Rodzice/opiekunowie prawni zobowiązani są do uzupełnienia karty zgłoszenia oraz niezwłocznej aktualizacji danych w przypadku ich zmiany.
Rodzice/opiekunowie zobowiązani są do punktualnego odbioru dziecka ze świetlicy.
Dziecko podlega opiece wychowawców od momentu przyjścia do świetlicy. Dziecko, powinno po przyjściu do świetlicy od razu zgłosić swoje przyjście do wychowawcy.
Dziecko przebywające w świetlicy zobowiązane jest do przestrzegania określonych zasad, dotyczących przede wszystkim: bezpieczeństwa pobytu w świetlicy, kulturalnego zachowania się, podstawowych zasad higieny oraz do szanowania sprzętu stanowiącego wyposażenie świetlicy.
Za zniszczenie przedmiotów będących wyposażeniem świetlicy odpowiedzialność materialną ponoszą rodzice/opiekunowie.
Opiekunowie świetlicy nie ponoszą odpowiedzialności za pozostawione w niej przedmioty osobiste uczniów.
Dzieci korzystające ze świetlicy powinny być zaopatrzone w jedzenie i picie w ilości adekwatnej do czasu pobytu dziecka w szkole i jego potrzeb rozwojowych.
Odbierać dziecko ze świetlicy mogą jego rodzice/opiekunowie prawni, lub osoby przez nich upoważnione pisemnym oświadczeniem.
Dziecko po ukończeniu 7 roku życia może zostać odebrane ze świetlicy przez starsze rodzeństwo, które legitymuje się ukończeniem 10 roku życia. Osoba odbierająca dziecko zobowiązana jest powiadomić o tym wychowawcę świetlicy.
Osobom nieupoważnionym oraz opiekunom w stanie nietrzeźwym dzieci nie będą przekazane.
Uczniowie, którzy posiadają pisemne pozwolenie rodziców i mogą samodzielnie wychodzić ze świetlicy do domu, muszą swoje wyjście zgłosić wychowawcy świetlicy.
O wszelkich zmianach dotyczących trybu odbierania dziecka ze świetlicy (np. odbieranie dziecka przez osobę dotąd nie upoważnioną lub samodzielne wyjście itp.) rodzice muszą powiadomić wychowawców świetlicy na piśmie (z datą i podpisem). Bez takiego upoważnienia dziecko nie może opuścić świetlicy.