Projekty rządowe

Dodatkowe zajęcia pomocy psychologiczno-pedagogicznej

Zgodnie z podpisaną przez Ministra EiN aktualizacją rozporządzenia w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 od 1 marca 2022 r. szkoły będą mogły realizować  zajęcia specjalistyczne z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej w dodatkowym wymiarze godzin.

Wsparcie będzie obejmowało organizację zajęć:

- korekcyjno-kompensacyjnych,

- logopedycznych,

- rozwijających kompetencje emocjonalno społeczne

- oraz innych zajęć o charakterze terapeutycznym dla uczniów, u których rozpoznano potrzebę wsparcia psychologiczno-pedagogicznego w tym zakresie.

Zajęcia będą prowadzone przez nauczycieli: psychologów, pedagogów, logopedów, doradców zawodowych i terapeutów pedagogicznych.

W zależności od potrzeb uczniów będą mogły być prowadzone również przez innych specjalistów.

Czas realizacji zajęć: od 1 marca do 20 grudnia 2022.