Przedszkole w Żółwinie

Regulamin elektronicznej ewidencji pobytu dziecka

REGULAMIN ELEKTRONICZNEJ EWIDENCJI POBYTU DZIECKA

W PRZEDSZKOLU W ŻÓŁWINIE

„ PUNKTUALANY PRZEDSZKOLAK”

Postanowienia wstępne

1. W Przedszkolu w Żółwinie obowiązuje elektroniczna forma dokumentowania i rozliczania czasu pobytu wszystkich dzieci w placówce z wykorzystaniem systemu „Punktualny Przedszkolak” firmy Biosys.
  2. System „Punktualny Przedszkolak”  w celu rejestrowanie czasu  pobytu dziecka oraz  rozliczanie odpłatności  wykorzystuje  indywidualne  karty zbliżeniowe oraz  czytniki rejestrujące „wejście” i „wyjście” dziecka.
  3. System umożliwia eksport danych do modułu księgowego w celu naliczania i rozliczania odpłatności za pobyt i wyżywienie wg. obowiązujących przepisów.

Zasady korzystania z systemu

1. Przyprowadzając dziecko rodzic/prawny opiekun rejestruje to zdarzenie przykładając kartę zbliżeniową do czytnika umieszczonego w  przedsionku. System automatycznie rejestruje godzinę, o której dziecko zostało przyprowadzone.
  2. Opuszczając budynek Przedszkola, rodzic/ prawny opiekun powinien ponownie przyłożyć kartę do czytnika – czytnik zarejestruje godzinę wyjścia dziecka.
  3. W sytuacji szczególnej np. zgubienie/uszkodzenie karty – rodzic/opiekun zgłasza w sekretariacie przedszkola fakt niezarejestrowania czasu pobytu dziecka w Przedszkolu oraz składa pisemny wniosek o zamówienie odpłatnie kolejnej karty.
  4. Brak elektronicznego zarejestrowania wejścia/wyjścia dziecka obecnego w przedszkolu wiąże się z naliczeniem odpłatności za dany dzień wg maksymalnej liczby godzin płatnych za pobyt w Przedszkolu, wspólny dla wszystkich dzieci i zgodny z godzinami funkcjonowania Przedszkola, tj. od godz. 7:00 do 17:00.
  5. W uzasadnionych, sporadycznych przypadkach dopuszcza się posługiwanie kodem PIN przypisanym indywidualnie do każdego dziecka.

Karty magnetyczne

1. Do każdego dziecka przypisana jest jedna karta magnetyczna, którą rodzice/opiekunowie prawni  przechowują i użytkują  osobiście.
  2. Pierwsza karta stanowi własność  przedszkola, wydawana jest rodzicowi /prawnemu opiekunowi bezpłatnie na czas uczęszczania dziecka do Przedszkola.
  3. Koszty uszkodzenia i zgubienia pierwszej karty pokrywają rodzice/opiekunowie dziecka.
  4. Na czas oczekiwania na nową kartę rodzic może posługiwać się loginem, hasłem udostępnionym przez pracownika sekretariatu.
  5. Odbiór i zwrot kart będzie odbywać się w sekretariacie za potwierdzeniem  własnoręcznym podpisem na listach. Jednocześnie rodzice/prawni opiekunowie  otrzymają dostęp do pierwszych loginów, haseł oraz numerów kart.
  6. Po ukończeniu edukacji przedszkolnej przez dziecko lub rezygnacji z usług przedszkola  rodzic zwraca kartę do sekretariatu. Jego dane przenoszone są do archiwum i jednocześnie karta zbliżeniowa traci swoją ważność.
  7.  Rodzic/opiekun w ramach środków własnych może wystąpić z wnioskiem wyrażającym chęć zakupu drugiej lub kolejnej karty. W tym celu należy złożyć pisemny wniosek  w sekretariacie przedszkola. Cena karty jest zgodna z aktualnym cennikiem systemu BioSys.

Postanowienia końcowe

1. Rodzice/opiekunowie prawni zobowiązani są do zapoznania się z niniejszym  Regulaminem i jego stosowaniem  oraz do przekazania niezbędnych informacji na jego temat innym osobom upoważnionym przez nich do przyprowadzania i odbierania dziecka z przedszkola.
  2.  Administratorem danych osobowych zawartych w systemie „Punktualny Przedszkolak” jest Przedszkole w Żółwinie.
  3. Informacji związanych z naliczaniem opłat za pobyt dziecka w Przedszkolu udziela rodzicom/opiekunom prawnym pracownik sekretariatu.
  4. Niniejsza Regulamin obowiązuje w Przedszkolu w Żółwinie  od dnia 1.09.2021 r.
  5.  Niniejszy Regulamin jest dostępny na tablicy ogłoszeń, na stronie internetowej przedszkola i u dyrektora placówki.