, na  różne nasze pytania.  Na zakończenie wizytę  w  Centrum  Nauki odwiedziliśmy  Teatr  Wysokich Napięć,  gdzie  widzieliśmy spektakl  z prądem w roli głównej .

    Wspólnie stwierdziliśmy, że  była to  fantastyczna wyprawa w świat  nauki.

    Beata Nowak-Jakoniuk

  • Zajęcia z pierwszej pomocy w kl. 3a

    Zajęcia z pierwszej pomocy w kl. 3a

    W środę 18.10. w klasie 3a odbyły się warsztaty z pierwszej pomocy, które poprowadziła mama Antka pani Agnieszka Nowicka.

    Celem warsztatów było  wyrobienie odpowiednich postaw u dzieci  oraz przygotowanie ich do natychmiastowego przeprowadzenia akcji ratunkowej w obliczu wystąpienia zagrożenia zdrowia i życia poszkodowanego. Dzięki szkoleniu dzieci  uczą się, jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy, jak zadbać o bezpieczeństwo własne, jak prawidłowo reagować i wezwać pomoc.

    Na zajęciach dzieci zapoznały się z ogólnymi zasadami bezpieczeństwa. Zdobywały wiedzę oraz umiejętności poprzez zabawę i ćwiczenia praktyczne na fantomach – RKO.

    Mogły zobaczyć jak działa defibrylator. Zadziałać gdy ktoś się zakrztusi.

    Dowiedzieć się jak opatrzyć ranę lub unieruchomić rękę oraz założyć opaskę uciskową .

    Dużo wiedzy, wspaniałych doświadczeń mimo to temat nadal pozostał niewyczerpany.

    Serdecznie podziękowania p. Agnieszce, która  swoją wiedzą ratowniczą w sposób przystępny wspaniale przekazała informację oraz wdrożyła dzieci do działania .

    Katarzyna Jabłonowska

  • Lunch Przyjaźni w 5b

    Lunch Przyjaźni w 5b

    Z okazji Dnia Chłopaka i Dziewczyny uczniowie klasy 5b mieli okazję skosztować przysmaków przygotowanych dla nich przez kolegów i koleżanki z klasy w ramach Lunchu Przyjaźni.  Było smakowicie

    Katarzyna Pełka

  • Dzień Chłopaka i Dziewczyny

    Dzień Chłopaka i Dziewczyny

    Na przełomie września i października uczniowie klasy 5b mogli wspólnie celebrować Dzień Chłopaka i Dziewczyny. Z tej okazji chłopcy otrzymali słodkie upominki a dziewczynki miękkie spersonalizowane poduszeczki. Uczniowie przygotowali także dla swoich kolegów i koleżanek laurki.

    Katarzyna Pełka

  • Wycieczka klas 4 do Sochaczewa

    Wycieczka klas 4 do Sochaczewa

    Ciepła jesienna pogoda sprzyja wycieczkom . Dlatego też klasy 4 pierwszy poniedziałek października spędziły zwiedzając Muzeum Kolei Wąskotorowej w Sochaczewie. Najpierw obejrzeliśmy tabor wagonów i lokomotyw znajdujący się w zbiorach muzeum. Następnie przejechaliśmy pociągiem retro do Puszczy Kampinoskiej. W tym czasie mogliśmy podziwiać piękny puszczański krajobraz, ale też mieliśmy zadania do wykonania np. gra w statki...choć w tym przypadku raczej w pociągi. W puszczańskiej osadzie czekało na nas ognisko, na którym mogliśmy upiec kiełbaski. Było dużo wrzawy i zabawy. W drodze powrotnej były rozmowy, a nawet śpiewanie :) Klasy 4 bawiły się świetnie :) 

    Katarzyna Bączyk

  • Klasy 2 na lekcji w kinie

    Klasy 2 na lekcji w kinie

    6 X 2023, klasa 2a i 2b, były na wycieczce w Grodzisku Mazowieckim na lekcji multimedialnej w kinie. Tematem  lekcji  było: Twój głos brzmi znajomo czyli podróż po świecie dubbingu. Dzieci dowiedziały się jak aktorzy podkładają głos do filmów, jak wygląda praca w studiu nagrań , rozpoznawały głosy postaci z filmów animowanych, oraz same czytały tekst, i odbyły próbę mikrofonu. To była ciekawa wycieczka,  dużo się dowiedzieliśmy na temat pracy aktora podczas  dubbingu.

    Beata Horabik-Pardela