Projekty rządowe

Szkoła Podstawowa w Żółwinie wraz z pozostałymi szkołami z terenu Gminy Brwinów otrzymała wsparcie finansowe w ramach programu edukacyjnego Laboratoria Przyszłości.

Program Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna zmierzająca do stworzenia nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Program ma przyczynić się do budowania wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W celu ujednolicenia zasobów szkół wprowadzono katalog wyposażenia, które będzie mogło być zakupione przez szkoły. Katalog został podzielony na elementy:

- wyposażenia podstawowego, które szkoły będą musiały albo zakupić w ramach otrzymanego wsparcia albo zapewnić uprzednio w inny sposób;

- wyposażenia dodatkowego, które może być swobodnie dobierane przez szkołę.

Zakupione wyposażenie ma być dostępne dla uczniów na każdym przedmiocie nauczania, ale też na zajęciach pozalekcyjnych (np. kółkach zainteresowań). Dzięki wsparciu finansowemu uczniowie uzyskają dostęp do nowoczesnego wyposażenia, będą mogli uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności.

Do naszej szkoły trafią: sprzęt do nagrywania, rejestrowania i obróbki obrazu i dźwięku, zestawy umożliwiające naukę programowania oraz podstaw elektroniki, klocki edukacyjne do nauki robotyki, gogle VR oraz urządzenia i materiały do druku 3D.

Część sprzętu już dotarła do szkół, na część trwają nadal postępowania przetargowe.