O nas Historia Dyżur dyrekcji Biblioteka Dzwonki

O nas

W skład Zespołu Szkół w Żółwinie wchodzą dwie szkoły: Szkoła Podstawowa im. 11 Listopada i Gimnazjum im. Jana Pawła II

1.       Jesteśmy Zespołem Szkół położonym na skraju wsi Żółwin w otoczeniu lasów i pól.

Placówka służy uczniom szkoły podstawowej i gimnazjum z naszego rejonu, nie odmawiamy jednak przyjęcia do naszej szkoły podstawowej uczniów spoza rejonu, którzy potrzebują wsparcia.

Nasza szkoła to miejsce przyjazne uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły, i otwarte dla lokalnej społeczności.

2.       Działamy po to, aby:

-         uczniowie byli solidnie przygotowani do dalszej nauki i życia w dynamicznie zmieniającym się świecie XXI wieku,

-         rodzice darzyli nas zaufaniem i szacunkiem,

-         pracownicy szkoły mieli satysfakcję z wykonywanej pracy,

-         szkoła cieszyła się uznaniem w środowisku.

3.    Cele te realizujmy dzięki wzajemnej życzliwości i zaufaniu w relacji: uczeń-nauczyciel-rodzice, stanowczości wymagań wobec siebie i naszych uczniów, wzajemnej współpracy i partnerstwu.

4.     Wartościami nadrzędnymi, którymi kierujemy się w naszej pracy i wpajamy je naszym uczniom są wartości chrześcijańskie, a w szczególności: uczciwość, dobro, wrażliwość na drugiego człowieka, rozumienie jego potrzeb i poszanowanie praw jednostki.

5.       Wyróżnia nas:

-         przyjazna, rodzinna atmosfera, brak anonimowości oraz małe zespoły klasowe, dzięki czemu nauczyciel ma czas dla każdego ucznia,

-         praca z uczniem na bazie jego mocnych stron oraz przekonanie, że każdy uczeń może odnieść sukces na miarę swoich możliwości,

-         potrzeba ciągłego rozwoju w dążeniu do stałego doskonalenia jakości naszej pracy,

-         otwartość na poglądy i potrzeby innych ludzi oraz tolerancja światopoglądowa,

-        usytuowanie szkoły w otoczeniu zieleni sprzyja edukacji ekologicznej, dlatego bierzemy udział w akcji Sprzątania Świata, prowadzimy segregację śmieci, organizujemy apele z okazji Dnia Ziemi, Dnia Wiosny.