Nawigacja

  • Powiatowy konkurs piosenki Śpiewaj, nie ziewaj - mamy laureatów!

    Powiatowy konkurs piosenki Śpiewaj, nie ziewaj - mamy laureatów!

    W poniedziałek 15 kwietnia 2024 już po raz ósmy odbył się w Pruszkowie powiatowy konkurs piosenki Śpiewaj, nie ziewaj. Naszą szkołę reprezentowali zdobywcy pierwszych miejsc Szkolnego Konkursu Piosenki, który odbył się 20 marca.

    W kategorii I  (klasy 4-6) była to Olivia Redlicka, w kategorii II (klasy 7-8) był to Krystian Rechciński. W kategorii zespołów wokalnych do 12 osób wystąpiły dziewczęta z klas 4a i 4b: Alicja Strulak, Zofia Szmel, Danuta Bombik, Olivia Redlicka, Aleksandra Pryba, Natalia Jaworska, Małgorzata Posłuszna i Lena Zdun.

    Olivia Redlicka znakomicie zaśpiewała dwie piosenki: "Do gwiazd" i "Dzięki, że jesteś". Krystian Rechciński pięknie wykonał "Shape of my heart" Stinga  oddając klimat tej niezwykłej piosenki. Zespół Żółwiki wykonał brawurowo piosenkę Alicji Majewskiej pt. "Panom rozsądku nie przybywa" i tym samym zdobył drugie miejsce w konkursie. Konkurs był na wysokim poziomie. Tym bardziej jesteśmy dumni z naszych wokalistów!

    Gratulujemy i życzymy wyśpiewania kolejnych sukcesów!

    Marta Semkiw

  • 2a i 3b w Teatrze Guliwer

    2a i 3b w Teatrze Guliwer

    19 kwietnia 2024 klasa 2a i 3b była w teatrze Guliwer w Warszawie na spektaklu pt. „ Przyjaciel Automateusza” ze zbioru „Bajki Robotów” Stanisława Lema. Dzieci z  zainteresowaniem śledziły fascynującą, mądrą i dowcipną historię o przyjaźni. Interaktywna przygodna wciągnęła uczniów do świata fantazji. Natomiast rozmowy bohaterów i oryginalna scenografia wprowadziła dzieci w świat techniki.

    Zadowolenie,  zagościło na twarzach dzieci,  świadcząc o cudownie spędzonym czasie, który na długo zostanie w naszej pamięci.

    Beata Horabik-Pardela

  • 2a z przedstawieniem wiosennym w Domu Opieki i w szkole

    2a z przedstawieniem wiosennym w Domu Opieki i w szkole

    Klasa 2a, przygotowała wiosenny występ na podstawie wiersza Jana Brzechwy „Wiosenne porządki”.

    9 kwietnia 2024  r. wraz z panią Izabelę Markiewicz udaliśmy się z wizytą do Domu Opieki w Owczarni. Uczniowie w pięknie przygotowanych strojach odegrali swoje role. Motyle pięknie zatańczyły i wspólnie zaśpiewaliśmy wiosenne piosenki. Wzruszeni pensjonariusze dziękowali za piękny występ. Na koniec uczniowie wręczyli pensjonariuszom pamiątkowe kartki  przygotowane pod okiem pani Izy Markiewicz.

    To była kolejna lekcja kształtowania otwartej postawy wobec środowiska lokalnego i umiejętności obdarzania szacunkiem osób starszych.

    W kolejnym tygodniu 16 kwietnia 2024, uczniowie zaprezentowali inscenizację przed klasą „0”, gdzie zostali nagrodzeni gromkimi brawami.  Tego samego dnia po południu, odbył się występ dla  Rodziców i uczniów klasy 1a. Goście dopisali, a uczniowie wspaniale się zaprezentowali. Na koniec była niespodzianka, trzy tańce w wykonaniu Marty i Kacpra którymi zdobyli  I miejsce w turnieju tańca towarzyskiego. Dzieci nagrodzone hucznymi brawami, zadowolone, wróciły z Rodzicami  do domu.

    Beata Horabik-Pardela

  • 2a w Muzeum Starożytnego Hutnictwa

    2a w Muzeum Starożytnego Hutnictwa

    W piątek, 11 kwietnia 2024 klasa 2a, odwiedziła Muzeum Starożytnego Hutnictwa w Pruszkowie. Cofnęliśmy się w czasie by przyjrzeć się życiu dawnych mieszkańców Mazowsza. Dzieci obejrzały multimedialną wystawę, która miała na celu rozbudzić zamiłowanie do lokalnej przeszłości.

    Następnie udaliśmy się na wiosenne warsztaty,  gdzie wykonaliśmy kule nasienne (bomby kwietne), z odpowiednio przygotowanej gliny, ziemi i kwiatów łąkowych -  specjalnie dobranych.  Kule nasienne zapakowaliśmy w  własnoręcznie wykonane papierowe torby.  Zostaliśmy poinstruowani kiedy i gdzie, najlepiej rozrzucić  bomby kwietne, aby obserwować co z nich wyrośnie.

    Dzięki warsztatom kształtowaliśmy odpowiedzialność za środowisko i troskę o różnorodność otaczającej nas przyrody. To była bardzo ciekawa i pouczająca wycieczka.

    Beata Horabik-Pardela

  • Uczniowie 1a z pierwszą wizytą w szkolnej bibliotece

    Uczniowie 1a z pierwszą wizytą w szkolnej bibliotece

    19 kwietnia  biblioteka szkolna gościła po raz pierwszy uczniów klasy 1a.

    Podczas  spotkania uczniowie zostali  zapoznani  z regulaminem biblioteki, zasadami korzystania z księgozbioru. Dowiedzieli się, gdzie znajdują się książki odpowiednie dla najmłodszych czytelników. Każdy pierwszoklasista otrzymał również swoją pierwszą zakładkę.  Niezwykle ważne podczas spotkania było uwrażliwienie młodych czytelników na konieczność szanowania wypożyczonych książek, regularnego korzystania ze zbiorów biblioteki i wyrobienia nawyku czytania w domowym zaciszu.

     Na koniec uczniowie otrzymali książkę Justyny Bednarek „Wnuczka antykwariusza”, która została ufundowana przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.

    Wszystkim pierwszakom, życzymy aby zawsze towarzyszyła im miłość do książek oraz pasja czytania!

    Ewa Koziarska

  • Indywidualne Biegi Przełajowe Szkół Podstawowych dziewcząt i chłopców

    Indywidualne Biegi Przełajowe Szkół Podstawowych dziewcząt i chłopców

    11.04.2024 odbył się etap powiatowy popularnych przełajów. Wzorem lat ubiegłych zorganizowany był w pruszkowskim Parku Potulickich. Zawodnicy startowali na dystansach 800 m. dla dziewcząt z roczników 2011 i 2012, oraz 1000 m. dla dziewcząt z roczników 2009 i 2010, a także chłopców z roczników 2009-2012. Jak zawsze w tego rodzaju zawodach, startujących było bardzo dużo, więc rywalizacja sportowa o awans do etapu kolejnego, była ogromna. W składzie naszej szkolnej reprezentacji znaleźli się: Justyna Izdebska, Agata Książkiewicz, Wiktoria Kościelecka, Natalia Gliwińska, Gabriela Golak oraz Wojciech Czajka, Jan Rudnicki, Franciszek Wojtanowicz, Michał Górka, Tomasz Wall i Bruno Litwiniak-Kossakowski. Swój awans do etapu między powiatowego wybiegał Wojtek Czajka.

    Gratulujemy występu wszystkim zawodnikom, życzymy sukcesów sportowych, a Wojtkowi dodatkowo uzyskania super wyniku w Kamionie.

    Marcin Oprządek

  • Gminne rozgrywki w piłkę nożną

    Gminne rozgrywki w piłkę nożną

    Reprezentacja chłopców klas IV-VI w składzie: Wojciech Czajka, Filip Jakimiak, Juliusz Janiec, Wiktor Jaźwiński, Antoni Robert, Jan Rudnicki, Władysław Szepietowski oraz Franciszek Wojtanowicz, brała udział w gminnych zawodach chłopców w piłkę nożną. Sportowe wydarzenie miało miejsce w dniu 26.03.24 na boisku szkolnych ZSO w Brwinowie, a zespoły grały systemem „każdy z każdym”. Ostatecznie chłopcy uplasowali się na piątej pozycji.

    Marcin Oprządek

  • Wiosenny szkolny konkurs piosenki

    Wiosenny szkolny konkurs piosenki

    20 marca 2024, jak co roku odbył się w naszej szkole konkurs piosenki. Tego dnia królowały u nas tylko piosenki i muzyka!
    Do konkursu zgłosiło się najwięcej uczniów w historii konkursu- zgłoszeń było aż 34!
    Konkurs odbył się z podziałem na klasy 1-3, 4-6 i 7-8.
    Społeczność szkolna gorąco  i serdecznie reagowała na występy swoich kolegów i koleżanek.
    Czasami ich entuzjazm nie pozwalał na prezentację kolejnego występu :). Było to wszystko jednak tak miłe i wspierające, że tylko możemy się tym pochwalić!
    Dzieci z klas 1-3 uczęszczające na zajęcia kółka muzycznego zaśpiewały pozakonkursowo piosenkę zespołu Skaldowie pt. „Wiosna” do akompaniamentu Nikodema z kl. 3b  grającego na ukulele i  gitarzystów z klas 5-7.
    Dodatkowo dziewczęta z klas 4a i 4b zaśpiewały piosenkę z repertuary Alicji Majewskiej „Panom rozsądku nie przybywa”.
     

    W kategorii klas 1-3  jury przyznało solistom następujące nagrody:
    I miejsce - Adrianna Rupińska, klasa 1a z piosenką „Dzięki, że jesteś”,
    II miejsce - Kornelia Margas, klasa 3a  z piosenką „Miasto”
    III miejsce - Zofia Zdun, klasa 2b z piosenką „Dzięki, że jesteś”
    Wyróżnienie otrzymał Nikodem Rybak, klasa 3b, z piosenką „Supermoce”
    I miejsce dla zespołu wokalnego otrzymały Marcelina Łacińska, Milena Kościelecka, Agata Winiarska z klasy 2b za wykonanie piosenki „Pocałunki”.
    Wyróżnienie otrzymały  Dagmara Gozdek, Pola Piątek, Pola Rybak klasa 1b za wykonanie piosenki „Kawka na wynos”.

    Dla klas 4-6 Jury przyznało następujące nagrody:
    I miejsce Olivia Redlicka, klasa 4b za piosenkę „Dzięki, że jesteś”
    II miejsce Wiktor Skórka, Seweryn Maruszak, klasa 4b za piosenkę „Imagine”
    III miejsce  Małgorzata Posłuszna, Lena Zdun klasa 4a za „Dzięki, że jesteś”

    Dla klas 7-8 Jury przyznało następujące nagrody:
    I miejsce Krystian Rechciński, klasa 8a za „Shape of my heart”
    II miejsce Diana Michalak klasa 8a za „Fly me to the moon”
    III miejsce Julia Zwolińska klasa 7a za piosnkę  „I will always remember us this way”

    Olivia i Krystian jako zwycięzcy kategorii 4-6 i 7-8 pojadą w kwietniu na występy do Pruszkowa, gdzie będą brać udział w powiatowym konkursie „Śpiewaj, nie ziewaj”.

    Konkurs piosenki cieszy się dużą sympatią uczniów i już wiemy, że dzieci planują występy na kolejną jego edycję!
    Gratulujemy serdecznie wszystkim występującym i laureatom!

    Laureaci konkursu otrzymali nagrody ufundowane przez Radę Rodziców.Dodatkowo każdy uczestnik konkursu otrzymał słodką przekąskę.


    Marta Semkiw

  • Eko-powitanie wiosny przez kl. 1b

    Eko-powitanie wiosny przez kl. 1b

    21 marca 2024 klasa 1b uczciła Pierwszy Dzień Wiosny - oglądając spektakl ekologiczny - Frania Recykling, Cztery Żywioły i Ekodancing w Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim  
    Przesłanie spektaklu było następujące: ekologia to nie tylko segregacja śmieci, ale to bardzo rozległa dziedzina nauki.
    W fabułę wplecione zostały cztery lekcje związane z poszczególnymi żywiołami: ziemią, powietrzem, wodą i ogniem. W trakcie jednej z nich, dzieci  zostały naukowcami i przeprowadziły serię eksperymentów z wykorzystaniem wody.
    Śpiew, taniec i  przeboje muzyczne sprawiły, że dzieci z zainteresowaniem nauczyły się dbać o  środowisko,w którym żyją.
    Patrząc na uśmiechnięte twarze śmiało można stwierdzić,że była to niezapomniana  eko-lekcja zarówno dla młodych, jak i dorosłych widzów.

    Laura Rapkiewicz

  • Wiosenne warsztaty - Starsi dla młodszych

    Wiosenne warsztaty - Starsi dla młodszych

    21 marca uczniowie klasy 7 zaprosili swoich młodszych kolegów na warsztaty plastyczne. Zaproponowali im tworzenie filcowego zająca. I co się okazało? Jedni i drudzy byli rewelacyjni. Nasi goście z klasy II byli zaangażowani, chętnie korzystali z pomocy, wykazali się talentami plastycznymi. A starsi... stanęli na wysokości zadania i zasłużyli na pochwałę.  Słuchali młodszych i spełniali ich oczekiwania. Wykazali się profesjonalnym, pedagogicznym podejściem.

    Małgorzata Brzozowska

  • Pierwszy dzień wiosny w klasach 4-8

    Pierwszy dzień wiosny w klasach 4-8

    Pierwszy dzień wiosny hucznie świętowaliśmy w gronie klas 4-8. Podzieleni na międzyklasowe zespoły uczniowie przystąpili do wykonywania zadań. A tych było sporo. Trzeba było pokazać umiejętności pracy z robotami, odszyfrować wiadomości, zatańczyć, narysować, ułożyć wiersz, wykazać się spostrzegawczością, ustawić wieżę i domino. Emocji było sporo, a zabawa pochłonęła wszystkich. Na koniec zostały rozgrywki w ringo i tu okazało się, że najważniejszym punktem programu był mecz pomiędzy uczniami i nauczycielami. Takiego dopingu to ta sala dawno nie słyszała. Nie będziemy ujawniać, kto wygrał, ale zapowiadamy rewanż. Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za wspólną zabawę!

    Małgorzata Brzozowska, Lidia Iwola

  • Pierwszy dzień wiosny w kl. 3a

    Pierwszy dzień wiosny w kl. 3a

    Pierwszy dzień wiosny w klasie 3a był bardzo aktywny.
    Najpierw gra szkolna "Witaj Wiosno". Uczniowie podzieleni na grupy szukali zadań do wykonania po całej szkole. Następnie podsumowanie zadań i słodka niespodzianka. A skoro Wiosna to uczniowie wykonali zielony ogród w pudełkach

    1 dzień wiosny to także Światowy Dzień Kolorowej Skarpetki- Dzień Zespołu Downa uczniowie założyli dwie kolorowe skarpetki nie do pary aby uczcić to święto.

    To był bardzo udany dzień.

    Katarzyna Jabłonowska

  • 2a wita Wiosnę

    2a wita Wiosnę

    Klasa 2a tradycyjnie już 21 III powitała wiosnę, spaleniem Marzanny. Z radosnymi okrzykami żegnaliśmy symbol zimy  i witaliśmy wiosnę. W klasie odbył się konkurs plastyczny,  na najpiękniejszą Panią Wiosnę. Następnie,  poszliśmy trochę onieśmieleni do klasy 7a, na warsztaty plastyczne. Starsi koledzy i koleżanki, wspaniale poprowadzili dla nas warsztaty.  Wyszliśmy z przepięknymi zajączkami,  które wykonaliśmy pod okiem  pomocnych siódmoklasistów. To był mile spędzony czas i  fantastyczny dzień!

    Beata Horabik-Pardela

  • Warsztaty fotograficzne w 2a

    Warsztaty fotograficzne w 2a

    We wtorek 19 marca 2024,  klasa 2a gościła pana Mietka Klajnowskiego, który przeprowadził warsztaty fotograficzne. Pan Mietek przyszedł do nas z masą rekwizytów oraz wspaniałym tłem.  Poznaliśmy najstarszy aparat,  oraz uczniowie zostali poinstruowani, jak robić dobre zdjęcia. Pan Mietek zwróci uwagę jak ważną rolę odgrywa odpowiednie ustawienie modelki lub modela z odpowiednim rekwizytem.  Wszyscy kolejno, wcielali  się w  fotografów oraz modeli. Robienie zdjęć sprawiło dzieciom wielką frajdę. To był wspaniale spędzony czas.

    Beata Horabik-Pardela

  • Spotkanie z Autorem

    Spotkanie z Autorem

    W poniedziałek 18 marca gościliśmy w naszej szkole Pana Waldemara Cichonia, autora uwielbianej przez dzieci serii książek o kocie Cukierku. Dzielący czas pomiędzy trzy aktywności – spanie, jedzenie i doprowadzanie do rozpaczy swoich właścicieli – Cukierek od 2007 roku jest członkiem rodziny państwa Cichoniów, nieustannie inspirującym literacko swego pana, a efekt owych wpływów stanowi jedenaście zbiorów opowiadań, tworzących niezwykły koci cykl wydawniczy. Należy nadmienić, że rozpoczynająca serię bestsellerowa książka Waldemara Cichonia „Cukierku, ty łobuzie!” została wpisana w 2017 roku na listę lektur szkolnych. Podczas spotkania Waldemar Cichoń opowiedział o pasjonującej pracy pisarza, a także o drodze książki od autora do czytelnika. Udzielił  mnóstwo odpowiedzi na niekiedy zaskakujące pytania dzieci. Chętni uczniowie otrzymali od autora wybraną przez siebie książkę wraz z autografem i imienną dedykacją.

    Prawie wszystkie książki Waldemara Cichonia są dostępne w szkolnej bibliotece.

    Ewa Koziarska

  • Pasje i kolekcje uczniów z klasy 2a

    Pasje i kolekcje uczniów z klasy 2a

    Podczas omawiania lektury Agnieszki Frączek „Rany Julek! O tym jak Julian Tuwim został poetą”, uczniowie klasy 2a poznali różne „bziki”, pasje i kolekcje małego Juliana Tuwima. Dzieci zainspirowane lekturą  przyniosły swoje kolekcje,  i chętnie dzieliły się informacjami na ich temat.

    Czego tam nie było?

    Zachwycaliśmy się pięknymi lalkami z różnych stron świata. Poznaliśmy kraje ich pochodzenia. Oglądaliśmy monety, ale oczywiście królowały karty pokemon. Podziwialiśmy różne  zwierzątka, kamienie szlachetne, rośliny, owady a nawet żywe karaczany, na temat których bardzo dużo się dowiedzieliśmy. Były też magnesy z różnych miast, medale z zawodów, malowane obrazy oraz bransoletki własnoręcznie zrobione. Dużą ciekawość wzbudziła też seria książek o Cwaniaczku. To była wspaniała lekcja dzielenia się swoimi  pasjami i  zainteresowaniami.

    Beata Horabik-Pardela

  • Sukces Julii Zwolińskiej

    Sukces Julii Zwolińskiej

    Julia Zwolińska, uczennica klasy 7, została laureatką II edycji Konkursu Konkursu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej "Złoty mikrofon Ochoty". Julia zaprezentowała piosenkę Adele "Rolling in the Deep".

    Gratulujemy złotego głosu!

  • Sukces Marty i Kacpra z 2a

    Sukces Marty i Kacpra z 2a

    Marta Huk i Kacper Bombik, uczniowie klasy 2a trenują taniec towarzyski pod okiem pana Jarka Koryckiego  ze szkoły Tańca Towarzyskiego Jaremi.
    W dniu 03 03 2024, Marta i Kacper wystąpili po raz  pierwszy w MAŁYM GRAND PRIX  w Łomiankach. Wspaniale zatańczyli i zdobyli 1 miejsce. Swój wyczyn powtórzyli 10 03 2024  na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego w Garwolinie, również zajmując 1 miejsce.
    Wielkie gratulacje dla Marty i Kacpra, i życzymy dalszych sukcesów!

    Beata Horabik-Pardela

  • Ratujmy słowa

    Ratujmy słowa

    Gratuluję zapału w przygotowaniu wspaniałych prac i  udział w akcji RATUJMY SŁOWA. Okazaliście się mistrzami w odkrywaniu piękna i różnorodności języka polskiego. Wasze prace są bardzo różnorodne, starannie przygotowane, wyróżniające się zarówno pod względem merytorycznym jak i estetycznym. Dzięki Wam powstał słownik wyrazów, które były używane dawniej, używane rzadko, a są warte poznania lub po prostu ciekawe. Wszystkim dziękuję za udział  i zaangażowanie.

    Ewa Koziarska

  • Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn w klasie 5b

    Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn w klasie 5b

    W ostatnim czasie w klasie 5b dużo się działo w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Kobiet oraz Dnia Mężczyzn. Nasi uczniowie postanowili wręczyć sobie wzajemnie drobne upominki: chłopcy podarowali koleżankom urocze bransoletki i bukiety kwiatów, a dziewczynki sprezentowały chłopcom drewnianą grę kółko i krzyżyk oraz coś słodkiego.  W klasie zorganizowany został także poczęstunek przyjaźni tj. chłopcy przygotowali przysmaki dla dziewczynek i odwrotnie. Było smakowicie 😊. Dodatkowym akcentem jest kolorowa gazetka wykonana przez uczniów klasy 5b pod czujnym okiem p. Magdy Radomińskiej.

    Katarzyna Pełka

strona: