Nawigacja

  • Jesienne księgobranie - podsumowanie akcji

    Jesienne księgobranie -  podsumowanie akcji

    Październik to miesiąc szkolnych bibliotek i dlatego w naszej szkole przez cały miesiąc trwała akcja Jesienne księgobranie czyli zbiórka książek dla naszej biblioteki. Dzięki zaangażowaniu naszych uczniów udało się pozyskać wiele ciekawych pozycji wzbogacających szkolny księgozbiór. Na początku listopada odbyło się losowanie nagród pozyskanych od szkolnej Rady Rodziców. Wszystkim uczestnikom dziękujemy i gratulujemy zwycięzcom.
     

    Katarzyna Pełka

  • Dzień pluszowego misia

    Dzień pluszowego misia

    25 listopada w Dzień Pluszowego Misia w szkole zaroiło się od maskotkowych przyjaciół - co prawda, nie wszystkie z nich były misiami, ale kto by się przejmował. Tego dnia większość uczniów miała kogoś do tulenia :) Były też klasy, które swoje sale przerobiły na misiowe norki, ozdabiając je najpiękniej, jak się tylko dało.

    Teraz czekamy już tylko na wyniki konkursu na najbardziej MISIOWĄ KLASĘ.

    Małgorzata Brzozowska

  • Rummikub w szkole

    Rummikub w szkole

    Nasz zespół ciągle poszukuje nowych atrakcyjnych dla uczniów form nauczania i rozwijania ich potencjału. Tym razem spotkaliśmy się na radzie szkoleniowej,  aby zapoznać się z innowacją pedagogiczną "Rummikub w szkole". Zagraliśmy i stało się! Wielu zainspirowało się do zakupu prezentów świątecznych, a w przyszłym roku nasi uczniowie mogą spodziewać się pierwszego szkolnego turnieju w Rummikub. Zasady są proste, a proporcje pomiędzy świetną strategią, a  szczęściem w grze odpowiednio wyważone, co wciąga i inspiruje do kolejnych rozgrywek. Perspektywa daleka ponieważ można zostać mistrzem Polski i grać o mistrzostwo Świata.Najważniejsze, że gra łączy pokolenia ponieważ wiek nie ma znaczenia.

  • XIV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

    XIV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

    W  poniedziałek 18 listopada obchodziliśmy w  naszej  szkole Światowy Dzień Tabliczki  Mnożenia. Egzamin ze  znajomości  tabliczki mnożenia  napisali  uczniowie klas IV-VI.  Jego  zakres  i stopień trudności  był dopasowany  do wieku uczestników. Uczniowie, którzy bezbłędnie odpowiedzieli   otrzymają certyfikaty  i odznaki „Eksperta Tabliczki Mnożenia”.

    Mistrzami tabliczki mnożenia zostali :

    Klasa 4a: Antoni Nowicki , Zofia Smogór, Aleksy Stąporek

    Klasa 4b: Jan Wojtanowicz, Wiktoria Pacak, Maja Piłat,  Mikołaj Chrobak, Szymon Gozdek

    Klasa 5b: Wiktoria Bobowska, Ola Górka, Kamila Sulej, Maria Liskiewicz, Danuta Bombik, Oliwier Wudarczyk, Olivia Redlicka, Diana Shapoval

    Klasa 5a: Anna Okhrimczuk, Lena Owczarek, Lena Zdun, Michał Wąsowski, Alicja Strulak

    Klasa 6b: Weronika Jaźwińska

    Gratulujemy Mistrzom i  dziękujemy  wszystkim uczestnikom.

     

    Elżbieta Król i Beata Nowak-Jakoniuk

  • Klasy 3a i 1b w sali edukacyjnej "Ognik" w Błoniu

    Klasy 3a i 1b w sali edukacyjnej "Ognik" w Błoniu

    Klasy 3a i 1b w sali edukacyjnej "Ognik" w Błoniu poznały pierwszą zasadę bezpieczeństwa przeciwpożarowego: utrzymuj ład i porządek.
    Dowiedziały się co robić a czego nie robić, aby los nam sprzyjał, a pożary omijały. Z bliska zobaczyli sprzęt gaśniczy i ratunkowy, poznali bliżej zawód strażaka. Utrwalili wdrażane w szkole zasady dotyczące ewakuacji z budynku oraz korzystania z numerów alarmowych. Teraz czas na utrwalanie nowych wiadomości.


    Zofia Kłosińska

  • Jesienne cudaki - podsumowanie

    Jesienne cudaki - podsumowanie

    W październiku, w dniach  21-28, odbył się w naszej szkole  wernisaż prac dzieci pt. „Jesienne Cudaki”. Wzięli w nim udział uczniowie klas I-IV,  którzy wykazali się niezwykłą inwencją twórczą, i przygotowali wspaniałe kompozycje. Nie zabrakło prac z kasztanów, żołędzi szyszek, oraz wspaniałych dzieł z jesiennych darów pól, sadów i ogrodów. Wszystkie prace pięknie się prezentowały na holu B na pierwszym piętrze i budziły zachwyt oglądających.
    Uczniowie biorący udział w wernisażu zostali nagrodzeni dyplomami i upominkami ufundowanymi przez Radę Rodziców, której bardzo serdecznie dziękujemy

    Beata Horabik-Pardela Izabela Wojtanowicz

  • W 1c o prawach dziecka

    W 1c o prawach dziecka

    20 listopada to dzień "Rocznicy uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka". Dzieci na całym świecie jednoczą się, by zwrócić uwagę na regiony w których łamane są ich prawa. W tym dniu klasa 1c miała możliwość porozmawiania o swoich prawach, a następnie wykonać pracę plastyczną.

    Edyta Wołonkiewicz

  • Z wizytą w Fabryce Czekolady E. Wedel

    Z wizytą w Fabryce Czekolady E. Wedel

    w piątek 15 listopada klasy 6a, 6b i 7a wzięły udział w słodkiej wycieczce do Fabryki Czekolady E.Wedel w Warszawie. Już po wyjściu z autobusu można było poczuć słodki, kuszący zapach czekolady, który towarzyszył nam przez cały pobyt. Mieliśmy okazję poznać historię wykorzystania ziaren kakaowca w Ameryce Południowej i Środkowej oraz poznać tajniki produkcji czekolady i jej wykorzystanie w Europie. Do tego zabawy ruchowe, degustacja różnych smaków czekolady oraz możliwość stworzenia autorskiego projektu pudełka Ptasiego Mleczka sprawiły, że była to wyjątkowa wycieczka:)

    Katarzyna Pelka

  • Zdrowe śniadanie w klasach pierwszych

    Zdrowe śniadanie w klasach pierwszych

    w dniu 08.11.2024 r. uczniowie klasy 1A i 1C uczestniczyli w pogadance na temat świadomego wybierania produktów żywnościowych. Z tej okazji dzieci robiły pyszne kanapki. Z zaangażowaniem dobierały składniki, aby każda wykonana kanapka wyglądała wyjątkowo. Na ławeczkach nie zabrakło sałaty, pomidorów, ogórków, papryki i innych zdrowych składników.
    Kanapki nie tylko były smaczne, zdrowe, ale i pięknie ozdobione.

    Marlena Wojciechowska
    Edyta Wołonkiewicz
     

  • Edukacja z wojskiem. Edycja II

    Edukacja z wojskiem. Edycja II

    12 listopada uczniowie klas 6 naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w zajęciach realizowanych przez żołnierzy z jednostki wojskowej w Książenicach.

    Były to zajęcia z edukacji proobronnej organizowane w ramach II edycji przedsięwzięcia Ministerstwa Edukacji przy współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej "Edukacja z Wojskiem".

    Szóstoklasiści mieli m.in. okazję poznać zasady reagowania w sytuacjach zagrożenia, w tym bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia oraz przypomnieć sobie zasady udzielania pierwszej pomocy.

  • Świętujemy Niepodległość

    Świętujemy Niepodległość

    Nasza szkoła nosi imię 11 Listopada, dlatego czas w kalendarzu w bliży Święta Niepodległości jest szczególnie ważny dla naszej szkolnej społeczności.

    Już od tygodnia szkoła jest pięknie udekorowana - przy wejściu do szkoły wita wszystkich wchodzących okolicznościowa dekoracja wykonana przez uczniów z koła plastycznego. Na korytarzowych gazetkach dominuje kolor biało-czerwony i symbolika narodowa.

    7 listopada obchodziliśmy Święto naszej Szkoły. Tego dnia odbył się w naszej szkole, zgodnie z wieloletnią już tradycją, Festiwal Piosenki Patriotycznej, w czasie którego uczniowie z każdej klasy zaprezentowali przygotowane przez siebie pieśni o charakterze patriotycznym - starsze i nowsze, jedne weselsze inne z kolei bardziej podniosłe.

    W klasach 1-3 oprócz zwykłych lekcji odbyły się tego dnia pogadanki, pokazy filmów o historii Polski. Natomiast uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w grach zadaniowych pod tytułem ,,Znam mój kraj". Jednym z zadań było również przygotowanie plakatu z życzeniami dla Polski.

    Najpiękniejsze plakaty przygotowały:

    klasa 5b - Danusia Bombik, Olivia Redlicka, Kamila Sulej, Natalka Jaworska (1 miejsce)

    klasa 8 - Natalka Gliwińska, Małgosia Kozioł, Gabrysia Witwicka, Jula Zwolińska, Ola Żebrowska (1 miejsce)

    Klasa 6b - Agata Książkiewicz, Ala Dwojak, Ala Czaplińska, Justynka Izdebska, Weronika Jaźwińska, Zuza Białas (2 miejsce)

    klasa 4b - Olga Zwolińska, Kalina Ciszewska, Maja Piłat, Natalka Bazga, Laura Praga (3 miejsce)

    klasa 5b - Maja Gorączka, Zosia Szmel, Filip Jakimiak, Wika Bobowska (3 miejsce).

    11 listopada, w dniu Święta Niepodległości, nasz poczet sztandarowy uczestniczył w uroczystościach gminnych w Brwinowie a przedstawiciele młodzieży z naszej szkoły złożyli w imieniu uczniów szkół naszej Gminy biała czerwoną wiązankę przed Pomnikiem Niepodległości na brwinowskim rynku.

  • Święto Szkoły - Festiwal piosenki patriotycznej

    Święto Szkoły - Festiwal piosenki patriotycznej

    Nazwa zobowiązuje i w czwartek 7 listopada nasza Szkoła obchodziła swoje święto!

    Obchody z okazji odzyskania Niepodległości przez Polskę w 1918 roku uczciliśmy na różne sposoby. W klasach 1-3 oprócz zwykłych lekcji odbyły się pogadanki, pokazy filmów o historii Polski. Natomiast klasy 4-8 uczestniczyły w grach zadaniowych pod tytułem ,,Znam mój kraj" przygotowanych przez panią Małgorzatę Brzozowską. Te klasy wykonały także plakaty z życzeniami dla Polski.

    Na 4 godzinie lekcyjnej wszyscy uczniowie naszej szkoły spotkali się  w sali gimnastycznej, gdzie zaplanowany był Festiwal Piosenki Patriotycznej.

    Na samym początku wystąpiły dzieci z kółek muzycznych z układem rytmicznym do muzyki z filmu Mission Impossible.

    Później, w części głównej Festiwalu, wystąpiła każda z klas prezentując wybrany utwór. Były to pieśni o charakterze patriotycznym starsze i nowsze, jedne weselsze inne z kolei bardziej podniosłe.

    W międzyczasie nastąpiło ogłoszenie wyników konkursów wiedzy o Polsce ,,Znam mój kraj" i na najpiękniejszy plakat.

    Na koniec Święta Szkoły nasi gitarzyści i ja na pianinie akompaniowaliśmy Julii Zwolińskiej z klasy VIII, która zaśpiewała znany przebój Lombardu pt. ,,Przeżyj to sam". Wzruszający był moment, kiedy wszyscy obecni na sali wspólnie śpiewali refren tej piosenki. Piękne słowa tego utworu połączyły nas we wspólnym śpiewie co zapewne zostanie na długo w naszej pamięci.

    Marta Semkiw

     

  • Klasa 3a i 3b w „Natura wzywa”

    Klasa 3a i 3b w  „Natura wzywa”

    W październikowy poranek klasy trzecie pojechały do agroturystyki „Natura wzywa”.
    Uczniowie zachwycali się zwierzętami, a szczególną sympatię wzbudziła krówka Jadzia. Karmienie zwierząt sprawiło dzieciom wielką frajdę. W lesie odbyły się podchody, i nie zabrakło wrażeń podczas jazdy tyrolką i saniami na kołach. Na warsztatach uczniowie zrobili dżem z jabłek, który zabrali do domu. Na koniec odbyło się ognisko z pieczonymi kiełbaskami. Troszkę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do szkoły.
    To była bardzo udana wycieczka, na długo zostanie nam w pamięci.

    Beata Horabik-Pardela

  • "Jesienne księgobranie" - podsumowanie akcji

    "Jesienne księgobranie" - podsumowanie akcji

    Październik to miesiąc szkolnych bibliotek, dlatego w tym właśnie miesiącu w naszej bibliotece odbyła się akcja "Jesienne księgobranie", podczas której nasi uczniowie mogli podarować książki do biblioteki.
    Zbiory trwały przez cały miesiąc i z radością możemy przekazać, że nasza biblioteka wzbogaciła się o ok 300 książek. Przez najbliższe tygodnie książki zostaną przygotowane i udostępnione do wypożyczenia - już na początku grudnia:)
     

    Katarzyna Pełka

  • Witaminowy zawrót głowy w wykonaniu uczniów klasy 1c

    Witaminowy zawrót głowy w wykonaniu uczniów klasy 1c

    O tym jak ważne dla naszego organizmu i zdrowia jest spożywanie owoców wiedzą uczniowie klasy 1c. W dniu 30.10.2024 dzieci przyniosły na zajęcia różne owoce. Każdy kroił je na kawałki oraz nadziewał na patyczki tworząc pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe. Po skończonej pracy dzieci ze smakiem zajadały owocowe przysmaki.

    Edyta Wołonkiewicz

  • Klasa 5a z wizytą w Łodzi

    Klasa 5a z wizytą w Łodzi

    Łódź to miasto oddalone ok 100 km od Żółwina, które ostatnio przechodzi ciekawą przemianę, a co za tym idzie pojawia się w nim wiele ciekawych atrakcji turystycznych. Dwie z nich postanowiła przetestować kl 5a. Najpierw w łódzkim Orientarium uczestniczyliśmy w bardzo ciekawych zajęciach o zwierzętach Afryki. Naprawdę fajnie było oglądać kąpiel słoni czy obserwować małpie figle. Ogromne wrażenie zrobiło też na nas akwarium z kolorowymi rybami przepływającymi ponad naszymi głowami. Potem zrobiliśmy sobie odpoczynek i spacer po parku, a następnie udaliśmy się zwiedzić Centrum Nauki w EC1. Tam mogliśmy eksperymentować dowoli:) Drukowaliśmy.  Wytwarzaliśmy prąd :) Było arcyciekawie :) Ten piękny październikowy dzień na długo zostanie w naszej pamięci i być może jeszcze wrócimy do Łodzi.

    Katarzyna Bączyk

  • Klasy pierwsze na pierwszej szkolnej wycieczce

    Klasy pierwsze na pierwszej szkolnej wycieczce

    11.10.2024 klasy pierwszy uczestniczyły w wycieczce do agroturystyki "Natura Wzywa". Uczniowie na miejscu brali udział w warsztatach z robienia dżemu jabłkowego, był też czas na wspólną zabawę, karmienie zwierząt, przejażdżkę saniami na kołach oraz podchody. Na koniec odbyło się ognisko. Klasy pierwsze wróciły bardzo zadowolone.
    Zofia Kłosińska, Marlena Wojciechowska, Edyta Wołonkiewicz
     

  • Wycieczka na kręgielnię

    Wycieczka na kręgielnię

    25 października 2024r. odbył się wyjazd kl. VIa do kręgielni w Centrum Sportu w Błoniu.  Celem wycieczki oprócz dobrej zabawy była nauka zdrowej rywalizacji, integracja zespołu klasowego oraz zacieśnienie relacji koleżeńskich. Dla niektórych uczniów był to pierwszy wyjazd na kręgle. Uczniowie podzieleni na grupy zmagali się z ciężkimi kulami próbując zbić kręgle. Fakt zbicia chociaż jednego z nich sprawiał niesamowitą radość i zabawę.

    Była ta wspaniała rozrywka dla uczniów. Gra okazała się bardzo wciągająca. Bawiliśmy się świetnie, w związku z czym dwie godziny minęły jak błyskawica! Było super!!!

    Emilia Gawin, Jacek Wieczorek

  • 14 października - Dzień Edukacji Narodowej

    14 października - Dzień Edukacji Narodowej

    14 października, w Dzień Edukacji Narodowej, odbyło się w naszej szkole pasowanie dzieci klas pierwszych na uczniów szkoły podstawowej. Były tańce, piosenki i wiersze w wykonaniu pierwszaków oraz piosenka i taniec uczniów klasy 3b z życzeniami dla pierwszaków. Następnie odbyło się ślubowanie uczniów na sztandar szkoły oraz pasowanie kolorowym ołówkiem każdego z pierwszaków na ucznia/uczennicę szkoły podstawowej.

    Uczniowie klas 4-8 mieli w tym dniu zajęcia, w czasie których mieli za zadanie ułożyć legendę o powstaniu swojej klasy oraz stworzyć jej nazwę oraz logo związane z legendą. Po zajęciach klasowych spotkaliśmy się w sali gimnastycznej na prezentacji dokonań uczniów a następnie rozegraliśmy mecz w ringo: uczniowie kontra nauczyciele.

    Był to udany dzień.

     

  • 3a w „SOWIE"

    3a w „SOWIE"

    W piątkowy poranek, 4 X klasa 3a przybyła do SOWY - strefy odkrywania, wyobraźni i aktywności. Jechaliśmy pociągiem więc była to dla nas dodatkowa atrakcja i nauka właściwych postaw społecznych. Po przybyciu do Sowy zostaliśmy podzieleni na dwie grupy. Jedna grupa zwiedzała wystawę a druga bawiła się w majsternii.  Uczyliśmy się przez praktyczne działanie, rozbudziliśmy swoją kreatywność i tworzyliśmy wiele ciekawych rzeczy dogadując się w grupach. Rozwiązywaliśmy też  zadania konstrukcyjne i logiczne. Poznaliśmy wiele ciekawych zjawisk eksperymentując i rozbudzając  ciekawość dzieci, oraz dając poczucie sprawczości i wiary w siebie.

    To była bardzo interesująca wycieczka.

    Beata Horabik-Pardela