Przedszkole w Żółwinie

W godz. 8-13 przedszkole zapewnia bezpłatne nauczanie, wychowanie i opiekę.

W godz. 7-8 oraz 13-17 (czyli w czasie przekraczającym darmowe 5 godzin pobytu dziecka w przedszkolu) prowadzone są zajęcia wychowawczo-opiekuńcze płatne.

Zgodnie z uchwałą LXIII.733.2023 Rady Miejskiej w Brwinowie z dnia 30 marca 2023 r.w sprawie określenia wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego.

Od 1 września 2023 wysokość opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego uczniów objętych wychowaniem przedszkolnym do końca roku szkolnego w roku kalendarzowym, w którym kończą 6 lat, w czasie przekraczającym 5 godzin dziennie wynosi 1,30 zł za każdą rozpoczętą godzinę faktycznego pobytu dziecka w przedszkolu.

Wysokość miesięcznej opłaty ustalana jest jako iloczyn stawki godzinowej i liczby godzin faktycznego pobytu dziecka w przedszkolu

Podstawa prawna: art. 52 ust. 1 pkt 1, ust. 3, 4 i 7 ustawy z dnia 27 października 2017 r. o finansowaniu zadań oświatowych (tekst jedn.: Dz. U. z 2022 r. poz. 2082 ze zm.), w związku z obwieszczeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 23 lutego 2023 r. w sprawie wysokości wskaźnika waloryzacji oraz maksymalnej wysokości opłaty za korzystanie z wychowania przedszkolnego (M.P. z 2023 r. poz. 243)

Podstawa programowa wychowania przedszkolnego jest realizowana podczas całego pobytu dziecka w przedszkolu (tj.od 7:00-17:00).

Stawka żywieniowa dzienna od 1 września 2022 r. wynosi 12 zł.

W skład posiłków wchodzi I i II śniadanie, obiad 2-daniowy oraz podwieczorek.

Opłata będzie naliczana  za faktyczny czas pobytu dziecka w przedszkolu włącznie z wyżywieniem, na podstawie odczytu z systemu "Punktualny Przedszkolak".

Rozliczenie rodzice będą otrzymywać do dnia 7 każdego miesiąca, a opłatę przekazywać do 15 dnia każdego miesiąca następującego po okresie rozliczeniowym na podany nr konta:

Konto Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Żółwinie

41 9291 0001 0090 4988 2000 0010